שתף קטע נבחר

מורידים כפפות: 5 שנות מאסר לסרבן גט אלים

גבר המרצה מאסר בגין תקיפת אשתו סירב להתגרש. בעקבות מופע אימים שלו בבית הדין הרבני החליטו הדיינים להוסיף לו תקופה משמעותית בכלא

החמרה נוספת במאבק בסרבני גט: בית הדין הרבני האזורי בתל אביב גזר לאחרונה עונש חמור של חמש שנות מאסר על גבר אלים שסירב לתת גט לאשתו שבמשך שנים סבלה מנחת זרועו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

לפני כשנה הורשע הבעל בתקיפת אשתו ונשלח במסגרת הסדר טיעון ל-15 חודשי מאסר. זמן קצר לאחר הרשעתו הגישה האישה לבית הדין הרבני בתל אביב תביעת גירושין. בדיון היא סיפרה שבעלה הוא אדם אלים במיוחד, הסובל מהתמכרות לאלכוהול ובעיה פסיכיאטרית. לדבריה, הוא נהג להכות אותה בעוצמה במשך שנים, תוך שהוא מתעלם מתחינותיה של בתם המשותפת ברקע לחדול ממעשיו.

 

בתגובה לתביעה איים הבעל על אשתו ואמר לה שעם שחרורו היא תצטער על כך שפנתה לעורך דין. הדרמה הגיעה גם אל בית הדין: הבעל התפרע באולם, ניסה להכות את האישה ואת עורך דינה, והוצא בקושי רב מהאולם על ידי אנשי שירות בית הסוהר.

 

אב בית הדין הרב צבי יעקב, והדיינים הרב יצחק הדאיה והרב משה בצרי, הזדעזעו מהתנהגותו והורו לו לתת לה גט. אולם הבעל סירב ובדיונים הבאים התבטא בחוצפה ואלימות כלפי הדיינים, וכן כלפי אשתו.

 

הדיינים הבהירו כי מדובר במקרה חמור, שבו רשויות אכיפת החוק חייבות להתערב כדי להגן על האישה ביום שבו ישתחרר הבעל ממעצרו. הם הביעו את חששם שצו ההרחקה שהוצא נגד הבעל, האוסר עליו להתקרב למקום מגורי אשתו ובתו, לא ימנע את אירוע האלימות הבא.

 

מכאן הגיעו הדיינים למסקנה שאין ספק שיש לכפות עליו לתת גט לאשתו, ולעשות את כל מה שניתן כדי לשחרר אותה מחיי אלימות קשים וסבל איום ונורא, שכן כל מצב אחר יעמיד אותה ב"סכנת חיים ממשית".

 

במטרה לכפות על הבעל לתת גט לאשתו החליטו הדיינים להטיל עליו חמש שנות מאסר, שלא יחפפו לתקופה שאותה הוא מרצה כעת, וכל עוד הוא מתמיד בסירובו.

 

בנוסף הם הטילו עליו הגבלות כאסיר, ואסרו עליו לקבל חופשה מיוחדת, להחזיק חפצים אישיים, לעבוד, לקנות מצרכים בבית הסוהר או לקבל שחרור על תנאי.

 

הדיינים ביקשו מהנהלת בתי הדין ומבא כוחה של האישה להעביר לרשויות המתאימות את דעתם החד משמעית: האישה נמצאת בסכנה ממשית ברף הגבוה ביותר, כך שעל הרשויות לעשות הכול כדי לשמור עליה ועל בתה מפני אלימות הבעל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדיין
  • ב"כ התובעת: עו"ד חיים לוין
  • ב"כ הנתבע: עו"ד טוני שלם
  • עו"ד פזית שני עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים