שתף קטע נבחר

הביטוח סירב לשלם: "התאונה לא התרחשה"

שליח נפגע בברכו כשנתקל עם האופנוע באבן על הכביש, אבל חברת "הפול" סירבה לשלם לו. ביהמ"ש העמיד אותה במקומה וחייב אותה בכ-285 אלף שקל

בית משפט השלום בחיפה קיבל לאחרונה תביעת ביטוח של שליח בחברת הפצה שנפגע בתאונת דרכים, וקבע שחברת ביטוח "הפול" תפצה אותו בכ-285 אלף שקל. בכך דחה השופט אורי גולדקורן את גרסת החברה, שטענה שהתאונה כלל לא התרחשה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

הנפגע עבד כשליח אופנוע של חברת "YDM פתרונות", ובדרכו לאחת השליחויות לפני כשש שנים נתקל באבן על הכביש ונפגע בברך שמאל. ביטוח לאומי הכיר במקרה כתאונת עבודה והחל לשלם לו תגמולים. אלא שחברת "הפול", שביטחה את האופנוע, סירבה לשלם לו פיצוי על נזקיו וב-2013 הוא תבע אותה.

 

גם בבית המשפט כפרה חברת הביטוח באחריותה לנזקי התובע. היא טענה שאין כל הוכחה לכך שהתאונה באמת התרחשה: התובע לא דיווח עליה למשטרה, לא טופל אחריה בבית החולים, ואת הטיפול הרפואי על הפציעה ברגל הוא החל לקבל רק חודשיים אחרי ה"תאונה".

 

בתגובה הציג התובע תעודה מקופת חולים "מכבי" המעידה על כך שהגיע לשם מיד לאחר התאונה עקב כאבים בברך, ובוצע לו קיבוע.

 

בנוסף, הוא הסביר כי את הטיפול הרפואי המלא החל רק כחודשיים לאחר מכן, משום שרופא קופת חולים לא שלח אותו להמשך טיפול רפואי והורה לו רק לנוח ולהרים את הרגל. בנוסף, התובע צירף אישור מהמעסיקה שלו על כך שנפצע בתאונת עבודה.

 

השופט אורי גולדקורן קיבל את גרסת התובע להתרחשות התאונה – וקבע שהיא נסמכה על עדות מהימנה ומסמכים רפואיים אותנטיים. למעשה, השופט לא סבר שהייתה לחברת הביטוח סיבה טובה לדחות את תביעתו מלכתחילה.

 

משכך נקבע שה"פול" מחויבת לפי הפוליסה לפצות את התובע על הנזקים שנגרמו לרגלו השמאלית עקב תאונת הדרכים. השופט ציין כי התובע סובל מ-20% נכות תפקודית, שבגינם איבד את עבודתו ומאז החל לנדוד בין מקומות שונים. התאונה, נקבע, הובילה לפגיעה בביטחון התעסוקתי של התובע ולהפסדי שכר משמעותיים.

 

בנוסף לכאב והסבל וההוצאות הרפואיות של התובע העמיד השופט את הפיצוי המגיע לו על 598,595 שקל, שמהם הפחית את קצבאות הנכות ששולמו וישולמו לו מביטוח לאומי (כ-314 אלף שקל).

 

בסופו של דבר, חלקה של "הפול" הסתכם ב-284,393 שקל, בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בשיעור של 15.34% מסכום הפיצוי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד אריאל יום טוב
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד מיה אנגליסטר
  • עו"ד סיגל רייך הלל עוסקת בתביעות נזקי גוף, ביטוח וסיעוד
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים