שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס
  רג'ר אחרי התקרית: "התושבים מפוחדים"
  תושבים ששהו מחוץ לכפר בעת התקרית לא הורשו לשוב לבתיהם כמה שעות לאחריה. חלקם סיפרו: "ירו כמה פצמ"רים ונפגע בית באופן ישיר. כל הבית עלה באש, אבל תודה לאל הוא היה ריק"

  עשרות תושבים מהכפר רג'ר לא הורשו לשוב לבתיהם שעות ארוכות אחרי התקרית שאירעה בבוקר (יום ד'), שבה נהרגו שני חיילים ונפצעו שבעה. הם היו עדים לתקרית וסיפרו: "בהתחלה ירו כמה פצמ"רים, לאחר מכן גם נפגע בית באופן ישיר. כל הבית עלה באש. אבל תודה לאל אנחנו יכולים להגיד שלא היו אנשים בבית, בנס לא היו נפגעים בנפש".

   

  אלוף פיקוד הצפון הורה לסגור את השטח המשתרע מקיבוץ דפנה ועד מסעדה שבצפון רמת הגולן, ולפיכך תושבים ששהו מחוץ לכפר בעת חילופי האש, נאלצו להמתין בצומת שמחוץ ליישוב כמה שעות, ובהמשך הותרה כניסתם לכפר.

   

  עוד דיווחים בחדשות ynet:

  מחדל: כלי הרכב שנפגעו לא היה ממוגנים - למרות הכוננות בצבא

  תיעוד: הדקות הראשונות אחרי ירי טיל הנ"ט

  חיזבאללה קיבל אחריות: "מבצע גדול בתגובה לתקיפה בסוריה"

   

  דובר רג'ר, נג'יב כטיב, אמר כי בעת התקרית "שמענו פיצוץ חזק מאוד. הרבה תושבים יצאו מבתיהם והתברר לנו שהייתה נפילה באחד הבתים בכפר. במקום נגרם נזק כבד, למזלנו לא היו פצועים כי בזמן הנפילה בני המשפחה לא היו בתוך הבית".

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  (צילום: אביהו שפירא)
   

  עוד הוסיף: "אחרי האירוע הכנסנו את כל התלמידים לתוך המקלטים למשך שעתיים וחצי. גם בשעות אחר הצהריים אף אחד לא הורשה לצאת מהכפר או להיכנס אליו. המצב מפחיד מאוד את כל התושבים".

   

  תושב אחר אמר: "מזל שהבית שנפגע היה ריק מאנשים. אירוע כזה יכל להיגמר בכמה הרוגים. מקווים שהכול יירגע, אחרת עדיף שלא נהיה בכפר עד סיום המלחמה".

   

  חטיב מערוף, תושב נוסף, סיפר: "הייתי בבית ושמעתי בום חזק מאוד. מהניסיון שלי הבנתי שקורה משהו בשטח. קודם כול הוצאתי את הילדים מבית הספר, לקחתי אותם למקום שבו יהיו בטוחים, בבית, במקלט, ליד השכנים". בהמשך סיפר כי כשיצא מביתו "ראיתי פטריית עשן חזקה מאוד. ראיתי הלם, ריצות של חיילים, אנשים מזועזעים. כמה כלי רכב עלו באש. שניים נשרפו כליל, לא נשאר מהם שום דבר חוץ מהברזל, השלד. ואז הצבא אמר שאנחנו חייבים להיות במרחב מוגן ולא לצאת החוצה".

   

  לדברי מערוף, הוא ושאר התושבים שמעו יריות לכיוון הכפר. "בהתחלה ירו כמה פצמ"רים או דברים אחרים לוואדי של הכפר, מעל החצבני. לאחר מכן גם נפגע בית באופן ישיר. כל הבית עלה באש. אבל תודה לאל אנחנו יכולים להגיד שלא היו אנשים בבית, בנס לא היו נפגעים בנפש".

   

  הוא סיכם: "זו חוויה מזעזעת, דבר שזעזע אותי. אבל צריך להתמודד". הוא הדגיש כי הכפר כבר אינו חצוי כבעבר, "כולו תחת שליטה ישראלית, אין גבול, כולם אזרחים ישראלים. סדר היום כפוף לחיים כאן בישראל, לא קשור ללבנון". 

   

  בתחומי הכפר נפצעו שלושה חיילים מנפילת רקטה שפגעה ברכב צבאי, בשעת התקרית - בסביבות 11:30, כשטיל נ"ט פגע ברכב סיור של צה"ל בהר דב, באזור שבו אין גדר. הכוח שנפגע לפני הצהריים בגבול לבנון היה בסיור מפקדים בגזרה, כחלק מהכוננות שתפס הגדוד שנמצא כעת באימון. החיילים היו אמורים לתגבר את הכוחות בגזרת הר דב במצב של הסלמה.

   

  שני חיילים נהרגו ושבעה נפגעו בתקרית. שלושה תושבים מרג'ר לקו בחרדה. חיזבאללה קיבל אחריות לתקרית. משעות הצהריים נערכים דיונים ביטחוניים בקריה בתל אביב. הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הגיע לפיקוד צפון כדי לקיים הערכת מצב מיוחדת. משרד החוץ הלבנוני פרסם הודעה שבה גינה את ההפגזות הישראליות לעבר שטח לבנון, והודיע כי "לבנון דבקה בהחלטה 1701 במטרה להגן על עצמה מפני התקיפות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים