שתף קטע נבחר

אישה נפלה מאלונקה. מד"א ישלם 160 אלף ש'

רגלה של בת 71 התרסקה בבית החולים לניאדו כשאיש מד"א ניסה להעביר אותה למיטה. ביהמ"ש קבע שהפעולה בוצעה ברשלנות והורה לפצות אותה

בית משפט השלום בנתניה קבע לאחרונה כי מד"א ישלם 160 אלף שקל לאישה שנפצעה בעת שאיש צוות של הארגון ניסה להעביר אותה מאלונקה למיטה בבית החולים.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש לפני כשלוש שנים. התובעת, אז בת 71, נפלה בבית אחותה ואושפזה בבית החולים לניאדו בנתניה עם שבר ברגל, שטופל בפלטינות ובניתוח להחלפת ראש ירך. לאחר מכן היא הייתה אמורה לעבור לשיקום בבית החולים "מלבן" בעיר. בתביעה היא טענה שבעודה שוכבת במיטתה הגיע נציג מגן דוד אדום יחיד שכעס משום שלא היה במקום בן משפחה שיוכל לעזור לו להוריד אותה מהמיטה. לאחר שהגיע אח מצוות בית החולים, העבירו שניהם את התובעת לאלונקה.

 

כשהגיעו אל עמדת האחיות, סיפרה האישה, היא התבקשה לחזור למיטתה על מנת שתקבל מנת דם. נציג מד"א הסיע אותה בכעס בחזרה אל חדרה, הצמיד את האלונקה למיטת בית החולים וניסה לגלגל את האישה למזרון. אלא שהמהלך לא הצליח: האישה הועפה מהאלונקה וספגה מכה ברגלה המנותחת, שהתרסקה לשברים קשים. היא נותחה ואושפזה למשך שלושה חודשים נוספים ולאחר מכן עברה לחודש וחצי אשפוז ב"מלבן".

 

בתביעה דרשה האישה פיצויים ממד"א ומלניאדו, אולם במד"א הכחישו את כל האירוע. תחילה נטען כי אנשי מד"א כלל "לא באו במגע" עם התובעת, ובשלב מאוחר יותר נטען כי הכוונה היא שלא היה מגע פיזי.

 

איש מד"א טען כי הגיע לחדר ותישאל אותה בצורה מכובדת, אך לפני שהחל בפינוי הודיעו לו שהקריאה מבוטלת. "לא הספקת אפילו לגעת בה", אמר בבית המשפט. בית החולים לניאדו טען כי אנשיו לא עוסקים בפינוי חולים ואין להם כל קשר לעניין.

 

מילה מול מילה

השופט אריאל ברגנר קיבל את גרסת התובעת, והתבסס בין השאר על התיעוד הרפואי, שכלל את אמירות התובעת מיד לאחר האירוע, למשל: "לדבריה נפגעה בהעברה על ידי צוות אמבולנס".

 

כמו כן, ציין השופט, לא ברור מדוע במד"א בחרו שלא להביא לעדות בת שירות שככל הנראה הייתה באותה משמרת יחד עם איש מד"א, והייתה יכולה לתמוך בגרסתו. "העברת התובעת מהאלונקה אל מיטתה כפי שבוצעה, ללא סיוע אנשי צוות נוספים, אלא לבדו תוך גלגולה אל המיטה, נעשתה ברשלנות", קבע השופט.

 

לעומת זאת, נדחתה התביעה נגד לנידאו, משום שהשופט לא השתכנע שהצוות הרפואי נהג ברשלנות כלשהי בטיפול בתובעת.

 

השופט קבע כי מד"א יפצה את התובעת ב-160 אלף שקל, בין היתר עבור כאב וסבל, הוצאות רפואיות ועזרה חיצונית. עוד נקבע כי מד"א ישלם לתובעת שכר טרחת עו"ד בשיעור של 20% מסכום הפיצוי, ואילו התובעת תשלם ללניאדו הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך כולל של 6,000 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות ב"כ הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד נטליה לוסקין עוסקת בדיני נזיקין
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים