שתף קטע נבחר

החזיק "מעבדת קנאביס" – אבל לא יישב בכלא

המדינה דרשה להטיל מאסר על צעיר מחדרה שבביתו נתפסו 49 שתילים במשקל 5.5 ק"ג. אבל השופט דחה אותה וגזר עליו קנס ושירות לציבור

גידל 49 שתילי קנאביס ולא יישב בכלא: בית משפט השלום בחדרה הרשיע לאחרונה תושב העיר ב"תחזוק מעבדה", גידול שתילים וצריכה עצמית. המדינה דרשה לגזור עליו מאסר בפועל, אבל בשל שיתוף הפעולה שלו עם המשטרה, נגזרו על הנאשם 300 שעות שירות לציבור וקנס של 2,000 שקל בלבד.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

על פי כתב האישום, בביתו של הנאשם (38) נמצאו בחיפוש שערכה המשטרה במאי 2014 "מעבדה מקצועית" לגידול קנאביס שהוסתרה במחסן ובה 49 צמחים במשקל עם כל הציוד הדרוש לגידולם, חומרי דישון וריסוס. בנוסף, בקופסה במטבח מצאו השוטרים קנביס מוכן לשימוש.

 

הנאשם הודה בעובדות כתב האישום והורשע בביצוע העבירות שיוחסו לו. המדינה, באמצעות עו"ד אדם בן-שחר, ביקשה להטיל עליו עונש מאסר של עד שנה בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופסילת רישיון נהיגה. לטענתה, הנאשם מכור לסמים, ואף שהחל בהליך גמילה עצמאי, היו לו כמה מעידות והוא סירב לשתף פעולה עם הליך טיפולי משום שאינו רואה את עצמו כמכור.

 

לדברי המדינה, זו לא הפעם הראשונה שהנאשם מורשע בעבירה פלילית והוא גם ביצע עבירות משמעת בשירותו הצבאי. לכן, לשיטתה, היה צורך להטיל עליו עונש מוחשי ומרתיע ש"יסייע לו בהפנמת הגבולות".

 

סנגורו של הנאשם, עו"ד משה אורן, טען כי מדובר בהחזקת סמים לצריכה עצמית בלבד וכי משקל העציצים שנתפסו – כ-5.5 קילוגרם - כולל גזעים ותפרחות שאי אפשר להפיק מהם סם. הוא הוסיף כי במקרה זה לא נגרם נזק, שכן הגידול נפסק עם תפיסתו של הנאשם לפני שהספיק לקטוף ולהפיק ממנו סם.

 

עוד ציין עו"ד אורן כי הנאשם הודה בביצוע העבירות כבר בחקירתו, התחרט על מעשיו ומאז מעצרו הוא נקי מסמים. הוא ציין כי מלבד עבירה אחת משנת 99' – שאינה בתחום הסמים – עברו הפלילי של הנאשם נקי. לבסוף הפנה הסנגור לתסקיר שירות המבחן, שהמליץ על הטלת עונש חינוכי של 300 שעות שירות לתועלת הציבור.

 

השופט אהוד קפלן ציין כי מדובר בעבירה שפוגעת בסדר הציבורי ושמתחם הענישה לגביה הוא עד שמונה חודשי מאסר בפועל. עם זאת, הוא שוכנע כי הנאשם השתקם בכוחות עצמו וכעת הוא נקי מסמים.

 

עוד הוסיף השופט כי עברו הפלילי של הנאשם זניח וכי הודאתו הביאה לחיסכון בזמנם של בית המשפט והעדים. "כל אלו מצדיקים את אי מיצוי הדין עמו, כלומר את קבלת המלצות שירות המבחן", קבע.

 

לפיכך גזר השופט על הנאשם 300 שעות לתועלת הציבור בעמותה לסיוע לנזקקים, קנס של 2,000 שקל ושלושה חודשי מאסר על תנאי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דימה חבר, תיקון עולם
ארכיון
צילום: דימה חבר, תיקון עולם
מומלצים