שתף קטע נבחר

בית דין רבני: אימוג'י לבבות והודעות "אני רוצה אותך" מגבר זר - אינם בגידה

יום לאחר חתונתה, נתפסה אישה בהתכתבות ממושכת עם עמית לעבודה, כולל ביטויי אהבה מחשידים. בעלה תבע גירושין ופטור מתשלום הכתובה, בטענה כי בגדה בו. הדיינים פסקו לטובת האישה ואף סירבו לשלוח אותה לבדיקת פוליגרף: "הודעות כאלו הן דבר מקובל בימינו"

מי היה רוצה למצוא בטלפון של אשתו הודעת "אני אוהב אותך, רוצה אותך ומתגעגע אלייך" מגבר זר? בית הדין הרבני האזורי בחיפה קבע כי התכתבות WhatsApp ממושכת ברוח זו שקיימה אישה עם עמית לעבודה, יום לאחר חתונתה, איננה מעלה חשד לבגידה. לאור זאת, דחו הדיינים את דרישת הבעל להיפטר מתשלום הכתובה, ואף את בקשתו לחייבה בבדיקת פוליגרף על קשריה עם האיש.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

כבר מכרתם את החמץ? היכנסו ומכרו בקלות ובמהירות   

 

בני הזוג נישאו לפני כשלוש שנים. פחות מ-24 שעות לאחר שעמדו יחד תחת החופה, הם יצאו לטיול בשפת הים, ושם שקעה האישה לכ-45 דקות של התכתבות בטלפון הנייד.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

מאוחר יותר, כאשר חזרו לביתם והיא פרשה לישון, הצליח הגבר לפצח את סיסמת המכשיר, ומצא בו מסרונים מגבר זר - "אני אוהב אותך", "אני רוצה אותך", "אני מתגעגע אלייך" ו"חיבוקים ונשיקות" - לצד צרור של לבבות אדומים, נשיקות ותמונות סלפי.

 

האישה: "הוא שולח נשיקות לכולם"

בין השניים התפתח עימות קולני, שבסיומו עזב הבעל את הבית

והלך לאמו. כעבור תשעה חודשים של ניסיון לשקם את הנישואין על ידי טיפול זוגי, התייעצות עם הרב שהשיא אותם וכדומה, הוגשה תביעת גירושין לבית הדין הרבני בחיפה, במסגרתה דרש הבעל להכריז על אשתו כ"מורדת" ולמנוע ממנה את דמי כתובתה.

 

האישה, מצדה, הצהירה כי לא בגדה, ואמרה כי ההתכתבות הייתה עם אדם שעבד איתה בעבר ולא יכול היה להגיע לחתונה. "הוא שלח לי נשיקות בוואטסאפ, אבל את זה הוא עושה לכולם", הסבירה.

 

הגבר הזר זומן לחקירה ומסירת עדות בבית הדין, ובתחילה טען כי אינו זוכר ששלח לאישה את ההודעות המיוחסות לו. לאחר שעומת עם הראיות לכך, נאלץ להודות בדבר, אך הוסיף כי בכל מקרה לא קיים עמה מעולם יחסי מין והצהיר כי הוא מוכן להיבדק על כך בפוליגרף.

 

"בית הדין אינו מוצא מקום להפנות את התובעת לבדיקת פוליגרף", קבעו הדיינים, הסבירו כי השימוש בכלי זה נעשה רק כאשר קיים חשש סביר לנכונות הטענה. גם אז, הסבירו הדיינים, נערכת הבדיקה רק בהסכמת שני הצדדים, "כך שבנסיבות תיק זה, שלא נמצא בסיס לחשד של הנתבע כי התובעת בגדה בו, אין מקום להורות על ביצוע הבדיקה".

 

הדיינים קבעו: תקבל גם פיצוי

בתום דיון ארוך בסוגיה, נחלקו הדיינים, וכתבו שני פסקים שונים: אב בית הדין, הרב יצחק אושינסקי, וחבר נוסף בהרכב, הרב יצחק זרביב, קבעו כי לא נמצא בסיס לטענותיו של הבעל כי האישה בגדה בו עם גבר זר, ולפיכך היא זכאית לדמי הכתובה בסך 18 אלף שקלים - ובאופן חריג גם לפיצויים נוספים בסכום זהה. סיבת הפיצויים, קבעו הדיינים, הוא רצונה של האישה בשלום בית, אל מול החלטת הבעל לגרשה.

 

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

 

"לצערנו, בדור בו אנו חיים, מסרונים שנשלחים מגבר זר לאישה, שבהם

נאמר אני אוהב אותך, או שמכילים משלוח לבבות וכדומה, אינם מורים על חשש לבגידה", נימקו השניים, "ובפרט כשהם נשלחים על ידי שותף לעבודה יום לאחר החתונה שלא השתתף בה".

 

עוד כתבו הדיינים בהחלטתם: "אף שהנתבע ראה יום לאחר הנישואים מסרונים מחשידים, לטענתו, בדבר קשר של אשתו עם גבר זר, הוא המשיך לחיות עמה עוד שבעה חודשים, והצדדים אף קיימו יחסי אישות... מכך נראה כי הוא עצמו לא האמין באמת כי התובעת בגדה בו, או שהדבר לא הטריד באמת את מנוחתו". 

 

לעומתם, הדיין השלישי, הרב דוד גרוזמן, הסכים כי לאישה מגיעים דמי הכתובה, אך בנסיבות אלה הוא סבור כי אין מקום בנסיבות להעניק לה גם פיצויי גירושין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
"ככה עושים היום"
צילום מסך
מומלצים