שתף קטע נבחר

סמים בקייב - ואיומים בישראל: נקמה חרדית בזוג המאוהב?

משטרת ירושלים עצרה שלושה חשודים - בהם מחסידות גור - בחשד לאיומים ותקיפה של חרדי, העצור באוקראינה עם בת זוגו בחשד להברחת סמים. בני הזוג - הוא אב לשבעה, והיא אם לתשעה - התאהבו ונפרדו מבני זוגם. הם טוענים כי מאז ספג הגבר מסכת איומים ותקיפות, ששיאם - השתלה של סמים במזוודותיהם

 

המציאות עולה על כל תסריט: הוא יועץ זוגי מוכר במגזר החרדי, אב לשבעה. היא חסידה, אם לתשעה. השניים התאהבו והחליטו להיפרד מבני זוגם. בקהילה החסידית היו מי שמאוד לא אהבו את הפרשייה, ואת דרישת האישה למשמורת על ילדיה - ופ', היועץ החרדי, החל לקבל איומים על חייו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

השבוע עצרו חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים שלושה חשודים, בחשד לאיומים ותקיפה של היועץ. זאת, על רקע פרסומים ופשקווילים רבים שהופצו בגנותו על כך שהוא "שודד" נשים וגורם לפירוק משפחות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אחד מהעצורים משתייך לחצר חסידות גור, שלטענת היועץ הזוגי מתנכלת לו. מעצרם של החשודים הוארך אתמול (יום ג') בשבעה ושמונה ימים. משטרת ירושלים חוקרת מספר אירועים שבמהלכם הותקף לכאורה היועץ החרדי, והחוקרים אף יצאו לאוקראינה לגבות עדויות. על פי החשד, העצורים תקפו את המתלונן מספר פעמים, והיו אחראים למסכת איומים, התנכלויות ופרסומים מכפישים נגדו. במסגרת החקירה צפויים מעצרים נוספים.

 

על ראשינו מרחף איום של בית כלא שהוא גרוע שבגרועים

היועץ החרדי שוהה עם בת זוגו בעיר קייב שבאוקראינה, לאחר שהשניים נעצרו לפני כשלושה חודשים, כשבחפציהם נמצאו סמים. הם שוחררו בערבות בגובה כמה אלפי דולרים, בתנאים מגבילים, ואינם רשאים לעזוב את המדינה. בני הזוג טענו כי הופללו על ידי גורמים מקרב הקהילה החרדית, כחלק ממכלול ההתנכלויות כלפיהם. המשטרה המקומית בקייב בודקת את הטענות, ובשבועות הקרובים צפוי דיון בעניין בבית המשפט המקומי.

 

הסמים שנתפסו במזוודות של הזוג החרדי (צילום: censor.net.ua) (צילום: censor.net.ua)
הסמים שנתפסו במזוודות של הזוג החרדי(צילום: censor.net.ua)

 

ח' ו-פ' נפגשו לפני מספר שנים, כאשר פ' טיפל ב-ח' ובעלה במסגרת ייעוץ זוגי. השניים התאהבו,

והחליטו להיפרד מבני זוגם על מנת להתחיל דרך חדשה ביחד. על פי מקורבים, בתקופה זו החל פ' לקבל איומים מרובים על חייו. פשקווילים עם שמו ופרטיו הופצו בחסידות, ולטענתו אף הותקף פיזית מספר פעמים – מה שהוביל לתלונות במשטרה. לטענת הזוג, חלק מהאיומים היו על רקע מאבקי משמורת על הילדים.

 

מקורבים מספרים כי הזוג נסע לאוקראינה על מנת לבדוק הצעת עבודה. בחזרה עצרו באומן להתפלל על קברו של רבי נחמן מברסלב, ומשם נסעו לשדה התעופה בקייב. לטענתם, ניצלו גורמים עברייניים את ההזדמנות להטמין להם סמים במזוודה, וליידע במקביל את שלטונות החוק.

 

בני הזוג מנסים לגייס כספים לצרכי מימון ההגנה שלהם באוקראינה, על ידי אתר מימון המונים. "אנו בימי פורים", כתבה האם לחברים בארץ. "עוברים עלינו ימי דין, ימים נוראים. המתח עצום, החרדה באוויר, ובכל בוקר מחדש אני מתעוררת לבוקר אוקראיני ולמציאות אכזרית בלתי נתפסת. אנו בפחד מוות, פשוטו כמשמעו. הייתי כבר שבעה-עשר יום תמימים בבית מעצר אוקראיני, ועל ראשינו מרחף איום של בית כלא שהוא גרוע שבגרועים".

 

בתחילת הפרשה, אמר עורך דינם, מרדכי ציבין, כי "מדובר בזוג חפים מפשע לחלוטין, אשר לא היה להם כל קשר לסמים שהוטמנו במזוודותיהם". הוא הוסיף כי "מדובר במקרה של פניו דורש חקירה קפדנית ומדוקדקת בטרם יוסקו מסקנות באשר למה בדיוק אירע".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: censor.net.ua
הסמים שנמצאו במזוודה של הזוג
צילום: censor.net.ua
מומלצים