שתף קטע נבחר

המנכ"ל הממשלתי שתקף את יריבו הפוליטי של ראש הממשלה

שלמה פילבר תקף בטוויטר את מתנגדו של ראש הממשלה: "נתניהו אישר יותר דירות ביו"ש מהמתפקדים של יוסי דגן לליכוד". אח"כ טען: "אסור לעסוק בפעילות פוליטית, אין הגבלה על טוויטר פרטי"

מנכ"ל משרד ממשלתי אמור להיות חף מפוליטיקה, אבל האיש שמונה על ידי ראש הממשלה לנהל תחתיו את משרד התקשורת דווקא לא מהסס לתקוף את מתנגדו הפוליטי של בנימין נתניהו. זה הציוץ מסוף השבוע של מנכ"ל המשרד שלמה פילבר:


הרקע: בעקבות דבריו של ראש הממשלה ביום חמישי במסיבת העיתונאים המיוחדת בשל גל הטרור ("לא ילמדו אותי מהי התיישבות") פרסם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תגובה. דגן, שמוביל את מחאת הימין במאהל מול בית רה"מ, כתב ש"עם כל הכבוד לראש הממשלה, גם אותנו לא ילמדו מהי התיישבות", ופירט טענות נגדו.

 

התגובה הזו הובילה את פילבר לציוץ: "נתניהו אישר לאורך השנים יותר יחידות דיור ביש"ע ממספר המתפקדים שהספיק יוסי דגן לפקוד לליכוד באותה תקופה - וזה לא מעט". פילבר היה בעברו מבכירי מועצת יש"ע.

 

בהמשך הוא ענה למגיבים וטען ש"אין בדבריי שום הבעת עמדה. בסך הכול מציין נתון עובדתי", וגם הסביר כי הכללים על עובדי מדינה מקצועיים "אוסרים חברות במפלגה או השתתפות בפעילות פוליטית, אין איסור התבטאות בטוויטר או פייסבוק פרטיים".


זו לא הייתה ההתבטאות הפוליטית הראשונה של פילבר בטוויטר. בתחילת השבוע שעבר הוא כתב: "השמאל כל כך לא רלוונטי שהוויכוח הציבורי עכשיו הוא בתוך הימין לגווניו". 

 

דובר משרד התקשורת יחיאל שבי: "‏מותר לו כאזרח עם מודעות להביע את דעתו האישית בחשבון הטוויטר הפרטי שלו מעבר לשעות העבודה ובנושאים שאינם באחריותו. לי כדובר משרד אין מה להגיב על דברים שהוא עושה כאדם פרטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים