שתף קטע נבחר

בתקופה רגישה: היועמ"ש לשב"כ מונה לשופט

על רקע המאמץ בחקירת הרצח בדומא, ייפרד הארגון מהיועץ א', שהתקבל לכהונה במחוזי בחיפה. הוא נחשב לאיש חוק בלתי מתפשר ללא הטיה פוליטית

דווקא באחת התקופות המסעירות ביותר של שירות הביטחון הכללי (שב"כ), יעזוב בקרוב היועץ המשפטי של הארגון, א"ל, וימונה לשופט בבית המשפט המחוזי בחיפה. עד השבעתו לתפקיד אסור לחשוף את שמו המלא.

 

עוד בחדשות:

 

א"ל נמנה עם 13 מתמודדים על שני תקנים פנויים בבית המשפט המחוזי בחיפה. מועמדותו נחשבה מלכתחילה בעלת סיכויים גבוהים מאחר שגובתה על ידי נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, יוסף אלרון.

 

הוא נחשב יועץ משפטי מוערך למרות החשאיות שבמסגרתה פועל שב"כ. הוא מונה ב-2011, ורוב כהונתו לוותה בדרך כלל ברגיעה בשטחים מהצד הפלסטיני, ומנגד מאוד לא רגועה בשל הפרות חוק שיטתיות של פעילי ימין. למרות זאת יצא לו שם של אוכף חוק בלתי מתפשר, ללא כל הטיה פוליטית.

 

א"ל פורש במקביל לעבודה המאומצת בניסיון לפענח את פרשת הרצח של בני משפחת דוואבשה בכפר דומא ביולי האחרון. היום (ה') הותר לפרסום שבעקבות פעילות שב"כ ומשטרה נעצרו בתקופה האחרונה צעירים יהודים, רובם תושבי הגבעות בשומרון.

 

מקורות משפטיים אמרו אתמול שהפיכת החשדות נגד הצעירים הללו לראיות קבילות התבססה על אישור של בית המשפט העליון להשתמש באמצעים מיוחדים כדי לקדם את החקירה. א"ל וצוותו שימשו גשר משפטי בין חוקרי שב"כ לבין צמרת משרד המשפטים כדי להגיע להתקדמות המשמעותית בפרשה.

 

חרף הקביעה על שוויון בפני החוק, האמצעים הננקטים כלפי יהודים בחקירות שב"כ מעודנים הרבה יותר בהשוואה לאלו המופעלים על נחקרים פלסטינים. לכן, בחקירות מסוג זה נדרשים אמצעי חקירה מתוחכמים יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
היווה גשר בין שב"כ למשרד המשפטים
צילום: shutterstock
מומלצים