שתף קטע נבחר

איטליה: רקטור נלחם בחרם על ישראל - וניצח

ארגונים פרו-פלסטיניים תכננו עצרת מחאה באוניברסיטה ברומא נגד השתתפות ישראל ביריד "אקספו" במילאנו. השגריר הישראלי מחה בפני רקטור האוניברסיטה, שהפתיע כשהתלונן במשטרה וזו ביטלה את העצרת

כ-20 מיליון בני אדם צפויים לבקר בששת החודשים הקרובים ביריד "אקספו 2015" במילאנו שבצפון איטליה. היריד הבינלאומי ייפתח ביום שישי ועוד לפני כן ספגו השבוע ארגונים פרו-פלסטיניים, שפועלים להחרמת ישראל והיריד, מפלה קשה. עצרת ענק שתכננו הארגונים לערוך באוניברסיטת רומא טרה בוטלה בהתערבות המשטרה, זאת לאחר שבאופן חריג ולראשונה הגיש רקטור האוניברסיטה תלונה במשטרה.

 

עוד חדשות בעולם :

נפאל הרחוקה. הכפרים נשכחו ברעידת האדמה

מלך סעודיה מדיח וממנה: אחיינו - יורש העצר

אינדונזיה: 7 זרים הוצאו להורג בכיתת יורים

 

קדם לכך מכתב ששיגר שגריר ישראל באיטליה, נאור גילאון, לרקטור האוניברסיטה פרופ' מריו פאניצה. השגריר הישראלי מחה על כך שמוסד אקדמאי מאפשר כינוס של שונאי ישראל בין כותליו - עצרת שקוראת להחרמת ישראל ביריד. "כידוע לך, ממשלת איטליה פנתה לישראל בבקשה שתשתתף ביריד, וממשלת ישראל נענתה בחיוב ואף השקיעה משאבים רבים בביתן הישראלי. אני סבור שאין זה ראוי שאוניברסיטה באיטליה תארח מפגש שמעודד דה-לגטימציה למדינת ישראל", כתב השגריר הישראלי לרקטור האוניברסיטה.

 

כרזה של ארגונים פרו-פלסטיניים לחרם נגד היריד ונגד ישראל ()
כרזה של ארגונים פרו-פלסטיניים לחרם נגד היריד ונגד ישראל

20 מיליון בני אדם יבקרו ביריד בששת החודשים הקרובים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
20 מיליון בני אדם יבקרו ביריד בששת החודשים הקרובים(צילום: EPA)

 (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)

להפתעת השגריר הישראלי, הרקטור לא הסתפק במכתב תשובה בלבד, אלא התלונן במשטרה נגד מארגני העצרת. "אני דורש את העמדתם לדין של המארגנים", הוא אמר לשוטרים, "וגם דורש מהם לשאת באחריות לנזק חומרי וערכי שנגרם כתוצאה מיוזמתם". פאניצה אף הדגיש כי מדובר ביוזמה שתפגע בסדר הציבורי.

 

בעקבות התלונה למשטרה בוטלה עצרת השנאה נגד ישראל, והרקטור האיטלקי השיב לשגריר גילאון כי הוא מקווה שיימשך שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה שבראשה הוא עומד לבין האקדמיה בישראל.

 

יצוין, כי באיטליה ציינו בסוף השבוע את יום השחרור מהכיבוש הנאצי-פשיסטי, וארגונים פרו-פלסטיניים ניצלו את העיתוי כדי להפגין בכיכרות במדינה עם דגלי פלסטין נגד נוכחותם בטקסים הרשמיים של נציגי הבריגדה היהודית, שנטלו חלק בשחרורה של איטליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטור אוניברסיטת רומא טרה, פרופ' מריו פאניצה
מומלצים