שתף קטע נבחר

דווקא בחגים: מחסור בעוף טרי בשווקים

רצף החגים החלים השנה בימי אמצע השבוע, לצד חגיגות העיד אל-אדחא גורמים להאטה ביצור במשחטות, ולמחסור חלקי בעוף טרי בשווקים. האם שולחן החג שלנו יהיה ללא עוף השנה?

לאחר שהתבשרנו על מחסור חלקי בביצים בשוק - מחסור צפוי גם בעוף טרי. הסיבה לכך היא רצף החגים אשר חלים באמצע השבוע, דבר המגביל את כוח הייצור מאחר והמשחטות והמפעלים מושבתים בזמן החגים. במקביל מצוין גם עיד אל-אדחא, ורבים מעובדי המשחטות מהמגזר הערבי אינם עובדים, דבר נוסף שמאט את קצב היצור. סביר שהצרכנים לא יישארו ללא עוף בשולחן החג - אולם הם יצטרכו לבדוק ביותר מסופר אחד כדי להשיג אותו.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

מענף הלול נמסר בתגובה כי "המחסור בעופות טריים מתבטא בחלק מנקודות המכירה ונובע ככל שנה ממחסור בימי עבודה במשחטות בגלל החגים. חשוב להדגיש שיש שפע עופות קפואים, כך שמחסור מורגש רק בתוצרת הטרייה".

 

ברשת רמי לוי אישרו כי אכן מורגש מחסור בעוף טרי, ומסבירים כי המקור לבעיה הוא העובדה שהחגים יצאו במהלך השבוע - דבר שמשבית את המשחטות. סיבה נוספת היא שימוש מוגבר בעופות בשל יום כיפור - אם כי מדובר באירוע נקודתי. מהרשת נמסר כי במחלקת הבשר הטרי לא צפוי להיות מחסור לחג.

 

מרשת שופרסל נמסר: "בהחלט יש מחסור בעוף טרי, בשל העדר השחיטה. נערכנו וביצענו חלוקות לסניפים, כך שלמעט אירועים נקודתיים של מחסור, אמורה להיות סחורה כרגיל".

 

גם ברשת מגה אישרו שקיים מחסור זמני וחלקי בבשר אנטריקוט טרי, אשר צפוי להיפתר לאחר החג. ברשת הזכירו כי קיימת גם אלטרנטיבה של רכישת בשר קפוא ומוצרי בשר.

 

עוד בערוץ הצרכנות: צפו בחנות הפופ-אפ שתלמד אתכם איך לשתות ויסקי: 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים