שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בזכות הפפילומה: גילתה שבעלה בוגד בה - וזרקה אותו
  צעירה מהמרכז גילתה שנדבקה ביבלת הוויראלית קונדילומה מבעלה, עמו הייתה מגיל 14. בעקבות ההדבקה הוא הודה שבגד בה, וקיבלה פיצוי נדיב בתביעת גירושין שהגישה נגדו

  היבלת שחשפה את הבגידה: צעירה מאזור המרכז שנדבקה בגידול הפפילומה מבעלה, גילתה כי הוא בגד בה במהלך נישואיהם. הגבר הודה בכך, מה שהוביל לגירושיהם.

   

  אל עורך הדין זהר רון הגיעה בחורה בתחילת שנות העשרים לחייה, שביקשה לשים קץ לחיי הנישואין שלה. היא סיפרה כי התחתנה עם החבר היחידה והראשון שלה מגיל 14. הם חיכו 4 שנים עד שמלאו לה 18 ונישאו בחתונה מפוארת.

   

  מיד אחרי החתונה הרתה האישה ולזוג נולד תינוק. במהלך ההריון, גילתה האישה להפתעתה שנדבקה במחלת המין קונדילומה, הנגרמת מווירוס הפפילומה. הרופא הסביר לאישה שההדבקה מתרחשת בעקבות קיום יחסי מין.

   

  מחלות מין מידבקות

  מחלות המין שאורבות לך במיטה והסיכויים שלך להידבק

  מחקר: "מין אוראלי גרם לעלייה בסרטן הפה"

  עלייה של 300% בנדבקים בעגבת - רובם הומואים

   

  האישה שלא קיימה יחסי מין מעודה עם גבר אחר מלבד בעלה, עימתה את המידע עם בעלה, ולבסוף הוא נאלץ להודות כי קיים יחסי מין בלתי מוגנים מחוץ לנישואין. לדברי הבעל, הסקס קרה בזמן שהייתה האישה בהריון.

   

  "הוא היה הגבר הראשון והיחיד שלי", סיפרה האישה, "פתאום בהריון גיליתי שצמחו לי יבלות קטנות באיברי המין. נלחצתי ונבהלתי, לא הבנתי בהתחלה איך זה קרה לי. ראיתי שגם בעלי נגוע, אז הלכתי לרופא שהסביר לי שנדבקתי מבעלי".

   

  האישה הוסיפה: "מכיוון שלא היו לי בני זוג נוספים מלבד בעלי, ישר הבנתי שהוא חגג עם נשים אחרות, ומהן הוא חטף את המחלה שהוא העביר לי. בגלל היבלות, נאלצתי ללדת בניתוח קיסרי. היה לי גוף של דוגמנית, ובגלל הבעל הזה הגוף היפה שהיה לי נהרס. אני לא אסלח לו בחיים על הבגידה ועל ההדבקה".

   

  האישה החליטה להתגרש. במסגרת ההליך המשפטי אותו ייצגה עו"ד רון, הסכים הבעל לפיצוי כספי גבוה.

   

  קונדילומה: מיבלת ויראלית ועד גידול סרטני

  יבלת גניטלית או בשמה הרפואי קונדילומה אקומינטה, מופיעה באיברי המין או באיזור פי הטבעת, אצל גברים ואצל נשים. היא גורמת להופעת יבלת שנגרמת על ידי נגיף הפפילומה העלול לגרום גם לסרטן.

   

  בעשור האחרון חלה עלייה של אלף אחוז בשכיחות המחלה. ממחקרים עולה כי הגורם למחלה - נגיף הפפילומה האנושי HPV, נפוץ אצל כ-30 אחוז מהנשים, ובשליש מהמקרים הוא עלול

  להתפתח לכדי גידול סרטני. עד היום זוהו כ-200 זנים של הנגיף.

   

  סרטן צוואר הרחם לה גורם הנגיף, מביא למותן של 290 אלף נשים ברחבי העולם מדי שנה, מתוכן 3,500 נשים בארה"ב, שם מתבצעת סקירה שנתית לאבחון נגעים טרום סרטניים או גידול סרטני ראשוני.

   

  המחלה מתבטאת בהפרשה צהובה וצמיגה, דימום אחרי יחסי מין וגם ללא קשר ליחסי מין, כאב בבטן התחתונה, גרד, כאב בחדירה וגידולים עוריים הדומים לפרחי כרובית. המחלה מלווה גם בשכיחות גבוהה של פטרת הנרתיק והפות.

   

  הטיפול ביבלות הפפילומה מתחלק לשלוש קטגוריות:

  משחות מקומיות ההורסות את רקמת היבלת

  הסרה כירורגית באמצעות לייזר או חיתוך ניתוחי

  תרופות ביולוגיות התוקפות את הנגיף

   

  עם זאת במידה והנגיף עדיין מצוי בסביבה, גם לאחר הסרת היבלת הוא ישוב ויצור נגעים באיזור.

   

  קיימים נסיונות בארצות הברית להזריק לאיזור היבלת את החומר אלפא-אינטרפרון, המהווה מרכיב חשוב של מערכת החיסון ומסייע לתקוף את הנגיף. עם זאת מדובר בטיפול יקר, שאינו מפחית את הסיכוי לחזרת היבלת.

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  גילתה על הבגידה בגלל מחלת מין
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים