שתף קטע נבחר

ביה"ד הרבני לאישה: בגדת - לכן לא תתחתני

הדיינים בנתניה אסרו על אישה להתחתן עם גבר בטענה שהיה המאהב שלה בזמן נישואיה הקודמים. הם קבעו כי היא כבר לא "בת ישראל כשרה"

בית הדין הרבני האזורי בנתניה אסר לאחרונה על גרושה להתחתן עם גבר בטענה שאינה "בת ישראל כשרה" מאחר שקיימה עמו מערכת יחסים עוד בהיותה נשואה לבעלה לשעבר.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האישה התגרשה בדצמבר 2011 לאחר שבעלה חשד שהיא בוגדת בו, חרף הכחשותיה החוזרות ונשנות. כבר בתביעת הגירושים שהגיש הבעל חודשיים קודם לכן קבעו הדיינים כי אם האישה תרצה להתחתן עם הגבר שאיתו כביכול "נאפה", הדבר יצריך בירור בבית הדין.

 

ואכן, חודשים ספורים לאחר מכן ביקשה האישה להינשא לאותו גבר. לדבריה, מערכת היחסים עמו החלה כשהתעוררו בעיות בנישואיה: היא הכירה אותו כשעלתה יום אחד בוכייה לאוטובוס. היא סיפרה לו את סיפורה והם החלו בקשר ידידות אפלטוני שהעמיק רק לאחר גירושיה. בזמן שהייתה נשואה, טענה, לא היה ביניהם דבר.

 

הגרוש, שנקרא לבירור, דחה את טענות האישה וטען שהיא "זנתה" עם הגבר שכיום היא מעוניינת להינשא לו וקיימה עמו יחסי אישות בעודה נשואה. הוא הציג בפני בית הדין סרטונים שצילם חוקר פרטי בזמן שהיו נשואים, ובהם נראית האישה מתרועעת עם הגבר, גם בשעות הלילה המאוחרות.

 

כשנה לאחר הגשת הבקשה, ובעודה מתבררת, נולד לאישה ולגבר ילד משותף.

 

הרב שלמה שפירא קבע שלנוכח הראיות והעדויות נראה שבין האישה לגבר שלו היא מבקשת להינשא היה קשר קרוב שכלל גם התייחדות עוד בזמן שהייתה נשואה. התנהלות זו, קבע, מעידה שאינה "בת ישראל כשרה" שכן לא נהוג שאשת איש תקשור קשרים כאלה עם גבר זר.

 

הרב הוסיף שהנימוקים שנתנו האישה ומאהבה להתנהלותם לא הגיוניים וניכר כי אינם אנשים שהאמת נר לרגליהם. כך למשל, האישה הסבירה את יציאתה מבית הגבר באישון לילה בכך שרצתה להשאיל לו את מכוניתה והכחישה כי לנה בביתו.

 

ואולם, כשבפני בית הדין הובאה עדות של אדם שסיפר שראה את השניים ישנים ביחד, חזרה בה האישה מהכחשתה וסיפרה שאכן לנה עמו, אם כי עמדה על טענתה כי לא קיימה עמו יחסי אישות.

 

על פי הרב שפירא, עדות זו, כמו גם יתר הממצאים - בהם העובדה שהשניים עברו להתגורר יחד מיד לאחר הגירושין ואף הולידו ילד במהרה - מעידים על קיומו של "מעשה כיעור". משכך נקבע שלפי ההלכה האישה אסורה על הגבר.

 

הרבנים אברהם מייזלס ורפאל י' בן שמעון הצטרפו לפסק הדין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים