שתף קטע נבחר

האישה תובעת: גיליתי בטלוויזיה שיש לו ילדה מחוץ לנישואים

לטענת אישה תושבת ירושלים, היא ושני בניה נדהמו לגלות לראשונה בתוכנית טלוויזיה "לעיני כל עם ישראל", כי הבעל והאב מנהל רומן ארוך שנים שממנו נולדה לו אף בת, כיום בת 16. עד לפתרון המשבר היא מסרבת לקבל את גטה ולהתגרש. הגבר בתגובה: אשתי ידעה על הפילגש ועל הבת, וניסתה להפריד בינינו

מחיר התהילה: תושבת ירושלים תובעת מבן-זוגה לשעבר פיצויים בגובה מאות-אלפי שקלים, במסגרת תיק הגירושים המתנהל ביניהם בשנה וחצי האחרונות, זאת לאחר שחשף בתוכנית טלוויזיה כי הוא מנהל כבר שנים ארוכות רומן מחוץ לנישואים - ממנו אף נולדה לו בת.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

לטענת האישה, היא ושני הבנים המשותפים לה ולאיש נדהמו לגלות זאת לראשונה "לעיני כל עם ישראל", והדבר גרם להם "השפלה פומבית" ו"משבר נפשי אדיר". הגבר, מצדו, מתעקש כי בני משפחתו ידעו כל השנים על מקומה של הפילגש בחייו ועל קיומה של בת נוספת - ואף ניסו להרחיקו ממנה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

לפני כחצי שנה שודר בערוץ 2 סרט התעודה "כל כך רציתי אבא", המביא את סיפוריהם האישיים של אנשים שנולדו להוריהם מחוץ לנישואים. הוא שובץ לשידור בשעות הפריים-טיים, וזכה לנתוני צפייה מרשימים.

 

בעקבות הופעתם בתוכנית של הנערה מ' ואביה ק', פנתה פ', אשתו מזה 36 שנה (כיום בנפרד), לבית הדין הרבני האזורי בירושלים, בדרישה לחייבו לשלם לה את דמי כתובתה, תוספות, פיצוי נישואים ואף את מלוא חלקו בדירתם המשותפת. עד לפתרון המשבר היא מסרבת לקבל את גטה ולהתגרש.

 

"כך גילו ילדי בני הזוג שיש להם אחות בת 16"

בכתב התביעה תואר כיצד פ', בתה בת ה-35 ובנה בן בן ה-29 (שניהם

מבעלה, ק') הופתעו לראות את האיש מופיע בסרט "כשפניו גלויות" (בעוד שפניהם וקולותיהם של המשתתפים האחרים טושטשו או עוותו), ו"מצהיר קבל עם ועדה, אל מול 27% צפייה" כי יש לו ילדה נוספת וכי הוא חי עם אמה.

 

"כך גילו ילדי בני הזוג שיש להם אחות בת 16", נטען. "האישה וילדיה נדהמו למשמע הבשורה המטורפת בטלוויזיה, אל מול כלל עם ישראל". הנערה מ' עצמה מתארת בתוכנית כיצד בני משפחת אביה מתכחשים לה וכמובן שאינם בקשר עמה, אך אלה טוענים כי כלל לא ידעו שהיא קיימת.

 

ק' מספר בסרט כי הוא מצוי בהליכי גירושים מאשתו הראשונה, היה לו רע איתה לאורך השנים, ומזה 16 שנים הוא קרוע בינה לבין ה"פילגש". גם א', האישה הנוספת, משתפת את הצופים בחוויות מנישואיו הכושלים, כפי ששמעה אותן ממנו.

 

"דיבתם של האישה וילדיה יצאה, ברבים ונגרם להם עוול נורא ובל יתואר", נטען בכתב התביעה. "בכל יום נפגשת האישה עם עוד ועוד מכרים נדהמים... (הם) עדיין מקבלים תגובות ממכרים וחברים אשר זיהו את האב... האישה המבוישת, מנסה להסביר לאנשים כי על אף הדברים שנאמרו, היא ובעלה מעולם לא התגרשו והם עודם נשואים אחד לשני".

 

 (צילום: ShutterStock) (צילום: ShutterStock)
(צילום: ShutterStock)

 

לסיכום נכתב: "לאור התנהלותו המבזה של האיש, ולאור העובדה שנטש את אשתו והקים משפחה אחרת מתחת לאפה, תוך הסתרה מוחלטת מבני המשפחה, ולאור העבודה שבחר - מתוך רדיפת תהילה - לפרסם ברבים את הבושה והכלימה, אין כל עוררין כי יש לחייבו את במלוא הכתובה, בתוספת תוספות הכתובה ובפיצויי נישואים בשווי מלוא חלקו בדירה".

 

טוען מנגד: היא בגדה בי

בכתב ההגנה שהגיש בא כוחו של ק', עו"ד רועי ברומר, לבית הדין - הוא מתעקש כי התובעת ובניה ידעו על קיומה של הבת הנוספת כבר מיום שנולדה. לדבריו, במשך שנה של ניסיונות גישור וגם בדיונים הקודמים בתיק הגירושים, לא נשמעה מצד פ' טענה אחרת בנושא זה, והיא צצה כעת במטרה להסיט את הדיון מהנושא העיקרי – פירוק השותפות בדירות המגורים.

 

"התובעת אף פנתה לנתבע פעם אחר פעם במהלך 16 שנים וביקשה כי ינתק קשר עם הבת, ויתמקד במשפחתו הקיימת. יחזור הביתה ויעזוב את א' והבת", נכתב בתגובת הבעל. "אף ילדיהם המשותפים של הזוג בחרו במרוצת השנים להתנכל לנתבע בשל עובדה זו". זאת ועוד: "התובעת אף ידעה על תוכנית הטלוויזיה, שכן הפקת התוכנית שוחחה עמה והיא נתנה את הסכמתה לכך".  

 

 

בהמשך עובר ק' מהגנה להתקפה, וטוען כי פ' בגדה בו לפני 21 שנה עם בן-זוגה לשעבר של בתם המשותפת, שהיה אז קטין, ו"כך חי הנתבע עם בושה זו במשך שנים רבות" – וכעת היא מתנהלת לפתע כ"משמר הצניעות". עוד כתב, כי "קיים ספק מהותי בדבר יהדותה", שכן היא בת מאומצת.

 

על הדרישה כי ישלם את דמי הכתובה, שנקבעו עם נישואיהם בתחילת שנות השמונים על סך של 120 אלף שקלים, כתב ק': "מדובר בשקל ישן אשר מוערך בסכום מזערי כיום, עד כמעט אינו קיים". הוא הוסיף כי האישה הנואפת מוגדרת גם "מורדת", משום שדרדרה במו-ידיה את המצב הכלכלי של המשפחה – ולכן היא איננה זכאית לקבל את כתובתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים