שתף קטע נבחר

ועד פלאפון: ההנהלה תפטר 200 עובדים

לפי ועד עובדי חברת הסלולר, ההנהלה הודיעה על כוונתה לפטר בשבועות הקרובים 200 מעובדי החברה. מהוועד נמסר: "הפיטורים מנוגדים להסכם הקיבוצי שנחתם, ניאבק בכל האמצעים". פלאפון בתגובה: "בכוונת החברה לפרסם לעובדים בימים הקרובים תוכנית פרישה מרצון בתנאים משופרים"

הנהלת "פלאפון" הודיעה אמש ליו"ר ועד העובדים ברק לוי, ולסגנו איתמר אביטן, על כוונתה לפטר בשבועות הקרובים כ-200 מעובדי החברה. יצוין כי הפיטורים הם רוחביים, וחלים על כלל מחלקות החברה, המונה כ-3,000 עובדים.

 

כתבות נוספות בנושא

 

מוועד עובדי פלאפון נמסר בתגובה: "הצעד של ההנהלה עומד בסתירה להסכם הקיבוצי, ואנו ניאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו נגד כל מהלך של פיטורים. ההיסטוריה מלמדת כי פיטורים בענף הם מגיפה שעוברת מחברה לחברה, דבר שרק מחזק את דרישותינו להתערבות משרד התקשורת בנעשה בשוק הסלולר".

 

בסוף 2013 חתמה ההנהלה יחד עם ועד העובדים על הסכם קיבוצי המעגן את זכויותיהם של העובדים לאחר מו"מ שנמשך כשנה. על פי ההסכם, שתוקפו בין 2014-2016, העובדים בחברה יקבלו מעמד של עובד קבוע לאחר 3 שנות ותק, ואילו עובדים חדשים יקבלו קביעות לאחר 4 שנות ותק. 

 

כמו כן, הוסכם לתת לעובדים מענק חד פעמי רטרואקטיבי עבור שנת 2013, במדרגות על פי ותק, שינוע בין 500 שקל ל-13,000 שקל לעובד. כן נקבעו הטבות נוספות כגון הגדלת תקציבי הרווחה,הגדלת שיעור ההפקדות לפנסיה, השתתפות בגני ילדים, השתתפות בקייטנות וכדומה. 

 

מחברת פלאפון נמסר בתגובה: "הנהלת פלאפון ניהלה בשבועות האחרונים דיונים עם הוועד, על מנת לצאת לתוכנית פרישה מרצון משותפת, כפי שנעשה בשנה שעברה.

 

"בכוונת החברה לפרסם לעובדים בימים הקרובים תוכנית פרישה מרצון בתנאים משופרים, גם ביחס לתוכנית הפרישה מרצון הקיימת בהסכם הקיבוצי.

 

מבדיקות ראשוניות הנהלת החברה צופה, כי תהיה היענות לתוכנית, בפרט לאור ההסכם הקיבוצי, המאפשר פיטורי התייעלות ב-2015-2016. ככל שתהליך הפרישה מרצון יצליח יותר, יחסך מהחברה הצורך בפיטורי התייעלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים