שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אזהרה משימוש במושבי בטיחות ניידים לילדים

  משרדי הכלכלה והתחבורה מתריעים מפני שימוש במושבי בטיחות ניידים לילדים שנמכרים באתרי קניות ברשת: "לא נבדקו ולא קיבלו אישור מעבדות לרכב בישראל כפי הנדרש"

  הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ומנהל אגף הרכב במשרד התחבורה מבקשים להזהיר את הציבור מפני שימוש במושבי בטיחות ניידים לילדים המכונים "Portable car seat". מדובר בכיסא בטיחות נייד מרופד ללא בסיס קשיח.

   

  לפי ההודעה של משרד הכלכלה, המושבים הניידים נמכרים באתרי קניות באינטרנט, על אף שלא נבדקו ולא קיבלו אישור על ידי מעבדות לרכב בישראל כפי שנדרש, ולפיכך קיימת הסתברות גבוהה לפגיעה בבטיחותם של ילדים בעת שימושם במושבים הניידים.

   (באדיבות משרד הכלכלה) (באדיבות משרד הכלכלה)
  (באדיבות משרד הכלכלה)

   

  עוד נמסר בהודעה: "יובהר, כי על מושבי הבטיחות חלות דרישות תקנות תעבורה ודרישות תקן ישראלי רשמי ת"י 1107"התקני ריסון לילדים ברכב מנועי. משרד הכלכלה מבקש מהציבור להודיע על כל מקרה של הימצאות המוצר במכירה בטל': 6662295 -02 / 03-5657144/5".

   

  בעלי אקספרס למשל מצאנו שיש מגוון דגמים של אותם כיסאות והם נמכרים במחירים הנעים בין 80 ל-400 שקל. 

   (צילום מסך) (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   

  ממשרד הכלכלה נמסר ל-ynet כי "הכיסאות הללו לא נבדקו בישראל. הם כן נבדקו בחו"ל ונמצאו בלתי מתאימים לאותם התקנים שאומצו גם בישראל ולכן פורסמו הודעות אזהרה בעניין בחו"ל. ידוע לנו על מספר מקומות מכירה בודדים שהיה ניתן לקנות את המוצר באתרי אינטרנט ישראליים, אך כעת כל מכירות המוצר באתרים אלו הסתיימו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים