שתף קטע נבחר

בי"ס אסר כניסה למוסלמית עם חצאית ארוכה

שרה בת ה-15 הסירה את כיסוי הראש שלה לפני שנכנסה לבית הספר, אולם לא הורשתה להשתתף בשיעורים עד שלא תחליף את החצאית הארוכה שלבשה. ביה"ס: אקט פרובוקטיבי שנועד למחות על האופי החילוני של צרפת

אם למישל אובמה מותר להופיע עם חצאית ארוכה, אז למה לה אסור? בית ספר בצרפת אסר על נערה מוסלמית להיכנס לשיעורים כל זמן שהיא לובשת חצאית ארוכה שמבליטה את דתה - בניגוד לחוק בצרפת שמפריד בין דת למדינה.

 

עוד חדשות בעולם :

מכת מדינה בג'מייקה: "אונס מתקן" ללסביות

15 הוצאו להורג: "התלוננו על מדיניות קים"

איטליה: רקטור נלחם בחרם על ישראל - וניצח

נפאל הרחוקה. הכפרים נשכחו ברעידת האדמה

 

האופי החילוני של צרפת הוביל אותה בשנים האחרונות לחוקק כמה חוקים נוקשים שאוסרים על תלמידים ללבוש בגדים שמאפיינים דת כזו או אחרת כמו למשל רעלה, ניקאב או בורקה.

 

פרובוקציה? התלמידה שרה שלא הוכנסה לבית הספר בגלל החצאית הארוכה ()
פרובוקציה? התלמידה שרה שלא הוכנסה לבית הספר בגלל החצאית הארוכה

גם אותו לא היו מכניסים עם החצאית לבית הספר? מל גיבסון ב"לב אמיץ" ()
גם אותו לא היו מכניסים עם החצאית לבית הספר? מל גיבסון ב"לב אמיץ"

על פי הדיווחים בצרפת, התלמידה שזוהתה בשם שרה, הסירה את כיסוי הראש שלה לפני שנכנסה לבית הספר, אולם החצאית שלה נתפשה על ידי רשויות החינוך כ"פרובוקטיבית" וכאקט מחאה ולכן אסרו עליה את הכניסה למקום.

 

התבקשה לחזור עם "לבוש ניטרלי"

"הנערה לא גורשה, היא התבקשה לשוב עם לבוש ניטרלי", אמר גורם צרפתי מהעיר שארלוויל מזייר הסמוכה לגבול עם בלגיה לסוכנות הידיעות הצרפתית. עוד הוא אמר שהנהלת בית הספר מעוניינת לקיים דיאלוג עם משפחת הנערה המוסלמית.

 

סיפורה של הנערה עם החצאית הארוכה עורר סערה גדולה ברשת החברתית והוביל ליצירת ההאשטאג #JePorteMaJuppeCommeJeVeux ("אני לובשת את החצאית שלי איך שאני רוצה").

 

משתמש אחד פרסם את תמונתה של שרה עם החצאית לצד תמונות של דמויות ציבוריות ושל אישים מפורסמים עם חצאיות, בהם הגברת הראשונה של ארצות הברית מישל אובמה, האפיפיור פרנסיסקוס והשחקן האמריקני מל גיבסון בסרט המפורסם "לב אמיץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסירה את כיסוי הראש, אבל זה לא הספיק. שרה
מומלצים