שתף קטע נבחר

צילום: אביהו שפירא, רענן בן צור

חיזבאללה קיבל אחריות: "מבצע גדול בתגובה לתקיפה בסוריה"

"מקור פוליטי" בלבנון שזהותו לא נמסרה: "ירי הנ"ט נעשה בתגובה על התקיפה שבה נהרגו ג'יהאד מורנייה והקצין האיראני". הוא התרברב: "מבצע גדול של חיזבאללה"

ארגון חיזבאללה קיבל בצהריים (יום ד') רשמית אחריות לירי הנ"ט על רכב צה"ל בגבול. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי מקור פוליטי בלבנון, שזהותו לא נמסרה, הוסיף שירי הנ"ט על רכב צה"ל בגבול לבנון נעשה בתגובה על התקיפה הישראלית בסוריה בשבוע שעבר, שבה נהרגו בכיר הארגון ג'יהאד מורנייה וקצין איראני בכיר.

 

בהודעתו הרשמית מסר חיזבאללה כי בשעה 11:35 ביצעה חוליה שלו את הפיגוע, כשירתה טיל לעבר רכב צבאי. חיזבאללה כינה את החוליה "חוליית השהידים של קוניטרה" - רמז לתקיפה בסוריה שבה נהרגו אנשיו. חיזבאללה הגדיר את נטילת האחריות "הודעה מספר 1", כלומר צפויות לבוא הודעות נוספות בעקבותיה.

 

גורם ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה" כי חיזבאללה פינה בלילה את מתקניו הביטחוניים בפרבר הדרומי של ביירות, מעוזו הראשי, לקראת הפעולה בגבול היום.ירי התגובה ללבנון בצהריים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ירי התגובה ללבנון בצהריים(צילום: אביהו שפירא)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"המקור הפוליטי" שצוטט ברויטרס התרברב ואמר כי חיזבאללה ביצע "מבצע גדול" נגד ישראל. יצוין כי לחיזבאללה יש גם זרוע פוליטית, שיש

לה משקל משמעותי מאוד בחיים הפוליטיים הלבנוניים.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיצר בעקבות האירועים בצפון את ביקורו בשדרות ויצא לקריה בתל-אביב להתייעצויות ביטחוניות. בשדרות אמר: "ברגעים אלה צה"ל מגיב על האירועים בצפון. לכל מי שמנסה לאתגר אותנו בגבול הצפון אני מציע לראות מה קרה כאן, לא רחוק מהעיר שדרות, ברצועת עזה. החמאס ספג בקיץ האחרון את המכה הקשה ביותר מאז הקמתו וצה"ל ערוך לפעול בעוצמה בכל הגזרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אש בצפון, היום בצהריים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים