שתף קטע נבחר

קניה: 550 בני ערובה באוניברסיטה, 15 נהרגו

חמושים פרצו בשעה חמש וחצי בבוקר לתוך קמפוס אוניברסיטה בעיירה גאריסה, פתחו באש לעבר מעונות הסטודנטים והרגו רבים. עשרות נפצעו וייתכן שיש מאות בני ערובה במקום. ארגון הטרור הסומלי "א-שבאב" נטל אחריות

חמושים פרצו היום (יום ה') לתוך קמפוס באוניברסיטה בקניה, פתחו באש לעבר מעונות הסטודנטים והרגו 15 בני אדם לפחות ופצעו 29. כך סיפרו עדי ראייה. ארגון הטרור האיסלאמיסטי מסומליה "א-שבאב" לקח אחריות על מתקפת הטרור. הרשויות במדינה האפריקנית מסרו כי בעת התקיפה שהו בקמפוס 815 סטודנטים ושגורלם של 550 מהם אינו ידוע והם כנראה מוחזקים בני ערובה.

 

עוד חדשות בעולם :

חוקרים: אנה פרנק מתה מוקדם ממה שחשבו

ספינה "פגעה בקרח" וטבעה: 54 נוסעים נהרגו

ארה"ב רוצה הסכם: השיחות שוב הוארכו

 

אוגוסטין אלאנגה, סטודנט בן 21, שרד את המתקפה באוניברסיטה בעיירה גאריסה. הוא סיפר שבהלה גדולה פרצה בקרב הסטודנטים ברגע שנשמעו קולות ירי ופיצוצים באזור המעונות בשעות המוקדמות של הבוקר - כשרוב דיירי המעונות עדיין ישנו. עוצמת היריות הלכה והתעצמה, סיפר הסטודנט הקנייתי בשיחת טלפון עם סוכנות הידיעות AP. לדבריו, הוא ראה לפחות חמישה חמושים רעולי פנים באזור הקמפוס.

 

סטודנטים שנמלטו מהקמפוס בגאריסה (צילום: AP) (צילום: AP)
סטודנטים שנמלטו מהקמפוס בגאריסה(צילום: AP)
"אני מנסה עכשיו להתאושש מהכאבים. נפצעתי בזמן שניסיתי לברוח. רצתי יחף", סיפר אלאנגה, שהיה אחד מבין עשרות סטודנטים שהצליחו לברוח מאזור הקמפוס דרך פרצה בגדר התיל.

 

מתקפת הטרור החלה בשעה חמש וחצי בבוקר (שעון מקומי) במקביל לתפילה שנערכה במסגד של האוניברסיטה. המתפללים לא נפצעו, סיפר הניצול.

עובד בחדר המתים בעיירה גאריסה אמר כי 15 בני אדם נהרגו וכ-60 נפצעו במתקפת הטרור במזרח קניה.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

המרכז הלאומי לפעולות אסון "צייץ" בחשבון הטוויטר ששלושה מתוך ארבעה מבנים של מעונות פונו מיושביהם, ושהחמושים מתבצרים במבנה הרביעי. כוחות ביטחון רבים מקיפים את האזור וייתכן כי המחבלים מחזיקים בבני ערובה. לפי המרכז, במתקפת הטרור נפצעו 29 בני אדם והם הובהלו לבית חולים מקומי. ארבעה מהפצועים במצב קשה ורובם סובלים מפציעות ירי.

 

ארגון "א-שבאב" הסומלי היה אחראי לפיגוע בקניון "ווסטגייט" בניירובי בספטמבר 2013, שבו נרצחו 67 בני אדם וכ-200 נפצעו, ולמתקפות נוספות במדינה. "א-שבאב" מבקש להקים בסומליה מדינת הלכה איסלאמית קיצונית ולהפיל את הממשלה המגובה על ידי המערב. את הפיגוע בקניון "ווסטגייט" הוא ביצע בתגובה על מעורבותה של קניה במלחמה בסומליה, שם היא סייעה לממשלה המקומית נגד ארגון הטרור האיסלאמיסטי.

 

בשנים 2014-2012 נהרגו 312 בקניה בפיגועי טרור של ארגון "א-שבאב". באותה תקופת זמן נהרגו 38 בני אדם ונפצעו 149 בעיירה גאריסה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
סטודנטים רבים ברחו מאזור הקמפוס. גאריסה
צילום: AP
מומלצים