שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו: "ננקוט צעדים תקיפים נגד התנועה האיסלאמית"

  רה"מ כינס מסיבת עיתונאים ובה הגיב לרצף הפיגועים ברחבי ישראל. "אין פתרון קסם", אמר נתניהו. כשנשאל מדוע לא פיטר שרים שהתבטאו נגדו, ענה: "עוד חזון למועד". נתניהו שלח מסר להרצוג ואמר כי הוא "רוצה ממשלה רחבה". יו"ר האופוזיציה הגיב: "נתניהו צריך להחזיר את המפתחות"

    

  ראש הממשלה בנימין נתניהו, הערב

  ראש הממשלה בנימין נתניהו, הערב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (יום ה') בירושלים והתייחס לגל הטרור שמכה בישראל. "ננקוט צעדים תקיפים נגד התנועה האיסלאמית", אמר נתניהו. "אנחנו בגל טרור של סכינים, בקבוקי תבערה, אבנים וגם ירי חי. זאת תוצאה של פעולת הסתה ישירה של חמאס, הרשות הפלסטינית, של כמה מדינות באזור ולא פחות מזה והרבה פעמים יותר מזה של התנועה האיסלאמית בישראל שמבעירה את השטח על המדיניות שלנו בהר הבית. זה שקר מוחלט".

   

  ראש הממשלה גם ביקר את השרים שביקרו במאהל המחאה מחוץ לביתו ונשאל מדוע לא פיטר מי שהשמיע ביקורת נגדו כפי שעשה במבצע צוק איתן לסגן שר הביטחון דאז דני דנון. נתניהו השיב: "עוד חזון למועד. כמה שרים וסגני שרים לא יודעים את המשמעות של היותם בממשלה. הם מדברים בהתלהמות, מקוששים קולות. ככה לא מתנהגים אנשים שנמצאים בעמדות הנהגה. יש אחריות קולקטיבית, כולם נמצאים בתוך העשייה, צריך קור רוח. אפשר לומר כל דבר בפורומים הדרושים".

   

  נתניהו לשרים: מקוששים קולות    (צילום : עפר מאיר)

  נתניהו לשרים: מקוששים קולות    (צילום : עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נתניהו הוסיף ואמר: "אנחנו פועלים גם נגד המסיתים וגם נגד המפגעים. צה"ל, המשטרה והשב"כ פועלים בכל החזיתות. עם נוכחות על הצירים, אבטחת היישובים, מסתערבים, חדירה לעומק השכונות במזרח ירושלים והריסת בתי מחבלים. עצרנו לחקירה אנשים ששיתפו פעולה עם המרצחים ברחוב הגיא. דרשתי מהמערכת המשפטית לסגור את החנויות שבעליהן שיתפו פעולה". ראש הממשלה הוסיף ואמר: "הנחיתי למנוע מאישים פוליטיים, יהודים וערבים כאחד, לעלות להר הבית. לא צריך עוד נפצים שיבעירו את השטח. הפעולות האלה אינן פתרון קסם, אבל נוכיח בנחישות שהטרור לא משתלם וננצח אותו".

   

  ארדן, נתניהו ואיזנקוט (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  ארדן, נתניהו ואיזנקוט(צילום: עפר מאיר)

  ארדן, נתניהו ויעלון (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  ארדן, נתניהו ויעלון(צילום: עפר מאיר)
   

   

  נתניהו התייחס בעקיפין לביקורת שהושמע עליו מפי שרים בממשלתו, בהם נפתלי בנט ואיילת שקד מהבית היהודי. "כל אלה שמבקרים אותי על בנייה ביהודה ושומרון", אמר נתניהו, "אני לא נכנס לוויכוח המספרי, אף אחד לא ילמד אותי מה זו התיישבות".

   

  לסיום נשאל נתניהו על האפשרות של צירוף מפלגות נוספות לממשלה ואמר: "ההחלטה היא בידי אנשים באופוזיציה. אני רוצה ממשלה רחבה ואחדות בעם". על כך השיב הערב יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "דרוש ראש ממשלה ולא ראש מערך הסברה. מר ביטחון לשעבר רץ מנאום לנאום, אך מילים לא עוצרות טרור ולא משרות ביטחון. נתניהו איבד את השליטה על ביטחון אזרחי ישראל ולכן צריך להחזיר את המפתחות".

   

  מוקדם יותר היום ערך הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מסיבת עיתונאים בנצרת, שבה השתתפו גם חברי הכנסת אחמד טיבי וחנין זועבי מהרשימה המשותפת. השייח ראאד סלאח אמר: "נקריב את חיינו למען אל אקצה. נתניהו ושרים בממשלתו מאיימים שיוציאו אותנו מחוץ לחוק, אבל אותו צריך להוציא מחוץ לחוק".

  להוציא את נתניהו מחוץ לחוק. ראאד סלאח (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
  להוציא את נתניהו מחוץ לחוק. ראאד סלאח(צילום: מוחמד שינאווי)

  טיבי הוסיף: "נתניהו טועה אם הוא חושב שהוא יכול לבודד את התנועה האיסלאמית. הסיבה ל"הסתה" היא הריגת פלסטינים, בניית התנחלויות ושריפת ילדים וזה מה שגרם לזעם עממי. צריך להוציא את תג מחיר מחוץ לחוק".

   

  יעלון: אין חומת מגן 2

  שר הביטחון משה יעלון טען כי לפי שעה אין צורך במבצע "חומת מגן 2" מכיוון שלצה"ל יש חופש פעולה בכל ערי יהודה ושומרון. "ידיהם של מפקדי וחיילי צה"ל אינן כבולות ואני מדגיש זאת. צה"ל נמצא תחת מתקפה מאז חומת מגן ועומד מולה בנחישות. לוחמי צה"ל עתירי ניסיון והם ינצחו. יש לכם את כל הגיבוי מאיתנו. אני רוצה לשבח את שירות הביטחון הכללי על פעולתם וביצוע מלאכת קודש. הם נמצאים בכל מקום בכל זמן".

   

  השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר כי "אנחנו נמצאים בעיצומו של גל טרור מתמשך שמכה במקומות שונים בארץ ללא הבחנה". הוא הדגיש: "ניתן לשוטרים גיבוי מלא ומוחלט בכל פעולה שינקטו".

   

  הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט אמר כי "אנחנו נמצאים בעיצומו של גל טרור כמו שראינו בעבר. נעבור את זה גם הפעם". הוא הדגיש כי "לצה"ל יש את כל הגיבוי להחזיר את הביטחון. אנחנו פועלים ביהודה ושומרון וגם לאורך גבול רצועת עזה".

   

  ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצאי סאו אמר: "קיבלנו גיבוי מלא מהדרג המדיני ומהמערכת המשפטית". סאו הדגיש ואמר: "נחזיר את השקט לרחובות ישראל". ממלא מקום המפכ"ל הוסיף כי "מי שינסה לקחת את החוק לידיו ויפר את הסדר, משטרת ישראל תפעל נגדו בנחישות".

   

  הרצוג: שנתניהו יתפטר

  בתגובה למסיבת העיתונאים שבה קרא לו להצטרף לממשלה, יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג דרש מנתניהו "להחזיר את המפתחות" וטען כי "יש להכריז על סגר מוחלט בשטחי יהודה ושומרון, לפעול בכל הכח נגד שרים וחברי כנסת מכל הסיעות המעודדים עלייה להר הבית ולהתניע מהלכים אזוריים לקירור האזור. אני הזהרתי כבר לפני חודשים מאינתיפאדה שלישית אבל כרגיל נתניהו עושה מעט מידי ומאוחר מידי. הוא איבד את השליטה על ביטחון אזרחי ישראל ולכן צריך להחזיר את המפתחות".

   

  במאהל מחוץ לבית ראש הממשלה המשיכו גם אמש לשבת מנהיגי המתנחלים. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב ואמר ש"עם כל הכבוד לראש הממשלה, גם אותנו לא ילמדו מהי התיישבות. ראש הממשלה שבקדנציה שלו הוסרו מחסומים ביהודה ושומרון, דבר שמאפשר מעבר מחבלים ברחבי יו"ש, ראש הממשלה שמסרב להתיר בנייה של מעונות, גנים ובתים ביהודה שומרון וירושלים זה שנים. אולי בכל זאת יש לו משהו ללמוד על התיישבות".

   

  יום טרור

  הפיגוע האחרון אירע הערב בעפולה. מחבל נעצר לאחר שדקר אזרחים ברחוב. הוא פצע צעיר בן 21 באורח בינוני-קשה.

   

  זמן קצר לפני כן פרצו עימותים קשים במחנה הפליטים שועפט. כוחות משטרה ומג"ב שנכנסו למקום נתקלו בצעירים שהשליכו מטעני נפץ, בקבוקי תבערה ואבנים. הכוח השיב אש ופלסטיני נהרג. תשעה שוטרים נפצעו. בתקרית אחרת נפצע פלסטיני ליד שכם מאבנים שיודו לעבר מכונית.

   

  קודם לכן בצהריים הגיע הטרור גם לתל אביב. מחבל דקר עם מברג עוברים ושבים ליד בסיס הקריה. קצין חיל האוויר שעבר במקום ירה בו למוות. חמישה בני אדם נפצעו קל.

   

  כמו כן, בצהריים אדם נדקר בגבו ביישוב היהודי בחברון. הוא הגיע לשער המערבי של קריית ארבע, ושם קיבלו טיפול רפואי. ממד"א נמסר: "חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי לפצוע כבן 31 במצב קשה עם דקירה בפלג גופו העליון". המחבל נמלט.

   

  בבוקר אם נפצע קשה בפיגוע דקירה בירושלים. פלסטיני בן 19 ממזרח ירושלים דקר תלמיד ישיבה בן 25 בדרך בר לב אזור הגבעה הצרפתית ופצע אותו באורח קשה. לוחמי יס"מ, שהגיעו לזירת הפיגוע, השתלטו על המחבל, סובחי אבו חליפה - תושב מחנה הפליטים שועפט - ונטרלו אותו.


  פורסם לראשונה 08/10/2015 20:26

   

  אלישע בן קימון, אטילה שומפלבי וחסן שעלאן השתתפו בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים