שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הוסרו עשרות נעליים מעמוד חשמל. הצופים: "לא אנחנו"
  חברת החשמל ערכה מבצע להסרת עשרות זוגות מעמוד סמוך למבנה הנהגת צופי תל אביב, אך נמנעה מלהאשימם ישירות במעשה. כדי להסיר את הנעליים, מפסיקים את אספקת החשמל לכל האזור ולקוחות נפגעים. הצופים: "אין אצלנו מסורת כזו, זה לא אנחנו"
  חברת החשמל ערכה אתמול (ב') מבצע להסרת עשרות זוגות נעליים מעמוד חשמל מחוץ למבנה הנהגת צופי תל אביב ברחוב רפידים בצפון העיר. בצופים טוענים מנגד: "זה לא אנחנו".

   

  תליית נעלים על עמודי חשמל היא תופעה מוכרת בעולם, שמזוהה בעיקר עם פעילות של כנופיות עבריינים שמבקשות דרך הנעליים לסמן טריטוריות שליטה. בין היתר, מסומנים דרך הנעליים מקומות לביצוע עסקאות נשק וסמים או לסמן מקום בו נרצח חבר כנופיה. תיאוריות אחרות בתחום מזוהות דווקא עם טקסי התבגרות של בני נוער כדוגמת ציון סיום הלימודים או קיום יחסי מין בפעם הראשונה.

   (צילום: יוסי וייס) (צילום: יוסי וייס)
  (צילום: יוסי וייס)

   (צילום: יוסי וייס) (צילום: יוסי וייס)
  (צילום: יוסי וייס)
   

  בחברת החשמל מציינים כי בשנים האחרונות הם מתמודדים עם התופעה מול מבנה בניין הצופים ברחוב רפידים בתל אביב. על פי הודעת חברת החשמל, "אחרי הטיול השנתי זורקים עשרות החניכים את נעלי ההליכה שלהם על כבל החשמל מול השבט. כדי להוריד את המפגע האסטטי ברובו, נדרש להפסיק את אספקת החשמל לכל האזור. חברת החשמל פנתה בבקשה לעצור את התופעה, אבל למנהגים מסתבר יש חיים משל עצמם".

   

  בתחילת השבוע, הגיע דיווח לחברת החשמל דרך דף החברה בפייסבוק, שדיווח להם על עשרות זוגות נעליים שנזרקו על עמוד החשמל מחוץ למבנה השבט בצפון תל אביב. משגיחים שהגיעו למקום בדקו שלא קיימת פגיעה או סכנה באספקת החשמל ותיאמו את "מבצע ההסרה" למועד שבו תוכננו להתקיים בלי קשר עבודות תשתית בשכונה. תקלה שהתרחשה אתמול, יממה לאחר קבלת המידע הראשוני, הובילה את עובדי חברת החשמל לנצל את הפסקת החשמל היזומה להסרת הנעליים.

   

  בניגוד להודעת חברת החשמל ב"צופים" הכחישו מעורבות בתופעה החריגה מחוץ למבנה השבט וטענו כי לאחר בדיקה עם החניכים "אין אצלנו מסורת כזאת. המידע על מעורבות הצופים הוא שגוי".

   

  בחברת החשמל ביקשו להבהיר כי אין ברשותם כל מידע לגבי זהות זורקי הנעליים, למעט המידע כי התופעה קיימת מול קן הצופים ברפידים, וכי אינם מטילים עליהם כל אשמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים