שתף קטע נבחר

67 אלף שקל שולמו על נסיעת נתניהו שבוטלה

הטיסה לדרום אפריקה לפני שנה וחצי בוטלה עקב עלותה - אבל על ההכנות כולנו שילמנו. חשיפת ההתקשרויות של משרד רה"מ מעלה גם כי שטיח לבית רה"מ עלה 5,550 שקלים. וכמה עלתה רכישת מזרנים לחוג פילאטיס?

החלפת תחתיות, מזרנים לפילאטיס - וגם שטיח לבית ראש הממשלה. אלו, ועוד הרבה יותר, מופיעים ברשימת ההתקשרויות של משרד ראש הממשלה עם ספקים לחציון הראשון של שנת 2014. בסך הכול, שילם משרד ראש הממשלה 55.5 מיליון שקל לספקים באותה תקופה. רשימת ההוצאות כוללת הוצאות רבות על מזון ועל אחזקת בית ראש הממשלה ברחוב בלפור

 

לרשימת ההתקשרויות המלאה - לחצו כאן  

 

המידע הועבר בעקבות בקשה של התנועה לחופש המידע לכל משרדי הממשלה לחשיפת התקשרויות המשרדים לשנת 2014. מהתנועה לחופש המידע נטען כי ממשרד ראש הממשלה העבירו בשלב זה נתונים על אודות חצי שנה בלבד.

 

השטיח שהציגה שרה נתניהו בסרטון. החדש עלה 5,550 שקלים ()
השטיח שהציגה שרה נתניהו בסרטון. החדש עלה 5,550 שקלים

אחד השטיחים בבית ראש הממשלה כיכב בסרטון של בני הזוג בנימין ושרה נתניהו עם מושיק גלאמין, לפני הבחירות ודו"ח מבקר המדינה. ברשימת ההתקשרויות החדשה מצוין תשלום של 5,550 שקלים עבור שטיח לבית ראש הממשלה. בנוסף, צוין תשלום של 14,365 שקלים תמורת רכישת מזון לבית ראש הממשלה. בשני המקרים, לא צוין שם הספק.

 

הסעיפים "הכבדים" בדו"ח נוגעים, באופן לא מפתיע, לטיסות ראש הממשלה לחו"ל. כך, למשל, על טיסת נתניהו לדאבוס בינואר 2014 שולמו 844,543 שקלים. עלות טיסת נתניהו ליפן במאי אשתקד הייתה 4,500,000 שקלים. סעיף מעניין יותר מתייחס לטיסה ליוהנסבורג שבדרום אפריקה לטקס האשכבה של נלסון מנדלה. על ההכנות לטיסה שולמו 67,700 שקלים, אבל בסופו של דבר החליט נתניהו לוותר על הנסיעה, עקב העלות שהייתה אמורה להגיע ל-7 מיליון שקלים. 

נתניהו ביפן. העלות - 4.5 מיליון שקלים (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו ביפן. העלות - 4.5 מיליון שקלים(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

נתניהו בדאבוס. העלות - 844 אלף שקל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו בדאבוס. העלות - 844 אלף שקל(צילום: AFP)
 

הוצאות משרד ראש הממשלה על מזון הגיעו במהלך המחצית הראשונה של 2014 לסכום של יותר מ-656 אלף שקל, וכוללים רכישת מצרכים בחנויות מזון והזמנת כיבוד לישיבות כולל יינות בעלות של יותר מ-4,500 שקלים. הוצאות המזון כללו גם רכישת משקאות קלים עבור המשרד למודיעין ועניינים אסטרטגיים בעלות של יותר מ-7,500 שקלים.

 

הוצאות המעון הרשמי ברחוב בלפור וביתו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה הגיעו ליותר מחצי מיליון שקל. בין היתר הם כוללים 44,509 שקלים על עבודות גינון, 365,471 על ניקיון, 5,720 על פרחים, 10,660 על מים במעון הרשמי, 76,019 על חשמל, 10,931 על מים בבית בקיסריה ו-13,620 על כבלים.

 

במחצית הראשונה של השנה הוציא משרד ראש הממשלה 56,557 שקל על וילונות, ובסך הכול כ-96.6 אלף שקל על ריהוט עבור משרד ראש הממשלה ובית ראש הממשלה. עלות הדלק לרכבי המשרד הגיעה במחצית הראשונה לסכום של יותר ממיליון שקל. זאת בנוסף להוצאה של כ-66 אלף שקל על אגרת נסיעה בכביש 6 לרכבי המשרד ו-13,267 על אגרת נסיעה בנתיב המהיר לתל אביב.

 

ברשימת ההוצאות יש שני סעיפים בולטים נוספים. האחד הוא שיפוץ בעלות של יותר מ-1.8 מיליון שקל ששולמו לחברת א.ר.א.ג בינוי ופיתוח בע"מ בגין שיפוץ שלא ברור היכן בוצע. השני הוא מזגן בעלות של 4,599 שקל שנרכש עבור ביתו הפרטי במוצא עילית של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. על פי סעיף אחר נעשתה התקשרות בסך 49,999.97 שקלים עם חברת י. שבי שיווק מזון בע"מ, בנוגע להזמנת תה, קפה, סוכר וכולי לפי הצעת מחיר. כל התקשרות בגובה של יותר מ-50,000 שקלים חובה לבצע באמצעות מכרז.

 

ברשימה הארוכה יש גם לא מעט סעיפים פיקנטיים. החלפת תחתיות למכלי צמחייה בפטיו עלתה 6,608 שקלים; מפת מזרח תיכון עבור המשרד לענייני מודיעין - 354 שקלים; השכרת שתי מכונות קפה, מקציפים ו-20 ק"ג פולי קפה - 32,568 שקלים; בית מזוזה מאלומיניום, קלף מזוזה והגהת מזוזה – 6,975 שקלים; שלישיית כלייזמרים לקבלת הפנים בטקס ז'בוטינסקי - 3,000 שקלים; ורכישת מזרנים לחוג פילאטיס שייפתח במשרד - 998 שקלים.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "הניסיון לייחס לראש הממשלה נתניהו את כל ההתקשרויות שהתפרסמו בדו"ח מוטעה ומטעה. הדו"ח מפרט לא רק את הוצאות משרד ראש הממשלה, אלא גם התקשרויות משותפות המתייחסות גם למספר יחידות סמך ומשרדי ממשלה נוספים כמו נציבות שירות המדינה, המשרד לאזרחים ותיקים, מנהלת תנופה, מערך הגיור וגופים נוספים.

 

"בנוסף, הסכומים כוללים גם את הוצאות המשרד לעניינים אסטרטגיים, משרד המודיעין, המטה לביטחון לאומי, מטה הסייבר הלאומי, הממונה על היישומים הביומטריים ארכיון המדינה והרשות לקידום מעמד האישה".

 

עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, הגיבה לחשיפה: "במסגרת הבקשות הרוחביות שהוציאה התנועה לחופש המידע למשרדי הממשלה ולגופים נוספים זכינו לקבל נתונים ממשרד ראש הממשלה רק על אודות החציון הראשון של שנת 2014. ברור שפרסום תמונת מצב מדויקת בנוגע להתקשרויות המשרד הוא בקשה מורכבת, יחד עם זאת יש לזכור שכמעט כל הגופים שהתנועה פנתה אליהם השיבו לבקשה באופן מלא ומפורט. בנוסף, ניתן לצפות ממשרד ראש הממשלה שיהווה דוגמה ליישום מיטבי של זכות הציבור למידע ולא יפרש את הדרישה החוקית באופן צר, כפי שקורה לצערנו לעתים קרובות מדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
בני הזוג נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים