שתף קטע נבחר

גולן טלקום וסלקום יפנו לגישור אצל שופטת

עד הדיון הבא בחודש ינואר יישמר הסטטוס קוו בין הצדדים - הבקשות לעיכול ידחו אך ההסכם המקורי לא יבוטל וגולן תמשיך לשלם לסלקום תשלומים שוטפים

גולן טלקום וסלקום יפנו לגישור אצל הילה גרסטל, נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז בדימוס ולשעבר נציבת הביקורת על מערך התביעה. כך נקבע היום (ב') בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני הנשיא איתן אורנשטיין.

 

בפתח הדיון פנה השופט איתן אורנשטיין לבאי כוחם של גולן טלקום בניסיון לברר מדוע צורפו רק חלקים מהדו"ח הכספי של החברה לשנת 2015: "איפה תזרים המזומנים שלכם, יש סיבה שהוא לא מופיע? זה לא לעניין ששופט מקבל חוות דעת של רואה חשבון ובדו"ח מוצגים רק חלק מהנתונים. חברה שטוענת שהיא חדלת פירעון צריכה להציג את הדו"חות הכספיים שלה. אתם הגשתם לי רק שלושה עמודים".

 

אורנשטיין גם פנה אישית למיכאל גולן, מנכ"ל גולן טלקום, ולניר שטרן מנכ"ל סלקום בהצעה להגיע להליך של גישור. "רבותי, יש לכם שתי אפשרויות, הראשונה היא להמשיך בבית המשפט ויש כאן סיכון", אמר השופט. אומרים שתמיד יודעים איך נכנסים לבית המשפט ולא יודעים איך יוצאים ממנו.

 

"זה תיק לא פשוט, יש כאן הרבה מאוד כסף - החלטה בתיק הזה יכולה לחרוץ גורלות של הרבה אנשים. זו זכותכם להגיע עד הסוף בהליך המשפטי. אפשרות יותר סבירה היא להגיע להסכמה, אני מבין שזה לא פשוט. יש לכם אינטרס משותף אחד והוא להיאבק ברגולציה. אתם צריכים למצוא דרך להיפרד בה יגרם לכם כמה שפחות נזק. אם ינתן צו פירוק יווצר זעזוע במשק". 

 

הסטטוס קוו יישמר

אורנשטיין אמר כי בכל מקרה ייקבע תאריך לשמיעת התיק בסוף החודש הבא, ודרש כי עד אז תהיה רגיעה בין הצדדים והדגיש כי לא יעשו שום פעולות חריגות. "אין תשלומים לנושים, לחברים ואין לקחת כסף הביתה", אמר השופט לחברת גולן טלקום ובאי כוחה. "אתם תשלמו עבור השירות את מה שמגיע ומוסכם ללא שינוי – לא תגדילו ולא תקטינו".

 

לאחר התייעצות קצרה הסכימו הצדדים לפנות לגישור. לפי החלטת השופט, בתקופת הביניים יישמר הסטטוס קוו בין הצדדים, כלומר, הבקשות לעיכול ידחו אך ההסכם המקורי לא יבוטל. גולן תמשיך לשלם את התשלומים השוטפים בגובה 10.6 מיליון שקל, במקום 21 מיליון שקל כמתחייב בהסכם בין החברות.

 

השופט אסר על גולן להתקדם עם חברה אחרת במטרה לקבל שירותי אירוח על הרשת שלה במקום סלקום, עם זאת אישר לחברה להמשיך בתהליכי המכירה וסייג את דבריו ואמר כי בכל תהליך משמעותי גולן מחוייבת לעדכן את בית המשפט.

 

את סלקום מייצגים עורכי הדין צבי אגמון, אורי שורק, דנה חן ומירב יונג ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. וכן משרד מטרי מאירי ושות', ומשרד מרידור ושות'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: שוקה כהן
מיכאל גולן
צילום: שוקה כהן
מומלצים