שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: "החזירי את הילדים לעיר של אביהם"

אישה בהליכי גירושים לקחה את הילדים ועברה על דעת עצמה ממרכז הארץ לעיר בדרום. שופטת קבעה: "את לא יכולה לפעול על דעת עצמך"

במסגרת סכסוך גירושים עברה האישה עם הילדים ממקום מגוריהם במרכז הארץ לעיר בדרום, וזאת עוד בטרם הסתיים ההליך וסוכמה המשמורת. בית המשפט לענייני משפחה קיבל לאחרונה את דרישת האב להחזיר הילדים למרכז וקבע: לילדים יש שני הורים, ואחד מהם לא יכול לפעול על דעת עצמו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בני הזוג התחתנו ב-2008 ולהם שני ילדים, כיום בני 6 ו-3.5. בימים אלה הם בעיצומם של הליכי גירושין ותביעות משמורת הדדיות המתנהלות בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה. לאורך השנים התגוררה המשפחה בעיר במרכז הארץ, אולם לפני כמה חודשים לקחה האם את הילדים לבית אמה בדרום.

 

במסגרת תביעתו למשמורת הגיש האב בקשה למתן צו מניעה למעבר הילדים וטען שמרכז חייהם נמצא היכן שהתגוררו לאורך השנים. לדבריו האם עשתה לו "תרגיל", כשביקשה ממנו זמן מה קודם לכן לחתום על הסכמה לעבור לדרום הארץ במסגרת ניסיון להשיג שלום בית. הוא הוסיף שהמעבר נודע לו רק מטלפון של הגננת.

 

האם ביקשה לדחות את הבקשה, מאחר שלדבריה כך תוכל לחיות בשקט ולילדים יהיה טוב יותר. לטענתה היא עשתה זאת כי הייתה חשופה לאורך השנים לטרור פיזי, כלכלי ונפשי.

 

השופטת אילת גולן-תבורי קיבלה את הבקשה והוציאה צו מניעה שאוסר על העברת הילדים למגורי קבע בעיר אחרת. לעמדתה, הדף שעליו חתם האב נחתם כשהאמין שהדבר מבטיח את איחוד המשפחה, אך ברור שהוא לא הסכים למצב שבו האם תעבור בלעדיו והקשר שלו עם ילדיו יתנתק.

 

"דומה כי האב, מתוך רצון לשקם את הקשר עם אשתו, היה מוכן לחתום על כל דבר", נפסק. "האב האמין שישקמו את הקשר ומשום כך נתן הסכמה ראשונית, אך זו שימשה לצעד חד צדדי של האם, שאחריתו חמורה".

 

השופטת הסבירה כי לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, הורה אחד אינו רשאי לקבל החלטות באופן חד צדדי, בניגוד לעמדת ההורה השני, אלא אם בית המשפט התיר זאת, מה גם שהפעם לא הוכח שהדבר תואם את טובת הילדים.

 

בפסק הדין צוין שהילדים עדיין לא התמקמו בעיר החדשה, וכן שטרם נקבעה המשמורת על הקטינים, והמקרה עדיין לא נבחן על ידי שירותי הרווחה. לכן, בסיכומו של דבר נקבע כי בשלב זה האם תשיב את הילדים למרכז הארץ תוך שבעה ימים מיום מתן פסק הדין. הילדים יירשמו למסגרות החינוך בעיר.

 

השופטת הוסיפה שקביעתה אינה מונעת מהאם עצמה לעבור לגור בבית אמה או בכל עיר אחרת.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המבקש: עו"ד אבי גפן
  • ב"כ המשיבה: עו"ד תמרה פלג
  • עו"ד שרון אתגר-אלון עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים