שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  דגל ישראל יוטבע על אריזות סודהסטרים בכל העולם
  סודהסטרים, הפועלת ב-45 מדינות ברחבי העולם, תטביע את דגל ישראל על אריזות מוצריה בתוספת הכיתוב: "מוצר זה מיוצר על ידי יהודים וערבים העובדים כתף אל כתף בדו קיום ושלום"

  חברת סודהסטרים העולמית החליטה להטביע את דגל ישראל על אריזות מוצריה המשווקים ב-45 שווקים ברחבי העולם. את תמונת הדגל הישראלי מלווה הכיתוב: "This product is made by Arabs and Jews working side by side in peace and harmony (מוצר זה מיוצר על ידי יהודים וערבים העובדים כתף אל כתף בדו קיום ושלום)".

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  הוספה של תמונת הדגל הישראלי הינו צעד וולנטרי שאינו נדרש על ידי גורמי התקינה השונים בעולם. ככל הידוע סודהסטרים הינה החברה הראשונה בישראל שנוקטת בצעד שכזה, על אף שהיא לוקחת סיכון בכך.

  דגל ישראל שיוטבע על אריזות סודהסטרים
  דגל ישראל שיוטבע על אריזות סודהסטרים
   

  מנכ"ל סודהסטרים העולמית, דניאל בירנבאום: "תעשייה ישראלית היא סמל ליזמות, חדשנות וטכנולוגיה. כחברה ישראלית גאה, הקפדנו תמיד לשמור על הזהות הישראלית שלנו בפרופיל גבוה, גם אם זה אומר להילחם על הבית מול האיחוד האירופי ומול הטרור הכלכלי מבית BDS. בשנים האחרונות אנחנו הישראלים מוצאים עצמנו מותקפים, מתנצלים ומוחרמים ברחבי העולם. אנחנו הישראלים אולי לא מושלמים, אבל יש לנו הרבה במה להתגאות והחלטנו להראות את זה – גם לעצמנו וגם לעולם".

   

  בירנבאום: "שם את הדגל שלי על 50 מיליון מוצרים"

  בירנבאום הוסיף: "אני גאה להיות ישראלי ולכן אני שם את הדגל שלי על 50 מיליון מוצרים שמיוצרים בישראל ומביאים בשורה יוצאת דופן של חדשנות ואחריות חברתית. הלוואי שכל חברה יצואנית ישראלית תטביע את דגל ישראל על מוצריה בין אם מדובר בעגבנייה, שבבי מחשב או צינור השקייה, והלוואי שכל אחד מאתנו שיוצא לחו"ל, ירגיש בטוח להיות שגריר גאה של מדינת ישראל".

   

  סודהסטרים זכתה לפרסום נרחב בשל מאבקים מוצלחים ובלתי פוסקים בחרם ובפעילי ה-BDS. בין האירועים הבולטים זכורה פרשת החרם של ארגון אוקספם כנגד השחקנית סקרלט ג'והנסון ב-2014, כאשר זו שימשה כפרזנטורית הבינלאומית של החברה. כזכור, ג'והנסון בחרה לעמוד לצד סודהסטרים בטענה כי העסקתם של כ-500 עובדים פלסטינים לצד עמיתיהם הישראלים בשוויון ודו קיום מהווה מודל ייחודי לתקוה ושלום במזרח התיכון.

   

  ב-2016 נקרא בירנבאום להעיד בפני הקונגרס האמריקאי, עדות שקידמה חקיקה פדראלית כנגד ה-BDS ואף שימש כנואם המרכזי בכנס שערך משרד החוץ בבניין האומות המאוחדות בנושא זה.

   

  בשנים האחרונות התמודדה סודהסטרים עם קריאות לחרם צרכנים בשל העובדה שאחד ממפעלי החברה פעל מעבר לקו הירוק – במישור אדומים. במהלך שנת 2015 העבירה החברה את פעילות הייצור שלה במישור אדומים לפעלה החדש ליד להבים – ולמעשה הפסיקה פעילות מעבר לקו הירוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דגל ישראל יוטבע על אריזות סודהסטרים בכל העולם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים