שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "ציפי הפכה את ביבי לאקס המיתולוגי שלה"

  כולם מדברים על האירוח של ציפי ליבני ב"מצב האומה", אף אחד לא מדבר על ההשוואה המאד מתבקשת הזאת למערכות יחסים: ביבי הוא האקס המיתולוגי של ציפי, וכמו כל פרודה טריה – כנראה שגם היא לא ראתה שום ברירה אלא ללכלך עליו כדי להוכיח שהפרידה היתה אך ורק מיוזמתו

  בשבת האחרונה ציפי ליבני התארחה בתוכנית הסאטירה "מצב האומה", ושיתפה את כולנו בזוגיות המופלאה שלה עם בוז'י. אך כדי להלל ולשבח את המערכת החדשה, היא בחרה לרמוס את הזוגיות הקודמת והפכה את ביבי לאקס המיתולוגי והמושמץ שלה, תוך כדי שהיא מקפידה להכפיש אותו עד תום כדי להוכיח לצופה (או שמא אולי לעצמה), שהכישלון היה אך ורק של בן הזוג, ושלה אין כל חלק בדבר, משל הייתה רק צופה מהצד.

   

  עוד בנושא:

  לבני ובוז'י: היפה והחנון

   

  יש שיגידו שציפי ירדה נמוך מידי ויש שיגידו שהייתה שנונה ושפשוט התאימה עצמה לפורמט, ואולי בכלל כך נהוג בפוליטיקה. אך כשמסתכלים על יחסיה עם ביבי כעל זוגיות, אין ספק שמדובר באסטרטגיה מנחמת שפרודים רבים משתמשים בה כדי להתאושש מפרידה כואבת, ולעיתים אפילו כדי לחזק קשר חדש. למה זה קורה?

   

   

  בוז'י הוא ההפך מביבי: "הפעם אהיה מאושרת"

  כאשר יוצאים פגועים ממערכת יחסים, חשים כאב עז ולכן מנסים לעשות הכל בכדי להפסיק את אותו כאב. המעשה המהיר והמנחם כמעט תמיד בשלב הראשון, יהיה להאשים את בן הזוג לשעבר בכישלון הזוגיות.

   

  הבעיה היא שבסופו של יום, למרות הניסיון להאיר את האקס באור שלילי, הדיבור המכוער רק מסנוור בחזרה את המאשים, שהרי הבחירה לצעוד לצידו של אדם כל כך שלילי שמה סימן שאלה גדול על זה הצועד, ובמקרה הזה - על הצועדת לצידו. השלב הזה אומנם מנחם, אך הוא רק שלב ראשוני מאד בפרידה, ולצערי יש שבוחרים להישאר בו שנים רבות ועל פיו לקבל החלטות, מהמקום הזה של הכעס והיגון.

   

  שלב הסקת המסקנות

  רגע אחרי שהזוגיות נמוגה והכאב מכה ללא הפסקה, השלב הבא הוא להקים ועדת חקירה ממש כמו בצבא, שתפקידה לסמן את כל הכשלים כדי לא לחזור על הטעויות, ובעיקר בכדי להימנע בעתיד מהתחושה הקשה שמלווה את משבר הפרידה. על פניו, ועדה זו חשובה, רק חבל שהיא ממהרת להגיע למסקנה מנחמת ולוקה בחסר, אותה מסקנה שחוזרת על עצמה בכמעט כל פרידה: האקס אשם בכל הכישלונות!

   

  המסקנה הזאת משרתת את המטרה, בעיקר מהסיבה שהיא מהירה ומנחמת, אך לא בהכרח נכונה. הנגזרת מהמסקנה הזאת היא שכדי להגיע לאושר ובעיקר כדי להימנע מכאב נוסף, בן הזוג הבא יהיה חייב להיות שונה ב-180 מעלות מהאקס. ובמקרים שלא מדובר על פוליטיקה, בדיוק בשלב הזה מתחילה שרשרת של טעויות שמובילה אחרי כמה שנים לגירושים.

   

  משחירה את האחד כדי לחזק את השני. ציפי ב"מצב האומה" (צילום מסך רשת ביו טיוב http://youtu.be/eV1aUojejDU) (צילום מסך רשת ביו טיוב http://youtu.be/eV1aUojejDU)
  משחירה את האחד כדי לחזק את השני. ציפי ב"מצב האומה"(צילום מסך רשת ביו טיוב http://youtu.be/eV1aUojejDU)

   

  משווה את בוז'י לביבי? את לא פנויה לזוגיות החדשה

  רבים נכנסים לזוגיות חדשה אך עדיין עסוקים בזוגית הקודמת. כמו שציפי משווה בין בוז'י לביבי, ובעיקר כותשת את הבן זוג הקודם במטרה להעצים את הבן זוג החדש, כך עושים פרודים רבים. הבעיה היא שאלו הם סימנים מובהקים לכך שאין פניות אמיתית לזוגיות החדשה, והיא הופכת לריבאונד, שמטרתו להפסיק את הכאב שנוצר מהפרידה באמצעות תחליף זמני.

   

   

  רוצה זוגיות חדשה? בדקי לעומק את הישנה

  כשנגמרת מערכת יחסים משמעותית, הדבר הנכון הוא להתבונן על מקרים בתוך הזוגיות החולפת ולסמן דווקא איפה היה נעים וטוב, כמו גם מה גרם לטוב הזה. ודבר נוסף שיש להבין, הוא שאל לנו לנסות ולהשחיר את האקס, שהרי אם נלך על משהו הפוך ב-180 מעלות ממנו, כנראה שזה לא יחזיק מעמד בפועל. לכן, נסי לבודד את התכונות היפות שבזכותן נכנסת לזוגיות הקודמת וכן לבודד את התכונות הפחות מוצלחות שאפיינו אותה. לא פשוט להסיק מסקנות, אך במקרה הזה, הועדה מונה אדם אחד והוא היחיד עם כל התשובות.

   

   

  הכותבת היא יועצת ומטפלת זוגית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך רשת ביו טיוב http://youtu.be/eV1aUojejDU
  "זאת הזוגיות החדשה שלי". לבני ב"מצב האומה"
  צילום מסך רשת ביו טיוב http://youtu.be/eV1aUojejDU
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים