שתף קטע נבחר

"הסורים על הגדרות" והישראלים נרתמים

למעלה מ-400,000 שקלים גויסו ביומיים האחרונים בישראל לטובת סיוע הומניטרי לילדי סוריה. רופאים סורים בתגובה: "תגידי לעם ישראל שלך, שבכלל לא משנה כמה כסף הם יתרמו, העיקר שהצלחנו להגיע אל הלב שלהם"

 

 

"הגיע הזמן להתעורר. לזעוק למען מיליוני הפליטים, על אלפי האנשים שלכודים במצור, על ההוצאות ההמוניות להורג ברחובות, על השמים הממטירים אש ללא הפוגה. על אישה אחת שמבקשת מהאיש שלה, כחסד אהבה אחרון, לשים קץ לחייה – כדי שלא תיאנס. ועוד אישה ועוד אחת. ועוד.

 

ועל הילדים. אלפי ילדים יתומים, אבודים, קרועים, נשרפים חיים. לכודים. ומי יודע את שמם. ועל העולם שאומר לא עכשיו, לא חשוב. ופוטין. ואינטרסים, ו"הם גם ככה שונאים אותנו". ומה כבר אפשר. אבל אין דבר כזה "העולם". זה אנחנו כאן, בחצר השכנה. הגיע הזמן לפקוח עיניים מול הזוועה. עכשיו תורנו לפעול, לעשות, לשנות".

 

הטקסט למעלה נלקח מקמפיין גיוס המונים "הסורים על הגדרות" שמזמין אותנו הישראלים, לקחת חלק ולסייע לילדים בסוריה. מסתבר שכשהעולם שותק יש גם מי שעושה, ובגדול. בחמש השנים האחרונות ארגון ישראלי בשם "Israeli flying aid"

פועל ללא לאות להעברת ציוד רפואי, מזון, ערכות סניטריה ביתיות ומוצרי חימום, לאזרחים הסורים שמוצאים עצמם בשדה הקרב ממש בתוך הבית.

 

הארגון הותיק כבר הספיק לפעול, בדרך לא דרך להצלת חיי אדם בעימותים, אירועי דמים ואסונות טבע שונים כדוגמת הצונאמי בסרילנקה, שיטפונות בגרוזיה, הוריקן קטרינה בלואיזיאנה, רעידת האדמה בקשמיר ההודית, רעידת האדמה בפקיסטן, רעידת האדמה באינדונזיה, הציקלון בבורמה וכל מקום בו ניתן לסייע לאנשים במצוקה.

 


מליוני אנשים שחיים היום חיי פליטות - בלי בית, ביטחון ועתיד. הבריחה מחאלב

 

"המלחמה הארוכה פרמה את חייהם של מליוני אנשים שחיים היום חיי פליטות - בלי בית, ביטחון ועתיד. במציאות המורכבת בסוריה, שבה סיוע לכל צד הוא על חשבון ולעומת הצד השני, אנחנו מוציאים את הילדים מהמשחק", נכתב באתר גיוס ההמונים מימונה בקמפיין שנועד לגייס כספים לטובת הילדים. "סיוע לילדים הוא לעולם טוב. הוא הכרחי. בכולנו בוער הרצון - עכשיו גם יש דרך לעזור".

 

ישראלים מכל המגזרים והעדות, נשים וגברים, ימנים ושמאלנים פועלים יחד בשיתוף פעולה עם הארגון כדי להיות בצד הנכון של ההיסטוריה ולא לעמוד מנגד כששכנינו מצפון חווים זוועות בלתי נתפסות ברמה היומיומית.

 

תגובה נרגשת מעבר לגבול

יואב יבין, אחד המתנדבים להקמת פרויקט גיוס ההמונים, מסביר "כבני אדם קודם כל וגם כחברה ישראלית ויהודית, אסור לנו להישאר אדישים מול המציאות הנוראה והזוועתית שמתרחשת כאן מעבר לגדרות שלנו, זה לא מעבר לים, זה לא בשמיים, זה פה בסוריה ממש.

 

לכן החלטנו להתגייס לטובת הסיפור הזה ובאופן ספציפי יותר לטובת הילדים שסובלים מהמציאות הנוראית שרוחשת פה כאן לידינו. אז התאספנו חבורה של ישראלים מכל רחבי הארץ, מכל המינים והדתות והשיוכים כדי לרתום את החברה הישראלית כדי לנקוף אצבע מעשית כלפי הדבר הזה".

 

ומסתבר שהישראלים לא נותרו אדישים, תוך כיומיים נאספו למעלה מ-400 אלף שקלים. "אנחנו פה רואים את עם ישראל בגדולתו", אומר יבין, "עם שגדל בתוך תרבות שמבינה שאדישות היא דבר רע וצריך לעשות משהו. ואני שמח שאנחנו כעם ישראל יכולים לבוא ולתת את האפשרות לעשות משהו."

 

גל לוסקי, מקימת הארגון שהדליקה אשתקד משואה ביום העצמאות על פעילות הסיוע ההומנטרי של הארגון במדינות רבות בעולם וסוריה ביניהן, חושפת את תגובתם של רופאים סורים לקמפיין הישראלי: "עדכנתי אתמול מספר רופאים סורים להם הענקנו סיוע ושאיתם אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק בשנים האחרונות על דבר הקמפיין בארץ. "תגידי לעם ישראל שלך" הם אמרו לי על סף דמעות, "שבכלל לא משנה כמה כסף הם יתרמו, העיקר שהצלחנו להגיע אל הלב שלהם".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
צילום: AFP
צילום: AFP
צילום: AFP
צילום: AFP
צילום: AFP
צילום: AFP
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים