שתף קטע נבחר

נשללו זכויותיו ההוריות של אב שאנס את ילדיו

גבר מהצפון שהתעלל מינית בשבעת ילדיו נידון ל-18 שנות מאסר. בית המשפט שלל ממנו את האפוטרופסות בטענה שחובה לנתק את הילדים ממנו

על תושב הצפון שהורשע בשורת עבירות מין קשות בשבעת ילדיו נגזרו 18 שנות מאסר, ואשתו לשעבר ביקשה מבית המשפט לענייני משפחה בנצרת לשלול ממנו את זכויותיו ההוריות ואת האפוטרופסות. השופט אסף זגורי קיבל את הבקשה וקבע שמקרה יוצא דופן בחומרתו כגון זה מצריך ניתוק מוחלט של הילדים מהאב, כדי לאפשר להם לבנות לעצמם עתיד חדש, זהויות מגובשות ולהשתחרר מהסבך המשפחתי.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האב הורשע בגילוי עריות, אינוס, מעשה מגונה, מעשה סדום והתעללות בחסר ישע, ואחרי שנגזר דינו פרסם אביו כרוז במסגד בעיר מגוריהם שלפיו המשפחה החליטה להתנער מהאם ומשבעת הילדים ולא להכיר בהם עוד. גם האב הצהיר מהכלא כי אין לו עניין בקשר עם הילדים.

 

על רקע זה טענה האם בבית המשפט שהאב ממילא לא ממלא את חובותיו כאפוטרופוס ואין להתיר לו ליהנות מזכויותיו.

 

היועץ המשפטי לממשלה, שהתבקש לתת תגובתו לעניין, לא התנגד לשלילת האפוטרופסות. עובדת סוציאלית שערכה תסקיר לפי בקשת בית המשפט המליצה שהאם תהיה אפוטרופוסית בלעדית על הילדים.

 

השופט זגורי קבע כי האב נמנע מלמלא חובותיו כאפוטרופוס, גם בגלל מאסרו וגם בגלל רצונו להתנתק, אולם ציין שיש להיזהר מאוד מהגבלת אפוטרופסות או שלילתה גם במקרים חמורים.

 

עם זאת הוא הוסיף שמקרה זה יוצא דופן בחומרתו ומצריך ניתוק מוחלט של הילדים מהאב. כל עוד האפוטרופסות של האב קיימת באופן רשמי, קיים חשש שהוא יוכל לקבל מידע על הילדים ולנהל את עניינם. עצם קיומה של אפשרות זו מציב את הילדים בפני סיכון.

 

עוד קבע השופט שהרשעת האב הוכיחה את פגיעותיו הרבות בילדים, תוך הפרת חובותיו כלפיהם כהורה, לצד הסכמתו-הוא לניתוק הקשר, לכן הפתרון הקיצוני של שלילת אפוטרופסותו – מוצדק. השופט הכריז על האם כאפוטרופוס היחידה על הילדים עד שיגיעו לבגירות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים