שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משטרת בלגיה ליהודים: בלי מסכות, בלי נפצים, בלי חגיגות פורים

  תחת הכותרת "הודעה חשובה ממפקדי משטרת אנטוורפן", פרסמו ראשי הקהילות היהודיות מסמך הנחיות לקראת פורים עצוב במיוחד. "אנו מבקשים לכבד את ההוראות, כדי להימנע מחילול השם", כתבו. "המשטרה תאכוף אותן". מנהיג בקהילה: "השאלה אצל הצעירים היא לא האם הם עוזבים, אלא מתי"

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  אחרי שהקהילה היהודית בבריסל הכריזה אתמול (יום ג') על ביטול חגיגות הפורים – מוציאה משטרת אנטוורפן הוראות לראשי הקהילה היהודית בעיר: בלי חגיגות פורים פומביות, בלי מסכות – ובלי צעצועי רובים. "השאלה אצל רבים מהצעירים היהודים היא לא האם הם עוזבים, אלא מתי", אומר רובי שפיגל, מראשי הקהילה היהודית במדינה.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

   

  תחת הכותרת "הודעה חשובה ממפקדי משטרת אנטוורפן", פרסם "צוות החירום של הקהילה היהודית באנטוורפן" – המורכב מנציגי כלל הקהילות היהודיות בעיר – מסמך הנחיות לקראת פורים עצוב במיוחד.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  "שלושת הימים הבאים הוכרזו כימי אבל לאומיים", נכתב. "חל איסור על כל חגיגה פומבית. זה כולל אוטובוסים מקושטים, מצעדים מאורגנים, חגיגות ומוזיקה ברחובות". ראשי הקהילה הבהירו כי "המשטרה תאכוף חוקים אלה".

   

  "גורם לבלבול ואף מסוכן"

  בין האיסורים – איסור על חבישת מסכות המכסות את הפנים בציבור. "הנחיה זו תקפה לכולם – למעט ילדים

  קטנים", נכתב במסמך. בסעיף האיסור על "רובי צעצוע ברשות הרבים", נכללו גם הילדים קטנים ביותר: "אסור לשאת ברשות הרבים צעצועים של כלי נשק. ההוראה חלה גם על ילדים. אסור להסתובב בפומבי עם צעצועים של כלי נשק, או כאלה שמזכירים כלי נשק".

   

  בנוסף אוסרת משטרת אנטוורפן על "זיקוקים, נפצים או מכשירים המשמיעים קולות רמים. כשהמשטרה והצבא נמצאים בכוננות גבוהה, זה גורם לבלבול ואף מסוכן", הוסבר.

   

  "בשם צוות החירום של הקהילה היהודית באנטוורפן, בשיתוף רבני קהילת "מחזיקי הדת" ו"שומרי הדת" (הקהילות החרדיות בעיר), אנו מבקשים מאוד מכולם לכבד את ההוראות הללו ואת הרגישויות הציבוריות – כדי להימנע מחילול השם בימים רגישים אלה של אבל לאומי".

   

  התרענו - והתעלמו"

  "מאז הפיגוע הראשון בבריסל, במוזיאון היהודי, אנו חשים במלחציים הסוגרים על ארצנו", אומר רובי שפיגל, נשיא הבונדס בבלגיה, ואחד מראשי הקהילה היהודית. "המוסדות היהודיים מוגנים יותר ויותר, השאלה אצל רבים מהצעירים היהודים היא לא האם הם עוזבים, אלא מתי. הפוליטיקאים מאוד מקורבים לקהילה שלנו, ויש שיתוף פעולה יומומי. אך כולם כאן בבלגיה חושבים שהגיע הזמן לנקוט בצעדים מונעים". 

   

   

  שפיגל מוסיף כי לאורך זמן מתריעים ראשי הקהילה מפני קיני טרור המתפתחים בריכוזים איסלמיים במדינה, אך לדבריו, התרעותיהם לא נלקחו ברצינות. "החשיבו אותנו למוקיונים"

   

  אתמול הודיעה הקהילה היהודית בבריסל כי מסיבת החג המרכזית שתוכננה להתקיים הערב (ד') בבית הכנסת

  הגדול בבירה, בוטלה בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית .  כאלף בני אדם מרוב הקהילות בעיר היו אמורים להשתתף בקריאת המגילה, ובהופעה של האחים גת מישראל. במקום זאת תערוך כל אחת מהן אירוע מצומצם יותר, עם שאיפות צנועות - לצאת ידי חובת מצוות חג הפורים.

   

  הופעה נוספת של האחים גת תוכננה להתקיים הערב באנטוורפן, ובוטלה אף היא. רבה של בלגיה ונציג "ועידת רבני אירופה" במוסדות האיחוד האירופי, הרב אברהם גיגי, אמר כי ״אנחנו בחרדה גדולה, כי לא נדע מה יוליד יום".

   

  ההחלטה על ביטול חגיגות הפורים התקבלה לבקשת גורמי הביטחון במדינה, בעקבות החשש כי מחבלים נוספים מסתובבים בעיר ומתכננים את הפיגוע הבא. "המשטרה אומרת שהיא לא מסוגלת לאבטח כעת אירועים, כאשר העיר במלחמה", סיפר הרב מנחם מרגולין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  "למנוע חילול השם"
  צילום: AP
  צילום: EPA
  "אסור לכסות את הפנים": לא לוקחים סיכונים
  צילום: EPA
  רובי שפיגל
  מומלצים