שתף קטע נבחר

הרג צעיר במועדון - וישלם לאמו 1.7 מיליון ש'

יוסי חזן מרצה 15 שנות מאסר אחרי שבעט בראשו של אלי אברביה במהלך קטטה. אחרי ההליך הפלילי, אמו של הקורבן הגישה גם תביעה אזרחית

רינה אברביה, אם חד הורית שבנה היחיד אלי נהרג ב-2006 בקטטה במועדון ה"פלואו" בהרצליה, הגישה תביעה אזרחית לפיצויים נגד יוסי חזן, שהורשע בכך שהכה את בנה למוות. בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את תביעתה ופסק שחזן יפצה את האם בכ-1.7 מיליון שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

באוקטובר 2006 הגיע אלי אברביה למועדון כדי לחגוג עם חבריו את יום הולדתו ה-28. בשלב מסוים התפתחה במקום קטטה, ואברביה, שהיה מיודד עם המאבטחים, ניסה לעזור להם להרחיק את המתפרעים, שאחד מהם היה חזן.

 

בסופו של דבר הוא הותקף בעצמו עד שנפל לקרקע. חזן בעט בראשו שוב ושוב בעוצמה ואברביה נפצע באורח קשה. יום לאחר מכן הוא מת מפצעיו. ביוני 2007 הורשע חזן בהריגה בצוותא של המנוח ונגזרו עליו 15 שנות מאסר. ערעורו לבית המשפט נדחה.

 

רינה אברביה הגישה בשם עזבונו תביעת פיצויים נגד התוקף. היא טענה כי אף שכל מי שהשתתף בקטטה אחראי למותו של בנה, היא בחרה לתבוע את חזן מכיוון שהורשע, ולאחר מכן הוא יכול לתבוע את חבריו להשתתף עמו בפיצויים. היא הוסיפה כי האכזריות הרבה שבמעשי הנתבע מצדיקה לחייב אותו בפיצוי אזרחי מעבר לעונש הפלילי שהוטל עליו.

 

חזן טען מנגד כי אין לחייבו בפיצויים, שכן לא הוכח שהוא היחיד שבעט במנוח וגרם למותו.

 

השופט אליהו בכר קבע שחזן הורשע בהריגה בפסק דין סופי וגמור, וכל עוד לא הביא ראיות כלשהן שיסתרו את הממצאים שבהכרעת הדיו – הוא אחראי למות המנוח.

 

לדברי השופט, לא ניתן להפריד בין הנזק שהסב למנוח לבין הנזק שהסבו לו חבריו – שהואשמו בהרג בצוותא – ולכן כל המכים, כולל הנתבע, יצטרכו לשלם לעיזבונו את הפיצוי ביחד ולחוד. כיוון שהנתבע רשאי לפנות בתביעת השתתפות ליתר חבריו המכים, ניתן לתבוע אותו לבדו על מלוא הנזקים.

 

לגבי סכום הפיצוי ציין השופט בכר כי מדובר במלאכה לא קלה. יש לקחת בחשבון גם כאב וסבל וגם את קיצור תוחלת חייו של המנוח. לדברי השופט, אף שקשה מאוד לדעת מה היו תחושותיו של המנוח בפרק הזמן שחלף עד מותו, סביר להניח שסבל עד צאת נשמתו. לבסוף החליט השופט לפסוק ברכיב זה פיצוי של מיליון שקל.

 

פיצוי נוסף נפסק לעיזבון על הוצאות קבורה ושנים אבודות. בסך הכול קבע השופט שהנתבע ישלם לעיזבון 1,764,029 שקלים בתוספת שכר טרחת עו"ד של 500 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד רותי אלדר
  • ב"כ הנתבע: עו"ד דניאל ברוזה
  • עוה"ד און רונן ואורן מעוז ממשרד רונן, מעוז עוסקים בדיני נזיקין
  • הכותבים לא ייצגו בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
אלי אברביה ז"ל
צילום: יריב כץ
מומלצים