שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיבא: רופאים פוטרו - חדרי ניתוח הושבתו במחאה

  חדרי הניתוח בבית החולים שיבא הושבתו לשעתיים במחאה על החלטת נציבות המדינה להשעות מנהל מחלקה בשל קבלת שכר ציבורי לכאורה בזמן שעבד במרפאה פרטית, וכן בשל פיטורי רופאים וכוונה לבצע משובים לרופאים. ארגון רופאי המדינה מזהיר: נקיים אירועי מחאה בבתי חולים נוספים

  חדרי הניתוח במרכז הרפואי שיבא הושבתו הבוקר (ב') במשך שעתיים. הסיבה: הרופאים בבית החולים זועמים על נציבות שירות המדינה שהחליטה להשעות רופא בכיר ולפטר רופאים נוספים.

   

  מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית, פרופ' אייל וינקלר, מואשם על ידי נציבות שירות המדינה בדיווח כוזב של שעות עבודה. המדינה טוענת שפרופ' וינקלר לא החתים שעון יציאה בזמן בעת עבודתו במרפאה האסתטית "קלאס קליניק", שהיא מרפאה פרטית בבעלות שיבא ובשטח בית החולים, כך שלכאורה המשיך לקבל משכורת ציבורית בזמן עבודתו באופן פרטי.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  חדשות בריאות נוספות:

  הנס של חופית: ילדה אחרי שחלק מרחמה הוסר

  קרדיולוג בכיר בארה"ב: הטבעונות הצילה את חיי

  שיגעון ה"סאפ": למה זה טוב לגוף - וכמה קל' תשרפו

   

  מנהל המחלקה הושעה

  כיוון שרפואה אסתטית אינה נכללת בסל הבריאות, לבתי החולים הציבוריים מותר להעניק שירותים אסתטיים בתשלום פרטי, וכך המצב גם בבתי החולים איכילוב ואסף הרופא.

   

  אלא שנגד "קלאס קליניק" נטען שפעלה בשעות הבוקר בניגוד להנחיות, שבוצעה בחירת רופא אסורה וששולם כסף ישירות לרופאים ולא לבית החולים. בנוסף, טוענת המדינה שפרופ' וינקלר העסיק את המתמחים במחלקתו בניתוחים פרטיים במרפאה.

   

  פרופ' וינקלר מסביר מנגד שכל מה שעשה היה תחת הנחיותיו ובאישורו של מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין. למרות זאת, החליטה נציבות שירות המדינה להשעות את פרופ' וינקלר מעבודתו עוד לפני העמדתו לדין. ההחלטה עוררה זעם בשיבא, כיוון שמדובר במנהל מחלקה, שאף תרם רבות לטיפול בפצועי "צוק איתן".

  חדרי הניתוח מושבתים במחאה. בית החולים שיבא (צילום: ארגון רופאי המדינה) (צילום: ארגון רופאי המדינה)
  חדרי הניתוח מושבתים במחאה. בית החולים שיבא(צילום: ארגון רופאי המדינה)
   

  "צעד לא מידתי"

  "מדובר בצעד לא מידתי", אומר ד"ר ג'קי אור, מנהל המיון ויו"ר הוועד בשיבא. גורמים בבית החולים מסבירים שיש להעמיד את פרופ' וינקלר לדין, ולהענישו רק אם יורשע. השעייתו קודם לכן, הם טוענים, היא החלטה שתפגע בחולים.

   

  אתמול (א') נערכה התייעצות בין ועד רופאי שיבא ליו"ר ארגון רופאי המדינה (אר"מ), ד"ר נמרוד רחמימוב, שבסופה הוחלט להשבית לשעתיים את חדרי הניתוח ולקיים אירוע מחאה.

   

  באר"מ מזהירים שבעתיד יינקטו צעדי מחאה נוספים בבתי חולים אחרים, במחאה על צעדים אחרים של הנציבות. בין היתר, כועסים בארגון על כך שהוחלט לבצע פיטורי רופאים בתאגיד הבריאות למרות המחסור ברופאים.

   

  באר"מ כועסים גם על הגבלת כהונת מנהלי בתי החולים והמחלקות, החלטה שגובשה בשירות נציבות המדינה ובמשרד הבריאות, על הכוונה לבצע משובים לרופאים ועל הקמת מנהלת רשות האשפוז שבוצעה בהחלטת ועדת גרמן.

   

  ד"ר נמרוד רחמימוב, יושב ראש ארגון רופאי המדינה, אומר כי "פיטורי רופאי הקבלן בתל השומר עקב מחדלי נציבות שירות המדינה יביאו לפגיעה בטיפול הרפואי בכל בתי החולים. פיטורים אלו מצטרפים לשורה ארוכה של צעדים פוגעניים שנוקט נציב שירות המדינה נגד רופאים, שכל מטרתם החלשת הרופאים והעברת השליטה במערכת הבריאות הציבורית לידי פקידים.

   

  "כרופאים, אנו עובדים עבור מטופלינו ולא עבור מעסיקינו. העברת השליטה לפקידים תגרום לחיסכון על חשבון איכות הטיפול".

   

  נציבות המדינה בתגובה: "לצערנו, היום התקיימה בבי"ח שיבא שביתה פראית ובלתי מוצדקת בעליל. בכל מקרה, נמשיך לפעול כמתחייב מהאחריות המוטלת על כתפינו. נפעל ללא מורא לקיום שלטון החוק ונעשה כמתחייב לשם הצעדתו של שירות המדינה-לרבות מערכת הבריאות הממשלתית - קדימה, על פי אמות מידה מקצועיות ואחראיות. האינטרס הציבורי, טובת המטופלים וגם טובת הרופאים ויתר העובדים - ימשיכו להיות נר לרגלינו".   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארגון רופאי המדינה
  השבתה במחאה על צעדים שנקטה נציבות המדינה. בית החולים שיבא
  צילום: ארגון רופאי המדינה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים