שתף קטע נבחר

פגע מינית ב-3 אחים - ויפצה ב-400 אלף שקל

חבר בקהילה חרדית סגורה הורשע בפגיעה בילדים בבית כנסת. המקרה הוביל דווקא להחרמת משפחתם, ובתביעה האזרחית נקבע שיהיה עליו לשלם

בית משפט השלום ברחובות קבע לאחרונה שגבר שפגע מינית בשלושה אחים יפצה ב-400 אלף שקל אותם ואת הוריהם, משום שהפרשה גרמה להם נזקים נפשיים ולהחרמתם בקהילה החרדית הסגורה שבה חיו, ולבסוף אילצה אותם לעבור להתגורר בעיר אחרת.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

לפני כשלוש שנים הורשע הנתבע בביצוע מעשים מגונים בשלושה אחים בני פחות מ-14 שהשתייכו לקהילה שלו. במסגרת עסקת טיעון הוא הודה שבזמן שהילדים למדו משניות בבית הכנסת של הקהילה, הוא באיבר מינם מעל המכנסיים. לאחר ההרשעה הגישה נגדו המשפחה תביעת פיצויים אזרחית.

 

האב סיפר שאחרי המקרה הוא התלונן בפני ראשי הקהילה אך הם צעקו עליו שהוא "מוציא שם רע" לנתבע ושדברים כאלה "סוגרים בארבע עיניים". לדברי ההורים, בעקבות האירוע פיתחו שלושת ילדיהם תחושות של חוסר אמון בזולת ופחד לשבת ליד מבוגרים בבית כנסת. הם הפסיקו ליצור קשרים חברתיים וחלה נסיגה משמעותית בלימודיהם. אחד הילדים, טענו, "זכה" לסדרת התנכלויות מצד חבריו ללימודים עד שהפסיק לתפקד. ילד אחר הגיע לתת תזונה ואושפז בבית החולים והמשפחה כולה הוחרמה.

 

בנסיבות אלה החליטו ההורים לעזוב את היישוב בחופזה ומכרו את דירתם. טווח האפשרויות שעמד בפניהם היה מצומצם שכן רק בשתי ערים אחרות יש קהילות המשתייכות לזרם הדתי שלהם, אך לבסוף הם הצליחו לרכוש דירה אחרת, יקרה יותר מדירתם הקודמת. התובעים דרשו פיצוי על כאב וסבל, על הטיפולים הפסיכולוגיים ועל הוצאות מעבר הדירה.

 

הנתבע לא הכחיש את אחריותו למעשים אך טען שלא הוא זה שהסית את הקהילה נגד המשפחה. הוא הוסיף שאם התובעים רצו להעתיק את מקום מגוריהם היה עליהם לעשות זאת באותה עלות, אבל כיום הם אוחזים בנכס "משופר" ולכן לא נגרם להם כל נזק.

 

השלכות הרסניות

השופט איל באומגרט הדגיש שיש לקחת בחשבון לא רק את הכאב והסבל שהיה מנת חלקם של הילדים בזמן המעשה, אלא גם את אלה שנבעו מתוצאותיו, כלומר, מהחרם והנידוי שלהם בבית הספר ובקהילה.

 

נקבע שכתוצאה מהמעשים סבלו הילדים מפגיעות רגשיות קשות, התפרצויות זעם, ירידה ביכולת לימודית ואובדן אמון. הם גם נאלצו לספוג חרם ונידוי, לעזוב את ביתם ולהתחיל חיים במקום לא מוכר. לפיכך קבע השופט שהנתבע ישלם לכל קטין 80 אלף שקל עבור כאב וסבל.

 

עוד נקבע כי בשל המעשים נאלצו התובעים להימלט במהירות מהעיר תוך ביצוע בחירות מאולצות ביחס למקום מגוריהם החדש. בנסיבות אלה חייב השופט את הנתבע לפצות אותם על ההפרש בין הדירות, סך של 95 אלף שקל, בתוספת המסים ששילמו והוצאות המעבר.

 

עוד חויב הנתבע לפצות את ההורים ב-40 אלף שקל עבור הטיפולים הפסיכולוגיים שהשקיעו בילדיהם. בסך הכול הוא חויב לשלם לתובעים 401,500 שקל בתוספת אגרת בית משפט ושכר טרחת עו"ד של 93,951 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד קלנברג - לוי
  • ב"כ הנתבע: עו"ד אשכנזי
  • עו"ד אורנית שגיא-דקל עוסקת בדיני נזיקין
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים