שתף קטע נבחר

כך ייערך נתב"ג להלוויית הנשיא ה-9 שמעון פרס

שדה התעופה הבינלאומי של ישראל נערך לקליטת 30 מטוסים רחבי גוף ויותר מ-60 מטוסים פרטיים, בהם יגיעו מנהיגי העולם. הלווייתו של פרס - בסמוך ליום העמוס בתולדות נתב"ג

רשות שדות התעופה החלה בהיערכותה לקראת קליטת עשרות מטוסי נוסעים, בהם יגיעו לישראל ראשי המדינות, מנהיגים, עיתונאים ואורחים בכירים שישתתפו בהלווית הנשיא לשעבר שמעון פרס שתתקיים ביום שישי בבוקר. הנשיא התשיעי של מדינת ישראל הלך לעולמו לפנות בוקר (ד') בבית החולים תל השומר.

 

בכדי למזער פגיעה בציבור הטסים לחו"ל באחד מסופי השבוע העמוסים ביותר בתולדות נתב"ג, תוגברו המשמרות בשדה התעופה בעשרות עובדים נוספים. מחר (ה) צפויים לעבור בשדה יותר מ-95 אלף נוסעים.

 

 

30 מטוסי נוסעים רחבי גוף ויותר מ-60 מטוסים פרטיים צפויים לנחות בנתב"ג לקראת הלוויתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס. מאז שאושפז הנשיא לשעבר פרס, בבית החולים לפני שבועיים, נערכו בנמל התעופה בן גוריון לאפשרות שלא ייצא ממצבו הרפואי שהוגדר קשה. בזמן זה הוכשרו רחבות חנייה זמניות בחלקו המזרחי של נתב"ג למטוסים פרטיים ("ויקטור") וברחבה בה מתקיימים הטקסים הרשמיים ("ג'ולייט") ייקלטו כ-30 מטוסים רחבי גוף שיסיעו ארצה את המשלחות.

אובמה למרגלות מטוסו, "אייר פורס 1". בדרך לנתב"ג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אובמה למרגלות מטוסו, "אייר פורס 1". בדרך לנתב"ג(צילום: AFP)

באזור זה, בחלקו המערבי של השדה, יחנה בין היתר גם "אייר פורס 1", מטוסו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה. עובדי רשות שדות התעופה יידרשו לחבר מדרגות ניידות למטוסים ולתגבר את מערך פריקת המזוודות והציוד.

 

מאז אירוע יום הולדתו ה-90 של פרס כשהגיעו ארצה כ-60 מטוסים, מספרים ברשות שדות התעופה, הוכשרו עוד כ-20 רחבות חנייה למטוסים בנתב"ג. הבוקר (ד') הופעלה פקודה מיוחדת שתאפשר פעילות מבצעית מיוחדת בתעבורה האווירית בישראל על ידי חטיבת המבצעים ומגדל הפיקוח, הכוללת את הגדלת הקיבולת בנחיתות והמראות ליותר מ-34 בשעה.

נשיא ארה"ב לשעבר קלינטון עם פרס ביום הולדתו ה-90 (צילום: חן גלילי, ShiloPro) (צילום: חן גלילי, ShiloPro)
נשיא ארה"ב לשעבר קלינטון עם פרס ביום הולדתו ה-90(צילום: חן גלילי, ShiloPro)

צוותים מיוחדים של חטיבת מבצעי הקרקע תוביל את הפעילות הקרקעית בשדה. בנוסף קיימה הנהלת רשות שדות התעופה גיוס כללי של עשרות עובדים בכדי לסייע בקליטת האורחים הצפויים להגיע לארץ. "רשות שדות התעופה תעמיד את כלל האמצעים העומדים לרשותה", מסרה הנהלת הרשות.

 

כזכור, בסוף השבוע הקרוב צפויים להמריא לקראת ראש השנה יותר מ-40 אלף חסידי ברסלב לאומן. מחר, יום חמישי, יהיה יום השיא של כל הזמנים בנתב"ג, במהלכו צפויים לעבור יותר מ-95 אלף נוסעים בטיסות יוצאות ונכנסות בשדה התעופה הישראלי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
שמעון פרס. היערכות מיוחדת בנתב"ג
צילום: EPA
מומלצים