שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  כחלון: "מכונות מזל - מס לעניים"
  "מאנשים עניים לא לוקחים מס, אלא דוחפים אותם קדימה, לא שמים מכונות כדי שיקבלו קצבה בבוקר ויקחו את זה מהם בערב", כך אמר שר האוצר בנאומו בכנס לחיבור עסקים בפריפריה לדיגיטל. הדברים נאמרו על רקע הסערה בעקבות החלטת האוצר לאסור את הפעלת מכונות המשחק של מפעל הפיס

  "תוציאו את מכונות המזל ותכניסו טכנולוגיות", כך אמר שר האוצר, משה כחלון, נגד מפעל הפיס בכנס השקת פרויקט "סטארטר דיגיטלי" לליווי עסקים בפריפריה.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  כחלון הדגיש כי "יש אנשים שחושבים שבפריפריה צריכים מכונות מזל, מכונות מזל זה מס לעניים ומעניים לא לוקחים מס אלא דוחפים אותם קדימה. לא שמים מכונות מזל כדי שיקבלו קצבה בבוקר ויקחו את זה מהם בערב, התשובה היא הזדמנות שווה וחדשנות, לא למכור אשליות ולקחת את מעט הכסף שיש להם. הפנייה שלי לכל מי שנוגע בעניין - תוציאו מכונות מזל ותכניסו טכנולוגיות".  

   

  דברי כחלון נאמרו על רקע החלטת משרד האוצר לאסור את הפעלתן של מכונות מזל והגרלת ה-KENO (שיטת הגרלות הכוללת הקרנה של התוצאות בנקודות המכירה - נ"י). ההחלטה הובילה את מפעל הפיס להגיש עתירה לבג"ץ בטענה כי ההפסקה המידית פוגעת בפרנסתם. השופטים קיבלו את העתירה והורו להשעות את האיסור עד ל-29 בינואר, אז ישיב משרד האוצר על העתירה.

   

  תחנת פיס בשכונת התקווה תל אביב
  תחנת פיס בשכונת התקווה תל אביב

  כחלון טען שאחת מהבעיות בפריפריה הן המחסור במרכזי תעסוקה גדולים שיעודדו את הגעתן של חברות גדולות. "קשה מאוד להביא את ההיי-טק לפריפריה, למרות שנתנו תמריצים והטבות אני לא רואה חברה גדולה או בינלאומית מגיעה לשם, הם רוצים מקום עם עובדים, עד שמדינת ישראל לא תהיה מחולקת למרכזים נוספים מלבד תל אביב יהיה קשה". כחלון עודד את הפיתוח הדיגיטלי של העסקים בפריפריה ואמר שהוא יכול להזניק את ההייטק בפריפריה. 

   

  כחלון מתח ביקורת על מבצעי הקניות המעודדים את תושבי המרכז לבצע רכישות בפריפריה, בדומה לנעשה במבצע "צוק איתן", ואמר: "אני לא מת על התופעות האלה ב'צוק איתן', שמישהו אומר לאשתו 'היום קונים בשדרות', קנית במאה ארבעים שקל אז הצלת את המולדת? בטכנולוגיה יש צמצום פערים".

  נשיא wix ניר זוהר, ח"כ רחל עזריה, שר האוצר משה כחלון, השרה לשיויון חברתי גילה גמליאל, מנכ"ל Google מאיר ברנד, מייסד עתידים שאול מופז ומשתתפות בפרויקט (צילום: תומר פולטין )
  נשיא wix ניר זוהר, ח"כ רחל עזריה, שר האוצר משה כחלון, השרה לשיויון חברתי גילה גמליאל, מנכ"ל Google מאיר ברנד, מייסד עתידים שאול מופז ומשתתפות בפרויקט(צילום: תומר פולטין )
   

  "המקום לצמצום הפערים - האינטרנט"

  פרויקט "סטארטר דיגיטלי", המעניק ליוי ויעוץ בתחום הדיגיטלי לעסקים קטנים בפריפריה, הינו יוזמה משותפת של Googleמטה "ישראל דיגיטלית" במשרד לשיויון חברתי, עמותת עתידים וחברת Wix, המעניקה ייעוץ לעסקים. 

   

  נשיא חברת Wix, ניר זוהר, התייחס למצב העסקים הקטנים ואמר: "החסרונות של עסק קטן הם אדירים, אך המקום היחיד בו ניתן לצמצם את הפערים זה באינטרנט, דרך התווך הדיגיטלי, עסק קטן שמצליח לבנות אתר איכותי יכול להראות באינטרנט בדיוק אותו דבר כמו מותג ענק".

   

  מנכ"ל Google ישראל, מאיר ברנד הדגיש: "עסקים קטנים עם נוכחות דיגיטלית מצליחים הרבה יותר מכאלו שאין להם נוכחות כזו, הם צומחים ב-24% יותר ומהווים 80% מהמשרות החדשות של העסקים הקטנים. השימוש בכלים דיגיטלים לא צריך להיות רק נחלת ההיי-טק".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כחלון: "מכונות מזל - מס לעניים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים