שתף קטע נבחר

תביעת אבהות שקרית: גבר יפוצה ב-35 אלף ש'

אישה שעברה תקיפה מינית והרתה, טענה בבית משפט כי האב הוא גבר נשוי. כשהתברר שאינו האב, הוא תבע אותה על עוגמת הנפש - וניצח

בית משפט השלום בתל אביב קבע לאחרונה כי אישה שהגישה תביעת אבהות שקרית נגד גבר נשוי, ובכך גרמה לו לעוגמת נפש ולפגיעה במשפחתו, תפצה אותו ב-35 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בתביעה שהגיש טען הגבר שהאישה העלילה עליו שהוא אבי בתה ללא בסיס ובחוסר תום לב. לדבריו, כשהגישה את תביעת האבהות שלה כמה שנים קודם לכן, היא צרפה תצהיר שקרי שבו טענה כי התקיים ביניהם מפגש מיני חד פעמי, בעוד שמפגש כזה לא היה ולא נברא. ולראייה, תביעת האבהות נדחתה.

 

התובע הוסיף כי בדיעבד התברר שהאישה הותקפה מינית וכתוצאה מאירוע זה הרתה. היא הגישה תלונה במשטרה אך התיק נסגר מאחר שהתוקף לא אותר. כשבע שנים לאחר האירוע, היא פנתה לחוקרים פרטיים שמסרו לה את פרטיו כמי שתקף אותה כביכול. לטענתו, האישה נמנעה מלחשוף השתלשלות עניינים זו בפני בית המשפט ובחרה לשקר ולטעון כי בתה נולדה כתוצאה ממפגש מיני ביניהם.

 

לדבריו תביעת האבהות הובילה ל"אנדרלמוסיה קשה בחייו" ופגעה במשפחתו, בילדיו ובפרנסתו. הוא עתר לפיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לו ועל ההוצאות שהיו מנת חלקו בעקבות ההליך.

 

מנגד טענה האישה כי מתוך רצון להימנע "מהכפשה שלא לצורך", היא ניסחה בזמנו את תביעת האבהות בצורה עדינה ונמנעה מלהעלות את טענותיה ביחס לאירוע התקיפה.

 

כך או אחרת, הצדדים הסכימו כי פסק הדין יינתן "על דרך הפשרה", שלפיו היא תשלם לגבר פיצוי שייקבע על ידי בית המשפט בין 10,000 שקל ל-100 אלף שקל.

 

השופטת רחל ערקובי קבעה שהנתבעת פעלה ברשלנות כלפי התובע כשהגישה נגדו את תביעת האבהות מבלי לפרט את עניין התקיפה ותוך הגשת תצהיר שקרי.

 

לדבריה, טענת הנתבעת שלפיה התקיים ביניהם מפגש מיני חד פעמי הובילה בוודאי "למצב עניינים לא נעים בין התובע לבין אשתו בלשון המעטה". להתרשמות השופטת, התובע סבל מנזק רב, נאלץ לשכור עורך דין ולשלם לו סכומים לא מבוטלים. זאת, בנוסף לעוגמת הנפש הרבה שנגרמה לו.

 

בנסיבות אלה חייבה השופטת את הנתבעת לשלם לתובע 50 אלף שקל. עם זאת, ומתוך התחשבות במצבה הכלכלי הקשה של האישה, הוסכם שאם תשלם לתובע 35 אלף שקל ב-50 תשלומים חודשיים שווים ורציפים של 700 שקל כל אחד – ייחשב פסק הדין כמבוצע.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות ב"כ הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד נטלי זץ-חורש עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים