שתף קטע נבחר

ג'יל הכחישה שדאעש חטף: "יאללה, אחריי!"

הישראלית ג'יל רוזנברג, שהצטרפה לכוחות הכורדיים בסוריה, הגיבה בפייסבוק לשמועות שנחטפה: "אני בטוחה ומוגנת, תתעלמו מהדיווחים". ארגון כורדי הודיע בשמה: "אני בסדר. אהרוג 100 מדאעש. אם אמות המדינה שלי תהיה גאה"

הישראלית ג'יל רוזנברג הפריכה אתמול (שני) את השמועות שנחטפה על ידי אנשי דאעש בסוריה. "חבר'ה, אני לגמרי בטוחה ומוגנת", כתבה בדף הפייסבוק שלה. 

 

עוד חדשות בעולם :

"הקנצלר שמידט שיקר - היה נאצי נלהב"

ד"ר התעלל מינית בילדים גוססים במשך שנים

אירופה צריכה את המהגרים שהיא לא רוצה

 

"אין לי גישה לאינטרנט או לאמצעי תקשורת אחרים. אני לא יכולה להשיב באופן סדיר ורק יצא לי במקרה להתחבר ולראות את הדיווחים המגוחכים בחדשות. תתעלמו מהדיווחים שנחטפתי. יאללה, אחריי!", כתבה.  

 

 

 

ג'יל רוזנברג. הצטרפה לכורדים לפני כמה שבועות ()
ג'יל רוזנברג. הצטרפה לכורדים לפני כמה שבועות
 

 

במקביל פרסם הארגון הכורדי "אריות רוג'אבה" הודעה בשמה של ג'יל. "אני שוב כאן ואני בסדר", כתבו בפייסבוק. "אל תפחדו שאהרוג 100 אנשים מדאעש. אם אני אמות המדינה שלי תהיה גאה בי", כתבו בשמה.

ההודעה הכורדית ()
ההודעה הכורדית
 

לפני כמה שבועות הצטרפה רוזנברג לכוחות הכורדיים שנלחמים נגד דאעש בסוריה. שלשום דיווח אתר אינטרנט פלסטיני, בהתבסס על פורומים של הג'יהאד העולמי, כי רוזנברג הנלחמת בעיר קובאני נפלה בשבי המדינה האיסלאמית. לדיווח לא היה כל אימות, וגם ארגון דאעש לא הוציא ידיעה רשמית בעניין. בחודש שעבר דווח על הצטרפותה לכוחות הכורדיים.

 

רוזנברג עלתה לישראל מקנדה ב-2006 לאחר שלמדה במכון לטכנולוגיה של קולומביה הבריטית בקנדה, והשאירה מאחוריה קריירה מבטיחה כטייסת מטוסי בואינג בחברות אזרחיות. בישראל היא גרה רוב הזמן בתל אביב. בעמוד הפייסבוק שלה שיתפה רוזנברג את העוקבים אחריה

בנוגע למטרה שלה להגיע לעיראק ומשם לסוריה.

 

בראיון שהעניקה היא סיפרה כיצד מבריחים סייעו לה להסתנן מעיראק לסוריה כדי להצטרף לשורות הכורדים. היא סיפרה כי יצרה קשר עם הכורדים דרך הפייסבוק בבקשה לאפשר לה להצטרף ליחידות ההגנה העממיות של הכורדים YPG.

"הכורדים הם כמו האחים שלנו. הם אנשים טובים שאוהבים את החיים בדיוק כמונו", סיפרה.


פורסם לראשונה 01/12/2014 22:38

 

איתי בלומנטל השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דיווחים מגוחכים". רוזנברג
מומלצים