שתף קטע נבחר

סלפי עם פנדה? קרקס הונה קהל עם כלב צבוע

משטרת הסביבה באיטליה פשטה על קרקס מקומי שצבע בשחור לבן כלבי צ'או צ'או וגבה מהורים תשלום כדי להצטלם עם "דובי הפנדה". מנהל הקרקס נעצר

הרשויות באיטליה החרימו היום (יום ג') שני כלבי צ'או צ'או מקרקס מקומי לאחר שהתגלה כי הצוות צבע אותם בשחור-לבן כדי שייראו כמו דובי פנדה. המשטרה מסרה כי צוות קרקס "איטינרנט אורפיי" ניסה להתל בקהל שהגיע לצפות במופעיו ואף גבה מהורים תשלום בעבור תמונה עם "הדובים הסינים הנדירים".

 

עוד חדשות בעולם :

עשור לצונאמי: "המסגדים שרדו בזכות אללה"

השמד ומשול. 2014, הסיפורים שהכעיסו אותנו

תעלומה: איך נכנסה אשת המרגל להריון?

 

"שני כלבים עם פרווה לבנה, זכר ונקבה מגזע צ'או צ'או, הוצגו ושווקו לציבור, בייחוד לילדים כפנדות", מסרה משטרת הסביבה האיטלקית. "הקרקס אף דרש תשלום מהורי הילדים עבור צילום עם 'הפנדות הנדירות'".

"לא פגענו בכלבים". כלב "מחופש" לפנדה ()
"לא פגענו בכלבים". כלב "מחופש" לפנדה

שוטרים פשטו השבוע על מתחם הקרקס, הנמצא בסיבוב הופעות, ליד העיר הצפונית ברשה, לאחר שקיבלו מידע על ההונאה מפעילי בעלי חיים. פעילים מארגון מפלגת ההגנה על בעלי חיים, שערכו ביקור סמוי כדי לאסוף ראיות על פגיעה בבעלי חיים, אמרו כי הופתעו לגלות את שני "הדובים" האקזוטיים.

 

"ברגע שהמתנדבים שלנו התקרבו לחיות הם הבינו כי אין קשר בין החיות המוצגות לדובים האסייתים ושמדובר בכלבי צ'או צ'או שנצבעו כדי שייראו כמו פנדות", סיפר יו"ר הארגון לעיתון איטלקי. "מדובר בניסיון להגחיך את החיות לצורכי בידור ורווח".

 

המשטרה החרימה את שני הכלבים ובחקירה התברר כי התעודות שלהם זויפו. מצבם של הכלבים היה טוב אולם עיניהם דמעו יתר על המידה כתוצאה "מחשיפה ממושכת לפלאשים של מצלמות".

 

מנהל הקרקס נעצר בחשד לזיוף תעודות הכלבים, שהובאו מהונגריה. הכלבים צעירים בשישה

 חודשים מכפי שנרשם בתעודות. גורמים במשטרה מסרו כי ייתכן שמנהל הקרקס יואשם גם בהונאת הלקוחות.

 

ריקרדו גראבינה, מזכיר הקרקס, הכחיש את החשדות נגד מקום עבודתו ואמר כי הקרקס מעולם לא טען כי הכלבים הם פנדות. "זה ברור שהם כלבים", אמר לאתר החדשות הבריטי IBTimes. "לא פגענו בשום חיה", הוסיף. "אנחנו מתייחסים אליהם כמו לילדינו".

 

לא מדובר בפעם הראשונה שגורמים מפוקפקים "מחפשים" כלבי צ'או צ'או לפנדות. לפני כחצי שנה פורסם כי במחוז סצ'ואן שבסין צבע בעל חנות חיות את הכלבים שלו בשחור-לבן. לטענתו, "אין כל אכזריות במעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלב צ'או צ'או שנצבע בשחור-לבן בקרקס האיטלקי
מומלצים