שתף קטע נבחר

גידלו 142 שתילי קנאביס על הגג. מה העונש?

בפשיטה על בית פרטי גילו שוטרים 5.2 ק"ג מריחואנה אצל בני זוג בדרום הארץ. כתבי אישום הוגשו נגד שניהם, אבל כל מהם נידון לעונש אחר

פשיטת משטרה על ביתם של בני זוג מדרום הארץ חשפה יותר מחמישה קילו קנאביס בגידול ביתי. המדינה הגיעה עם כל אחד מבני הזוג להסדר טיעון שונה לחלוטין: הגבר נאלץ לרצות שבעה חודשי מאסר, אבל על האישה הוטל מאסר על תנאי בלבד.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

הפשיטה נערכה על ידי המשטרה באוקטובר האחרון ועל גג הבית של בני הזוג נמצאו 142 שתילי קנביס במשקל כולל של 5.25 קילו. אף שהגבר טען שגידל את הסמים בגפו וללא מעורבות בת זוגו, החליטה המדינה להגיש נגד שניהם כתב אישום בעבירות של גידול וייצור סמים מסוכנים, והחזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית.

 

החלטתה של המדינה להאשים גם את בת הזוג התבססה על הטענה המשפטית שאין זה הגיוני שגרה עם בן זוגה באותו בית ולא הייתה מודעת לגידול כמות כזו של סמים.

 

בן הזוג טען להגנתו שנהג לעשן מריחואנה כיוון שהוא חולה וסובל מכאבים כרוניים. באחד הימים הוא קיבל מאדם שעבד עמו זרעים לגידול והחליט לעשות זאת בעצמו. הוא למד את שיטת הגידול דרך האינטרנט וקנה את הציוד הדרוש. לטענתו, הגידולים נועדו לשימוש עצמי בלבד.

 

בת הזוג, שיוצגה על ידי עו"ד אושרי בן-ישי, התעקשה שכלל לא ידעה על סוגי הצמחים שגידל בן זוגה על הגג.

 

השופט עמית כהן, שדן בבקשת המדינה לעצור את שני הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים, הסכים לשחרר את האישה למעצר בית בעוד בן זוגה נשלח למעצר. בשלב מסוים הגיע בן הזוג להסדר טיעון עם המדינה, ולאחר שהודה בעבירות של גידול סם מסוכן והחזקת סמים לצריכה עצמית נגזר עליו עונש של שבעה חודשי מאסר, מאסר על תנאי, קנס ושלילת רישיון הנהיגה שהיה ברשותו.

 

הסיפור של האישה היה שונה לחלוטין: סנגורה שטח את סיפור חייה הקשה והמיוחד, וכן את מצבה הכלכלי הקשה והיותה אם לשני ילדים קטינים.

 

המדינה, באמצעות עו"ד עדי פנחסי, השתכנעה והגיעה עמה להסדר טיעון מפתיע: היא הסכימה להסיר את כל סעיפי האישום הקשורים בסמים, והותירה רק אישום אחד על כנו – עבירה של הכשלת שוטר במילוי תפקידו, זאת בשל טענת המשטרה כי האישה הפריעה למהלך הפשיטה בביתה.

 

בהתאם, האישה הודתה בעבירה זו בלבד, ובית המשפט התבקש לגזור עליה עונש של מאסר על תנאי בלבד.

 

לאחרונה קיבלה סגנית נשיא בית משפט השלום באשקלון, השופטת דינה כהן, את הסדר הטיעון המקל כלשונו והטילה על הנאשמת ארבעה חודשי מאסר על תנאי בלבד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים