שתף קטע נבחר

יום שני ברציפות: צ' קוריאה נותקה מהרשת

מכון מחקר אמריקני העוקב אחר האינטרנט במדינה המבודדת מדווח על ניתוק גורף של הרשת, לאחר שאמש נרשמו בעיות חמורות בחיבור למשך 9 שעות

החיבורים לאינטרנט בצפון קוריאה נותקו היום (יום ג') בפעם השנייה ביומיים האחרונים. כך מדווח מכון מחקר אמריקני לאינטרנט העוקב אחר ניסיונותיה של המדינה להישאר מחוברת לרשת.

 

עוד חדשות בעולם :

השמד ומשול. 2014, הסיפורים שהכעיסו אותנו

סלפי עם פנדה? קרקס הונה קהל עם כלב צבוע

סוריה העתיקה נעלמת: 290 אתרים נהרסו

 

מכון "דין" מסר כי כל ארבעת רשתות האינטרנט של צפון קוריאה, שלהן מספקת תקשורת החברה הסינית יוניקום, נותקו בשעה 17:41 (שעון ישראל) לאחר שנרשמו אי-יציביות בחיבורים למשך כמה שעות. הגורם לניתוקים באינטרנט המוגבל גם ככה בצפון קוריאה טרם ידוע, אולם מומחים טוענים כי ניתוק רחב היקף שכזה דומה למתקפה שנגרמת מ"מניעת שירות" (DoS).

כרזת הסרט שהביא לסכסוך המתוקשר (צילום: AP) (צילום: AP)
כרזת הסרט שהביא לסכסוך המתוקשר(צילום: AP)

 

אמש נותקה צפון קוריאה מהאינטרנט למשך תשע שעות, מה שהצית השערות כי מדובר בפעולת תגמול שביצעה ארה"ב בתגובה למתקפת הסייבר של צפון קוריאה על חברת האולפנים סוני. וושינגטון מאשימה את פיונגיאנג במתקפה זו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה אמר כי ארצו תגיב "באופן פרופורציונלי". לפי ארה"ב, צפון קוריאה היא זו שאילצה באיומים את החברה לבטל את צאתו לאקרנים של הסרט "ראיון סוף", שבו לועגים לרודן הצפון קוריאני קים ג'ונג און ומגוללים סיפור התנקשות בו. 

 

במקביל, פורסם כי אולפני סוני יאפשרו לבתי קולנוע ברחבי ארצות הברית להקרין את הסרט "ראיון סוף" ("The Interview") כבר בסוף השבוע הקרוב - בהתאם לתאריך היציאה המקורי שתוכנן לסרט (25 בדצמבר). בשבוע שעבר, בעקבות איומי טרור מצד ארגון ההאקרים "שומרי השלום" הודיע רשתות בתי קולנוע במדינה על ביטול הקרנות הסרט - ובעקבות זאת החליטו בסוני לבטל לחלוטין את יציאתו בתאריך המתוכנן.

 

כאמור עוד לפני הקריסה האינטרנטית הזו החיבור של המדינה המסוגרת לאינטרנט היה מוגבל מאוד. לאזרחיה אין אפשרות של ממש להתחבר לרשת העולמית בשל ההגבלות הדרקוניות שמטיל עליהם משטרו של קים, והשימוש באינטרנט העולמי מוגבל למוסדות ממשלתיים ספורים בלבד ולצרכים מסחריים - מצומצמים גם הם. לשם השוואה, בעוד לצפון קוריאה יש ארבע רשתות בלבד המחוברות לאינטרנט, לארה"ב יש יותר מ-152,000 רשתות כאלה.

 

אמש התייחסה סגנית דוברת מחלקת המדינה מרי הארף לטענות שהממשל האמריקני אחראי

לניתוק האינטרנט בצפון קוריאה ואמרה כי אין באפשרותה לאשר את הדיווחים, אבל "באופן כללי על כך הנשיא דיבר. חלק מהפעולות ייראו וחלקן אולי לא. עם זאת, לא נדבר בפומבי על פרטים מבצעיים לגבי תגובה אפשרית".

 

הסרט, שבו מככבים השחקנים סת' רוגן וג'יימס פרנקו, היה אמור לצאת לאקרנים באוקטובר, אולם הפצתו נדחתה. הסרט מספר על אודות שני מנחי תוכנית בידור אמריקנית שזוכים להזדמנות נדירה לראיין את מנהיגה של המדינה הקומוניסטית המבודדת, ובפועל מגויסים על ידי הממשל האמריקני כמרגלים המתבקשים להתנקש בקים ג'ונג און.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אין אינטרנט, שוב. קים ג'ונג און
צילום: רויטרס
מומלצים