שתף קטע נבחר

המחאה מול בית נתניהו נמשכת: "להגן על האזרחים"

שרת המשפטים, ראשי מועצת יש"ע וחברי כנסת קיימו עצרת שבה קראו לשפר את המצב הביטחוני ולבנות ביהודה ושומרון. "ראש הממשלה נתון ללחצים, אבל הוא צריך להגן על המדינה"

עשרות אנשים הפגינו הערב (ד') בעצרת מחאה מול בית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במחאה על המצב הביטחוני והקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. "מי שפותח במלחמות ישלם את המחיר", אמר חבר הכנסת ינון מגל (הבית היהודי).

 

בין הבאים, גם שרת המשפטים איילת שקד, ראשי מועצת יש"ע, ח"כ בצלאל סמוטריץ, ח"כ יואב קיש (ליכוד) וחבר הכנסת לשעבר, אלי ישי. "אנחנו יושבים כאן כבר שישה ימים. אנשים עסוקים יש לנו יישובים לנהל, אבל אנחנו לא מסוגלים לחזור לתושבים שלנו כי אין לנו מה לומר להם", אמר ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן. "אנחנו לא נגד ראש הממשלה. הוא נתון ללחצים בינלאומיים אבל הוא מסוגל וצריך להגן על כבודה של מדינת ישראל ולהגן על חיי האזרחים".

 

דגן הערב. לא זז ממאהל המחאה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
דגן הערב. לא זז ממאהל המחאה(צילום: בראל אפרים)

דגן התייחס גם להקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. "יש אנשים שחושבים שהם עובדים אצל האיחוד האירופי או בצלם, אבל הם עובדים בשבילנו. יש את הפקידות והיועצים המשפטיים שחונקים כל דבר שמגיע אליהם", אמר. "אנחנו דורשים שהממשלה תאמץ את דוח אדמונד לוי באופן מלא. אנחנו מצפים לפריצה בנושא הביטחוני והתיישבותי שנגיע עם הממשלה בטוב לפתרון האפליה בתחום הבנייה".

ח"כ מגל אמר כי "כל הכיבוש בלבוש הזה, זה לא עם פלסטיני, זו המצאה של שנות ה-60 של המאה הקודמת. הערבים סובלים מהכיבוש? יש מה להשוות לעומת מה שהיהודים סובלים פה? מי שנוקט באלימות ישלם עליה. מי שמקלל, מי שמסית, שייכנס לכלא וישלם. הערבים צריכים ללמוד מההיסטוריה הקצרה שלהם, כי היסטוריה הארוכה אין להם, מי שפותח מלחמות ישלם את המחיר".

 

הרב שמואל אליהו, אמר כי הנוער שהגיע לעצרת הוא התשובה הטובה ביותר לאויבים. "אם הם חושבים שהם

 ישברו את האמונה שלנו, הם טועים", נאם. "לפני מאה השנה היינו פה חצי אחוז, בקום המדינה היינו חמש אחוז. אמרו שאין לנו סיכוי. אמרו שאין סיכוי לבנות מחוץ לחומות - יש. אין סיכוי לעלות לארץ - יש, אין סיכוי להפריח את השממה - יש. אמרו שאין סיכוי לנצח ואנחנו מנצחים. כי דבר אלוהים יקום לעולם". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יוסי דגן. "אין לנו מה להגיד לתושבים שלנו"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים