שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחסור בקוטג' תנובה במדפים
  שוב מחסור בתקופת החגים והפעם בתחום הגבינות: מדיווחים של צרכנים ברחבי הארץ עולה כי קיים מחסור בקוטג' תנובה ברשתות השיווק. מתנובה נמסר: "ישנם פחות ימי ייצור ולכן ייתכנו חוסרים במוצרים שונים"

  נזקי החגים עדיין לא נגמרו והפעם בגזרת הקוטג': אחרי המחסור בירקות, ביצים, בשר ועוף טרי בזמן החגים, היום (ה') דווח על מחסור ברחבי הארץ של קוטג' תנובה המהווה כ-80% מנתח שוק הקנייה של הצרכנים. הסיבה? לטענת מחלבת תנובה מדובר ב"ימים מצומצמים של עבודה במחלבות בגלל החגים הסמוכים", אך אותה בעיית מחסור לא דווחה גם במותגים המתחרים כמו טרה ושטראוס.

   

  העובדים בחופשה - ומדפי הסופרים התרוקנו

  משבר העגבניות ייפתר רק עוד חודש: החום שרף את היבול, לא דאגו ליבוא בזמן

  דווקא בחגים: מחסור בעוף טרי בשווקים

  לפני הארוחה המפסקת: מחסור חלקי בביצים

   

  ברשת שופרסל מדווחים על חוסרים בקוטג' תנובה. "הסיבה לכך היא ימי העבודה המצומצמים של המחלבות. סיום המחסור צפוי להיות עד סוף שבוע הבא לפי מיטב הבנתנו".

   

  גם ברשת ויקטורי סיפרו לנו על מחסור חלקי בקוטג' תנובה. "יש סניפים שבהם הורגש החוסר בצורה רבה ובסניפים אחרים פחות", נמסר.

   

  מרשת מגה נמסר: "אכן קיים מחסור בקוטג' בסניפים. קיבלנו כמויות קטנות יותר ממה שהזמנו. לפי הבנתנו, המחלבות לא מספיקות לייצר את כמות הצריכה המבוקשת".

   

  מחברת תנובה נמסר כי "עקב מופעי החגים שיוצאים השנה באמצע השבוע ישנם פחות ימי ייצור ולכן יתכנו חוסרים במוצרים שונים. כל מחלבות תנובה עובדות במלוא יכולות הייצור שלהן בימים שאינם חג ושבת ועושות כל מאמץ להשלים את הפערים. למוצר כמו קוטג' יש חיי מדף קצרים ולכן יכולת הייצור מוגבלת לעומת מוצרים אחרים שחיי המדף שלהם ארוכים וקיימים על המדף".

   

  מדפים ריקים בשופרסל תל אביב (צילום: קרן יעקובי) (צילום: קרן יעקובי)
  מדפים ריקים בשופרסל תל אביב(צילום: קרן יעקובי)

  מדפים ריקים בשופרסל יהוד (צילום: מיכל ברין-רייס) (צילום: מיכל ברין-רייס)
  מדפים ריקים בשופרסל יהוד(צילום: מיכל ברין-רייס)

   

  גם ברמי לוי בנתיבות - אין קוטג' תנובה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  גם ברמי לוי בנתיבות - אין קוטג' תנובה(צילום: בראל אפרים)

   

  צפו בכתבת וידאו על משקלו של הקוטג'

  צילום: אבי חי וניצן דרור

  צילום: אבי חי וניצן דרור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  משבר העגבניות 

  בתוך כך, המחסור החמור בירקות בתקופת החגים הוביל לזינוק מחירים. תנאי החום הקיצוניים גרמו לפגיעה משמעותית ביבול, אך החקלאים מבהירים שהבעיה תיפתר רקב בעוד חודש.
   
  שלומי כהן מקיבוץ ניר עם, דור שלישי למשפחת חקלאים המגדלים עגבניות, סיפר ל-ynet: "חום כזה קיצוני לא היה כבר 70 שנה. ניסינו לכסות ברשתות צל להוריד את הטמפרטורות אבל ללא הצלחה. התפרחות של העגבניות לא התפתחו ומה שהתפתח יצא לא איכותי. אי אפשר למכור את העגבניות הללו. אם הייתי קוטף 100 טונות בממוצע לשבוע, כיום זה 20-15 טונות".
   
  כהן סיפר, כי כבר לפני חודש החקלאים עדכנו את רשתות השיווק שעומד להיות מחסור. "זה לא בא בהפתעה לאף אחד". לדבריו, בעוד חודש המצב יחזור לקדמותו, אך הנזק הכלכלי הכבד יישאר. 
   
  אלי שרון, המגדל עגבניות במושב רנן שבמועצה האזורית מרחבים. סיפר שבגל החום באוגוסט הגיעה הטמפרטורה בחממות ל-50 מעלות. "זה שרף את כל העגבניות, את כל השתילים. היבולים היו מאוד נמוכים, לא רק העגבניות אלא כל הירקות". לדבריו, בנוסף לחום יש מחלות חדשות שהתפרצו ובינתיים אין להן פתרון, "אני צופה שהמחסור יימשך עוד 50-45 יום".
   
  כך נראה משבר העגבניות. צפו
  צילום : אבי חי

  צילום : אבי חי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  גם שרון סיפר על הנזק הכלכלי הכבד. "נראה שאנחנו עושים מזה כסף, אבל אנחנו לא. אין לנו תוצרת לשווק. יש קרן ביטוח לחקלאים, אך הפיצוי אפסי. זה לא משתווה לנזק שנגרם לחקלאים. מאז שאני חקלאי, אני לא זוכר בצורת כזו של גידולים".
   
  שר החקלאות מסר בתגובה: "רצף החגים והקרבה בין חגי היהודים והמוסלמים ומיעוט ימי העבודה שהשפיעו על ההיצע ואפשרויות החלוקה, יחד עם מזג האוויר הקיצוני האחרון ווירוס שפקד שטחים רבים בדרום, גרמו למחסור שנוצר במקביל להגדלת הביקושים בחגים.
   
  "הטענה כאילו ננקטו צעדים מאוחר מדי היא טענה מופרכת מאחר שהמצב בשווקים נבחן כל העת והצעדים ננקטו בזמן כאשר במקביל גדל המחסור בגלל עודפי הביקוש וצפיפות החגים".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים