שתף קטע נבחר

חיידקי סלמונלה נמצאו בטחינה "אחוה" - בבית צרכן

בעקבות תלונה של לקוח שסבל מכאבי בטן, משרד הבריאות ערך בדיקה מקיפה במפעל "אחוה", בה נמצא חיידק סלמונלה בטחינה ממנה אכל. מקור החיידק יכול להיות מהמפעל, אך יתכן שהמוצר הזדהם בדרך לבית הצרכן או בבית הצרכן. בעלי המפעל : "אנחנו משתפים פעולה עם משרד הבריאות. עדיין לא ברור מקור הזיהום"

סלמונלה בטחינה אחוה? משרד הבריאות ערך היום (א') בדיקה מקיפה במפעל "אחוה" ונטל דגימות מכל ימי הייצור האחרונים, בעקבות תלונה של לקוח שסבל מכאבי בטן. מבדיקה עולה כי נמצא חיידק סלמונלה בקופסת טחינה של החברה ממנה אכל. מקור החיידק יכול להיות מהמפעל, אך ייתכן שהמוצר הזדהם בדרך לבית הצרכן, או בבית הצרכן, מה שנקרא "זיהום צולב".

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

מדובר בטחינה שיוצרה ב-29 במאי, כך פורסם בערוץ 1. ברשות החברה יש בדיקות מעבדה תקינות מ-24 למאי ומ-31 במאי. בחברה טוענים שהבדיקות נערכות פעמיים בשבוע, מידי שבוע.

 

יעקב מלאך הבעלים של המפעל אמר ל-ynet: "אנחנו משתפים פעולה עם משרד הבריאות. עדיין לא ברור אם הזיהום מקורו אצלנו. בכל הבדיקות שאנחנו עורכים אצלנו - הכל תקין והכל בסדר. אז נקווה לטוב"

 

מחברת אחוה נמסר בתגובה: "אנו בודקים את מוצרינו באופן תדיר ורציף במעבודות מוסמכות על ידי משרד הבריאות בעשרות שנות פעילותנו, לא נמצא מעולם כל ממצא חריג. האירוע שבנדון מתייחס לבדיקה שנעשתה לקופסא פתוחה על ידי אחד מלקוחותינו. כרגע אין הוכחה לכך שהזיהום שהתגלה מקורו במפעל. אנו משתפים פעולה באופן מלא עם הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות לבירור הנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים