שתף קטע נבחר

רוצחי חייל במועדון בחיפה ישלמו 181 אלף ש'

ב-2005 ירה איתן גץ לרחבת "רוקו ביץ'" ופגע בנידאל מנסור מעוספיא. הוא ושותפיו שנידונו למאסר בהליך הפלילי, ייאלצו לפצות כספית את המשפחה

 

הרוצח איתן גץ (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הרוצח איתן גץ(צילום: נועם מושקוביץ)

בית משפט השלום בחיפה קבע לאחרונה כי איתן גץ ושותפיו לרצח החייל נידאל מנסור במועדון "רוקו ביץ'" בחיפה ב-2005, יפצו את משפחת הקורבן בכ-181 אלף שקל, בנוסף לכשני מיליון שכבר קיבלה ממשרד הביטחון.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש לפנות בוקר ב-8 באוקטובר 2005. שישה צעירים הגיעו למועדון ה"רוקו-ביץ" בחיפה, ומכיוון שלא התאפשרה כניסתם למקום התפתחה קטטה בינם לבין אנשי האבטחה. הצעירים עזבו וחזרו אחרי זמן קצר, ואז יצא גץ מהמכונית וירה 11 כדורים לעבר רחבת הכניסה. אחד הכדורים פגע בבטנו של מנסור, חייל מעוספיא, שישב בסמוך. הוא מת בבית החולים רמב"ם כתוצאה מאיבוד דם.

 

לפני שמונה שנים, לאחר הליכים משפטיים ארוכים, נשלח גץ למאסר עולם, בעוד על חבריו, שהורשעו בעבירות הריגה וסיוע להריגה, נגזרו בין 7 ל-14 שנות מאסר בפועל. ב-2012 הגישו הוריו של מנסור תביעה בשם עזבונו לפיצויים נגד הרוצח וחבריו, וגם נגד החברה בעלת המועדון ובעליה.

 

גץ דרש לדחות את התביעה בטענה שעזבון אינו ישות משפטית שיכולה לתבוע או לזכות בסעד כלשהו. חלק מחבריו תמכו בטענתו, בעוד האחרים מהם טענו שאת האחריות לפיצויים יש להטיל על גץ בלבד.

 

החברה הנתבעת טענה כי אין לה כל אחריות לאירועים המתרחשים מחוץ למועדון, ואילו בעליה הסביר כי הוא רק איש השיווק של המועדון.

 

חיים שנגדעו באכזריות

השופטת אילת דגן דחתה את התביעה נגד החברה ובעליה, ובשלב זה הסכימו יתר הנתבעים – הרוצח וחבריו – שפסק הדין יינתן על דרך הפשרה, בהסתמך על הרשעתם הפלילית.

 

בהתאם קבעה השופטת כי גץ וחבריו אחראים למותו של מנסור ולנזקים שנגרמו לו ולהוריו, כמו הפסדי שכר, כאב וסבל והוצאות קבורה. סך הנזקים הוערך על ידי השופטת ב-2,169,825 שקל.

 

לדברי השופטת דגן, בעוד שבמישור הפלילי יש מקום לערוך הבחנה בין מעשיהם של נאשמים שונים לצורך קביעת עונשם, כשמדובר בתביעה לפיצוי על נזקים יש לייחס לשותפים למעשה העוולה אחריות משותפת – ביחד ולחוד.

 

לפיכך, ולאחר ניכוי הקצבאות שקיבלו הורי המנוח ממשרד הביטחון, חויבו גץ ושותפיו לרצח לשלם לתובעים 181,437 שקל בתוספת שכר טרחת עו"ד בסך 37 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד א. קון
  • ב"כ הנתבעים: לא צוין בפסק הדין
  • עו"ד משה גליקו עוסק בנזקי גוף
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
נידאל מנסור
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
מומלצים