שתף קטע נבחר

ברח ברכב מתוקפיו - והואשם בנהיגה בשכרות

במהלך קטטה מחוץ למועדון בראשל"צ הוכה צעיר קשות וניסה להימלט במכונית. שוטרים שהגיעו למקום דווקא בחרו לערוך לו בדיקה בינשוף

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה זיכה לאחרונה צעיר שנאלץ לנהוג שיכור כדי להימלט מפני תוקפים שהיכו אותו ופצעו אותו קשות. השופטת מגי כהן קבעה שלא ניתן להרשיע את מי שניסה להגן על עצמו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

באחד מלילות ספטמבר 2011 בילה שוטר מג"ב עם חברים במועדון בראשון לציון. בשלב מסוים הוא יצא לשאוף אוויר צח, אך מצא עצמו בלבה של קטטה שפרצה במקום. הוא ברח לחניה ונכנס למכוניתו אך התוקפים רדפו אחריו חמושים באבנים ומקלות והחלו לנפץ את שמשות הרכב.

 

בלית ברירה הוא הניע את המכונית ונסע לאחור עד שנתקע בחולות. שם הוציאו אותו התוקפים החוצה והיכו אותו.

 

למרבה המזל למקום הגיעו שוטרים, אלא שהם בחרו דווקא לבצע לצעיר בדיקת ינשוף, שהעלתה כי שתה אלכוהול. הנהג – שבין היתר שבר את ידו ונחבל קשות בפניו – לא הצליח לבצע את הבדיקה, ונלקח לתחנת המשטרה בעודו זועק לעזרה ובוכה מכאבים.

 

למרות השתלשלות האירועים הוגש נגדו כתב אישום שייחס לו עבירה של נהיגה בשכרות. הצעיר טען להגנתו כי לא התכוון לנהוג ברכב, ועשה זאת רק משום שחש סכנת חיים של ממש. הוא הוסיף שאת הבדיקה לא יכול היה לבצע בשל החבלות הרבות בגופו.

 

השופטת כהן קבעה שהמסמכים הרפואיים שהציג הנאשם אינם מותירים מקום לספק: החבלות שנגרמו לו היו קשות ביותר, עד כדי כך שבשלב מסוים איבד את הכרתו. מכאן, שהנאשם היה תחת איום מוחשי לחייו ולא נראה כי היה יכול לפעול אחרת מכפי שפעל.

 

הנאשם, הוסיפה, לא תכנן לנהוג אך מצב הדברים השתנה על רקע הנסיבות. משכך נקבע שלא היה כל פסול בהתנהגותו של הנאשם והוא זוכה מחמת הספק.

 

  • לקריאת הכרעת הדין המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • עו"ד ערן בן עמי עוסק בדיני תעבורה
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • שמות באי הכוח לא צוינו בהכרעת הדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים