שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כך נמצאה הכלבה חולת האפילפסיה
  כשהכלבה לילו חוותה לראשונה התקף אפילפסיה לפני כשנתיים, היא נבהלה ונעלמה למשך כמעט שבוע. מי שמצא אותה רעבה ופצועה, היו ילדים שהתנדבו ביום מעשים טובים אשר השיבו אותה ליסמין ורועי. לקראת יום מעשים טובים העשירי, נזכרים בסיפורים שריגשו אותנו

  בני הזוג רועי ויסמין לביא מקריית אונו, מעולם לא חשבו שיום בינלאומי שעוסק בעשיית טוב, ישפיע על חייהם ללא שום הכנה מוקדמת. ובכל זאת, מקרה יוצא דופן שהתרחש לפני מספר שנים, הצליח לחבר בין השניים לבין חבורת ילדים שכל רצונם היה לעשות טוב.

   

  קראו סיפורים נוספים של יום מעשים טובים

  אירועים טובים באמצע הדרך

  פרויקט הכשרה תעסוקתית לנוער עם אוטיזם

   

  זה קרה לפני כשנתיים, כשיסמין הייתה בחודש השמיני להריונה הראשון ובביתם של בני הזוג בקריית אונו, התבצע שיפוץ. חצר הבית הייתה מלאה בעובדים שעבדו במרץ כדי לסיים את ההכנות רגע לפני לידה הקרבה. תוך כדי העבודות המרעישות, יצא רועי לטיול עם הכלבה הקטנה לילו - חיית מחמד מתוקה וחברותית בת עשר מסוג ג'ק ראסל.

  חוותה התקף אפילפסיה וברחה מבהלה
  חוותה התקף אפילפסיה וברחה מבהלה

  רגע לפני שיצאו משער החצר, נשכבה לפתע הכלבה על הרצפה וחוותה לראשונה בחייה התקף אפילפסיה - היא החלה לפרכס ואז נשכבה בלי תזוזה. לאחר כשתי דקות לילו התעוררה בפתאומיות ובגלל הבהלה מאובדן ההכרה, החלה לרוץ דרך השער, שהיה פתוח בשל העבודות במקום.

   

  אין קצה חוט

  רועי ניסה לרוץ אחרי לילו המבוהלת אך היא רצה במהירות כשהיא יורדת לכבישים וחולפת ליד מכוניות. מבלי להתמהמה יצאו כל הנוכחים בריצה אחר לילו, "חוץ ממני כל מי שהיה בבית יצא לחפש אותה", נזכרת יסמין. "רועי וכל הפועלים רצו החוצה, ואני, שלא יכולתי לרוץ, נשארתי בבית ופשוט בכיתי".

   

  למרות המאמצים הרבים בחיפוש אחר לילו, הדרמה של בני הזוג לא הסתיימה כל כך מהר. "לילו לא נמצאה ואנחנו הקמנו חמ"ל", נזכרת יסמין, "היה לנו צוות חיפוש מטורף עם עשרות מתנדבים. הדפסנו 5,000 עותקים של מידע עם תמונות, תלינו צילומים שלה בכל הרחובות בפתח תקווה וברמת אילן ובמקביל צלצלנו לכל הווטרינרים בעיר. התגובות היו נהדרות ומחממות ומלא ילדים בכל הגילאים בקריית אונו הודיעו שהם יוצאים לחפש אותה", מספרת יסמין ונזכרת בימי הייאוש. "במשך חמישה ימים אף אחד לא ראה אותה אפילו ולא היה לנו קצה חוט".

  הכלבה לילו יחד עם יסמין
  הכלבה לילו יחד עם יסמין

  לקראת סוף השבוע הראשון להיעלמותה החלו בני הזוג לאבד תקווה. "חשבנו כבר שהיא נדרסה", מספרת יסמין. "באף מקום לא היה שום מידע. ביום השישי להיעלמות עשיתי שוב סיבוב חיפוש והתמלאתי ייאוש", נזכרת יסמין, "אך אז קרה דבר שהפיח בנו תקווה".

   

  מצאו את לילו בזכות יום מעשים טובים

  "כשחזרתי מסיבוב החיפוש היומי צלצל הנייד של רועי ומהעבר השני נשמעו ילדים שאמרו לו שהם ראו את לילו ברמת אילן", אומרת יסמין. "הם תיארו איך היא נראית ואמרו איפה הם היו. אמרנו להם לרוץ אחריה ושמייד נגיע וטסנו לשם", מספרת יסמין. "הגענו למקום בפרדס וזו אכן הייתה לילו".

   

  "היא הייתה חבולה פצועה ורזה וכנראה קיבלה עוד התקפים בדרך אבל היא כל כך שמחה לראות אותנו". יסמין מספרת שהילדים שמצאו אותה היו ילדי כיתה ג' בבית ספר אורנים ברמת אילן, במסגרת פעילות שעשו ביום מעשים טובים של אותה שנה.

   

  "חיפשנו פעילות לעשות ביום מעשים הטובים והחלטנו לצאת ולחפש את הכלבה לילו", מספר גיא שיצא לחפש את לילו עם חבריו. יסמין נזכרת כיצד רצו להוקיר תודה לילדים אך נתקלו בתגובה מפתיעה ומחממת לב מהוריהם "נורא רצינו לפרגן לילדים אבל ההורים שלהם התנגדו ואמרו שזה המעשה הטוב שלהם והחינוך שלהם הוא לעזור בלי תרומה". לילו חזרה לחיק משפחתה וחיה איתם באושר עד לפני מספר חודשים, כשנפטרה בשיבה טובה.

   

  אם גם אתם מעוניינים לעשות משהו טוב ב-15.3.16 -יום מעשים טובים:  להוציא בעלי חיים בעמותות לטיול, לצבוע מוסדות רווחה, לרגש קשישים בביקור מחמם לב בבית אבות וליזום פעולות מקוריות - הרשמו כבר היום ותוכלו לעשות טוב בדרך שלכם.

   

  להרשמה, הקליקו כאן

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כך נמצאה הכלבה חולת האפילפסיה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים