שתף קטע נבחר

זוג גילה יום לפני החתונה: לאולם אין רישיון

יממה לפני החתונה באחוזת דוברובין ביסוד המעלה נודע לזוג על צו שיפוטי נגד המקום. בית המשפט קבע שבשל עוגמת הנפש הם יפוצו בכ-55 אלף שקל

בית משפט השלום בבית שאן קיבל לאחרונה תביעה שהגישו בני זוג שיום לפני חתונתם ב"אחוזת דוברובין" שביסוד המעלה גילו שצו שיפוטי אוסר על קיום אירועים במקום. החתונה התקיימה לבסוף במקום אחר, אך בית המשפט קבע שבעלי האולם יפצו את בני הזוג ב-55 אלף שקל על עוגמת הנפש.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

באפריל 2013 חתמו בני הזוג על הסכם עם הנהלת המקום, שלדבריהם טענה שרישיון העסק שלהם הוסדר. החתונה הייתה אמורה להתקיים כחודש וחצי אחר כך, אך יממה לפני האירוע הגיעו התובעים למתחם, ושם סיפרה להם הבעלים שפקח הגיע וסגר אותו. לטענת בני הזוג, בדיעבד התברר להם שזמן רב לפני כן ניתן צו שיפוטי שאסר שימוש במקום, ומכאן שבעלי המקום הטעו אותם באופן מכוון.

 

הנהלת "אחוזת דוברובין" הציעו לבני הזוג להתחתן במתחם חלופי שנקרא "עין הדיג", ובשל לחץ הזמן הם הסכימו. אלא שלטענתם הדבר גרם להם עוגמת נפש אדירה: המראה הכללי היה לטענתם עגום ולא מטופח, הקייטרינג היה שונה, החופה לא עוצבה, לא היה חדר לחתן והכלה, לא היו שירותים וחניה מסודרים לאורחים.

 

מנגד התעקשו בעלי אחוזת דוברובין שנהגו ביושר. לגרסתם, רק בערב שלפני החתונה נודע להם במפתיע שיש איסור לקיים את האירוע באחוזה, למרות העובדה שבעבר הם קיבלו היתרים, שהיוו את בסיס ההתקשרות בין הצדדים. הם הוסיפו שמצאו חלופה במהירות ושמתחם "עין הדג" הוכן כראוי על כל היבטיו.

 

השופטת אינעאם דחלה-שרקאוי התרשמה לחיוב מבני הזוג וקבעה: "אין ספק שלתובעים נגרמה עוגמת נפש כתוצאה מהעתקת מקום החתונה". בנוסף היא הבהירה שהנתבעים סיפקו תשובות הססניות ומתחמקות.

 

"יוצא אפוא כי בניגוד לגרסתם בתצהיר עדותם הראשית, שלפיה רק ביום החתונה ידעו על האיסור לקיימה, אלא שמתשובותיהם בפניי עולה כי ידעו על האיסור, עוד לפני חתימת ההסכם עם התובעים" הוסיפה.

 

"במצב דברים זה, המסקנה המתבקשת כי ההסכם של התובעים והנתבעים הופר, וזאת עת לא עמדו האחרונים בהתחייבותם שבהסכם אותו כרתו עם התובעים, בידיעה כי לאחוזה אין אישור לקיים אירועים כלשהם, לרבות חתונת התובעים".

 

בסופו של דבר קיבלה השופטת את התביעה באופן חלקי וקבעה שהנתבעים ישלמו לתובעים 50א אלף שקל על עוגמת הנפש וכן יחזירו להם מקדמה בסך 5,000 שקל ששילמו. בנוסף חייבה השופטת חייבה את אחוזת דוברובין בהוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 14,250 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד ערן צור
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד אהוד רז
  • עו"ד רז נפתלי עוסק בדיני חוזים ומסחר
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים