שתף קטע נבחר

סקר מפתיע: החרדים עושים יותר ספורט משאר אזרחי ישראל

על פי הנתונים החדשים, רוב הציבור החרדי (58%) עוסק בפעילות גופנית קבועה לפחות פעם בשבוע, וזאת לעומת 34.2% בלבד מהאוכלוסייה הכללית. עוד עולה מהסקר - הנשים החרדיות מקפידות על הכושר יותר מהגברים, ובני ברק היא הספורטיבית ביותר מבין היישובים החרדיים

סקר חדש מגלה שבניגוד לדימוי המקובל, חרדים רבים מקפידים על כושר גופני, אפילו יותר מאשר באוכלוסייה הכללית. מהסקר עולה כי 58% מהחרדים בישראל עוסקים באופן קבוע בפעילות ספורטיבית, בעוד על פי נתוני משרד הספורט רק 34.2% מהאוכלוסייה הכללית עושים כושר.

 

על פי הסקר, נשים חרדיות מתעמלות יותר מגברים ותושבי העיר בני ברק עוסקים בפעילות גופנית יותר מתושבי יישובים חרדיים אחרים. כמו כן, 80% מהנשאלים אמרו כי הם מקפידים על תזונה בריאה. הסקר מתפרסם לקראת ועידת "כלכלה ועסקים" של העיתון "המודיע".

 

עוד כתבות

דו"ח מכון טאוב: חרדים בישראל בריאים יותר – ומאריכים חיים

דו"ח בריאות ארצי: ערבים מתים יותר, חולים ומדוכאים יותר

מחקר: דתיות סובלות יותר מדיכאון לאחר לידה

 

85% מהחרדים עושים כושר באופן קבוע (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
85% מהחרדים עושים כושר באופן קבוע(צילום: זהר שחר)

 

הסקר נערך על ידי מכון המחקר החרדי "סקר כהלכה", בקרב 425 משיבים מהחברה החרדית בישראל ביותר מ-40 נקודות יישוב ועל פי חלוקה לזרמים בתוך המגזר החרדי. 58% מהנשאלים העידו כי הם עושים פעילות גופנית באופן קבוע בכל שבוע. 35% אמרו כי הם עושים זאת עד פעמיים בשבוע ו-23% אמרו כי הם עושים פעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע. על פי הסקר, נשים חרדיות מתעמלות יותר מגברים ותושבי העיר בני ברק עוסקים בפעילות גופנית יותר מתושבי יישובים חרדיים אחרים.

 

כמו כן, 80% מהנשאלים הצהירו כי הם מקפידים על תזונה בריאה. 33% אמרו כי הם מקפידים מאוד על תזונה בריאה ו-47% אמרו כי הם מקפידים במידה בינונית ורק 20% טענו שהם לא מקפידים כלל על תזונה בריאה. נשים העידו כי הן מקפידות על כך יותר וחרדים חסידים מקפידים יותר בהשוואה לחרדים ליטאים, חרדים ספרדים וחרדים בזרמים אחרים.

 

פחות משליש מהישראלים עושים ספורט

על פי הנתונים, שהוצגו בעבר על ידי משרד הספורט, רק 32.4% מאזרחי ישראל עוסקים בפעילות גופנית. המספרים בישראל נמוכים מהממוצע האירופי. על פי הסקרים באירופה לפחות 65% מהאירופים עושים פעילות גופנית ו-40% מהם עושים פעילות ספורטיבית קבוצתית לפחות פעם בשבוע. בצפון אירופה עושים יותר פעילות ספורטיבית מאשר במדינות המזרח התיכון.

 

הסקר הנוכחי מתפרסם לקראת ועידת "כלכלה ועסקים" של העיתון החרדי "המודיע" שתתקיים ביום ראשון הבא (20.11) בקריית שדה התעופה. שר הבריאות הרב יעקב ליצמן יהיה בין הנואמים המרכזיים באירוע, יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים נוספים. ליצמן צפוי להתייחס בכנס לרפורמות שהוא מוביל במערכת הבריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקוביץ'
חרדים. עושים ספורט יותר מכולם
צילום: יואב דודקוביץ'
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים