שתף קטע נבחר

מרוקו: שני גברים שהתנשקו בפומבי נכלאו

השניים התנשקו ברבאט כהזדהות עם פעילות פמיניסטיות שחשפו חזה במחאה על ענישה נגד הומוסקסואלים ולסביות. בימ"ש גזר עליהם 4 חודשי מאסר בגין "פגיעה בצניעות הציבור" ו"מעשה לא טבעי עם אדם מאותו המין"

"צריך לשרוף הומואים?". הגיליון שצונזר ()
"צריך לשרוף הומואים?". הגיליון שצונזר

שני אזרחי מרוקו נשלחו בסוף השבוע לארבעה חודשי מאסר לאחר שהתנשקו בפומבי. מאסרם של השניים בוצע לאחר שורה של דיונים סוערים בממלכה הערבית השמרנית בנושא הומוסקסואליות.

 

עוד חדשות בעולם :

דרך הים: יציאת מצרים של הילדים המצריים

מסמכי ויקיליקס: הכסף הסעודי בחש בעולם

תערובת אסקוט: למי הכובע המוזר בעיר?

חתולה שהצילה ילד מתקיפת כלב זכתה בפרס

 

לאחסן, בן 38, ומוחסין, בן 25, הורשעו בעבירה של "פגיעה בצניעות הציבורית" וב"מעשה לא טבעי עם אדם מאותו המין", וגם נקנסו בסכום של 500 דיראם (52 דולר). כך מסרו גורמים במרוקו.

 

גורשו ממרוקו. שתי צרפתיות פעילות "פמן" שחשפו חזה בחזית האתר מגדל חסן ()
גורשו ממרוקו. שתי צרפתיות פעילות "פמן" שחשפו חזה בחזית האתר מגדל חסן

קיום יחסי מין בין הומוסקסואלים אסור בחוק במרוקו, והעונש למי שמפר את החוק מגיע עד לשלוש שנות מאסר. החוק המדובר – המוכר בשם "סעיף 489" – היה נושא למחאות רבות במדינה בתקופה האחרונה, כולל מחאה בעירום של הארגון הפמיניסטי הקיצוני "פמן" מול מגדל חסן המפורסם – מינרט בלתי גמור של מסגד – ברבאט. פעילות "פמן" מחו על הענישה נגד הומוסקסואלים ולסביות במדינה הערבית.

 

"זכות פרטית" מול "ערכים מוסריים ודתיים"

שני הגברים נעצרו ב-5 ביוני אחרי שהתנשקו מחוץ למגדל כאקט של סולידריות עם שתי הנשים הצרפתיות שנעצרו וגורשו ממרוקו בעקבות מחאתם הפרובוקטיבית. "המועצה הלאומית לביטחון כללי" של מרוקו מסרה כי הנשים "ביצעו פעולה מגונה" והיו "חשופות חזה והציגו סיסמה שפגעה במוסריות הציבורית". בתמונות שפורסמו ברשתות החברתיות נראות שתי הנשים הצרפתיות מתחבקות ומתנשקות והן חשופות חזה בחזית המינרט המפורסם. "בהומוסקסואלים נשים את מבטחנו", נכתב בשחור על החזה של אחת מהן.

 

יום לאחר המחאה הפרובוקטיבית של "פמן" הפגינו 1,500 בני אדם נגד הארגון מחוץ לשגרירות הצרפתית. אך היו אלה לאחסן ומוחסין שמשכו את רוב תשומת הלב כשהתנשקו בפומבי. שמותיהם ותמונותיהם של השניים פורסמו ברשת, וארגוני זכויות אדם התגייסו למענם במהלך המשפט שנערך להם.

 

הוויכוח במדינה סביב נושא ההומוסקסואליות הגיע לנקודת רתיחה עד שבשבוע שעבר נאלץ המגזין המרוקני "מרוק הבדו" לגנוז את פרסום עמוד השער שלו שנשא את הכותרת "האם אנחנו צריכים לשרוף הומוסקסואלים?". בתמונת השער נראו שני גברים צעירים בבריכת שחייה, הם מחייכים ומביטים זה בעיני זה. העיתון מסר שהוא "החליט להימנע מהפצת הגיליון בהתחשב בתגובות החזקות במיוחד שהוא גרם להן".

 

עוד נמסר מהמגזין כי "הומוסקסואליות היא, כמובן, זכות אישית", אבל הוסיף כי הוויכוח הציבורי בסוגיה צריך לקחת בחשבון "ערכים מוסריים ודתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה נגד כליאתם של שני הגברים המרוקנים
מומלצים