שתף קטע נבחר

"סגירת הביתן הישראלי - החלטה אומללה של דרעי"

ההחלטה של שר הכלכלה לסגור את הביתן הישראלי בתערוכה בינלאומית בהולנד ל-3 מתוך 5 ימים מעוררת הדים: "הנזק התדמיתי הצפוי להיגרם למדינת ישראל הוא בלתי הפיך", אומרת מנכ"לית עמותה לקידום ושיווק ישראל בעולם. גם שר הרווחה תוקף: "פגיעה חמורה בחופש העיסוק, אפנה לראש הממשלה בנושא"

אחרי החלטת הסגירה - מגיעות התגובות: מנכ"לית עמותת Vibe Israel, ג'ואנה לנדאו שלחה מכתב תקיף לשר הכלכלה, אריה דרעי, בעקבות החלטתו לסגור בימי השבת והחג את הביתן הישראלי בתערוכה בינלאומית בהולנד: "מדובר בהחלטה אומללה  שמשמעותה פגיעה קשה בקהילה העסקית של מדינת ישראל ובתדמיתה. הנזק התדמיתי הצפוי להיגרם למדינת ישראל הוא בלתי הפיך".

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הכלכלה:

 

בהמשך דבריה, התייחסה לנדאו, לנזק אשר צפוי להיגרם למדינת ישראל: "אנו בעמותת VIBE ISRAEL עושים לילות כימים על מנת לשפר את תדמיתה של מדינת ישראל בעולם, אולם כל עבודתנו הקשה בטלה בשישים כאשר מתקבלות החלטת מסוג אלו, המעידות ללא כל צל של ספק כי תדמית מדינת ישראל לא עומדת בראש סדר העדיפויות של ממשלת ישראל. האטימות לחשיבות מעמדנו הבינלאומי מעידה על אי הבנה בסיסית של נקודות האור המעטות שעדיין קיימות לישראל לנוכח גל השנאה ההולך וגובר נגדנו".

 

לנדאו סיימה את המכתב בפנייה לדרעי: "אני פונה אלייך בדרישה לבטל את החלטתך לאלתר ולאפשר לביתן הישראלי לפעול באופן שוטף במסגרת תערוכת IBC".

"האטימות לחשיבות מעמדנו הבינלאומי מעידה על אי הבנה בסיסית". לנדאו על דרעי (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
"האטימות לחשיבות מעמדנו הבינלאומי מעידה על אי הבנה בסיסית". לנדאו על דרעי(צילום: אוליבייה פיטוסי)
 

גם שר הרווחה, חיים כץ, תקף את דרעי בעקבות ההחלטה: "לא ייתכן כי החלטה כה משמעותית תתקבל על-ידי שר הכלכלה בלבד. זו הפרה של הסטטוס קוו ופגיעה חמורה בחופש העיסוק. מדובר בתערוכה מובילה בתחום הטכנולוגיה שבה לחברות הישראליות יש מה להציג כפורצות דרך בתחום הטכנולוגי והחלטתו הלא מידתית מחזירה את ישראל שנות דור אחורה. בכוונתי לפנות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולדרוש את התערבותו בנושא".

 

אתמול נודע על החלטת משרד הכלכלה לסגור את הביתן הישראלי של מכון הייצוא בתערוכת IBC 2015 באמסטרדם אשר נפתחת מידי שנה ביום שישי. מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה עדכן את החברות הישראליות המציגות בה על סגירת הביתן לשלושה מתוך חמשת ימי התערוכה ועל צמצום הפגישות עם הלקוחות שהוזמנו לתערוכה לשני הימים הנותרים בלבד. 

 

משרד הכלכלה מסר בתגובה כי "אמנם התיאום נעשה לפני כ-10 חודשים טרם כניסתו לתפקיד של שר הכלכלה, אך מאחר ומדובר בימי חג ושבת המקודשים לעם ישראל ובמהלכם לא מתקיימת פעילות ייצוגית של מדינת ישראל, הביתן הייצוגי של ישראל, לא יפעל במועדים אלו. לאחר בחינת הנושא עם המציגים בתערוכה, סוכם כי מי שיפגע מהחלטה זו, יפוצה בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי
צילום: אוליבייה פיטוסי
רוני פרל
ג'ואנה לנדאו
רוני פרל
מומלצים