שתף קטע נבחר

ליסטריה בסלמון: נטו עצרה משלוח בכניסה למפעל

מדובר בחומר גלם - סלמון קפוא שעוד לא הגיע למפעל נטו בקריית מלאכי. בדגימה אחת מתוך 5 נמצא חשש לליסטריה לכן המוצר לא הוכנס למפעל. אתמול הודיעה מעדני מיקי על חשש לזיהום במוצר סלמון

משלוח דג סלמון קפוא מצ'ילה שהגיע לנמל, נעצר בכניסה למפעל נטו בקריית מלאכי. מדובר במשלוח שנבדק באופן שגרתי. באחת מ-5 דגימות נמצא חשש לליסטריה. מדובר בבדיקה מסוף חודש יולי של משטח אחד. חומר הגלם עדיין לא הושמד.

 

ליסטריה במעדני מיקי: מרחיבה את איסוף מוצרי סלמון קפוא גם לצרכנים ורשתות

חשש לסלמונלה: חלבה בארכה יורדת מהמדפים. חשש לליסטריה בסלמון של מעדני מיקי למסעדות

ריקול בסוגת: אריזות קוסקוס התנפחו

 

בחברה הדגישו כי מדובר בחומר גלם בלבד שלא הגיע לאזור הייצור במפעל, זאת משום שהוא מיועד לייצור סלמון מעושן. זה מוצר שלא עתיד לעבור בישול ועל כן ליתר זהירות המשלוח לא נכנס למפעל ולכן גם לא יצורו ממנו מוצרים ששווקו לצרכן. יש לציין כי חומר הגלם מגיע קפוא ומשווק לצרכן כמוצר מעושן.

 

במוצר שמיועד לבישול - יש פחות סיכוי שחיידקי הליסטריה ישרדו את הבישול. בנוסף החברה לא רצתה להכניס מוצר שנגוע בליסטריה למפעל.

 

אתמול (ג') הודיעה חברת מעדני מיקי על החזרה יזומה (ריקול) של מוצריה, עקב חשש להמצאות חיידק ליסטריה מונוציטוגנס במוצרי סלמון מעושן קפוא. מדובר בהרחבה של החזרה שיזמה החברה ב-17 באוגוסט, אז טענה שהחיידק פגע במוצרים המיועדים ללקוחות מוסדיים בלבד (מסעדות ובתי עסק דומים). בהודעה הקודמת דובר על תאריך ייצור אחד בלבד.

 

המוצר שווק ל-5 רשתות וכבר נאסף מהן, והאיסוף הנוכחי הוא רק מבתי צרכנים. בחברה מבהירים כי קו הייצור של הסלמון הוא במפעל בבית שמש. מפעל הסלטים של החברה ממוקם בראשון לציון, ולכן אין סיכוי שהסלטים של החברה זוהמו באותו חיידק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים